Férfi kézilabda NB I: egri vár, botlott a Csurgó

2018.11.23. 19:50
Habár a félidei háromgólos hátrányból felállt, és fordított a Csurgó a DVTK-Eger ellen a férfi kézilabda NB I-ben, be kellett érnie az egy ponttal.

Az Eger otthonából eddig csak a Telekom Veszprém távozott győztesen – a találkozót megelőzően megszerzett mind az öt pontját hazai környezetben húzta be a gárda –, és a két csapat közelmúltbeli egymás elleni meccseit elnézve várható volt, hogy nem lesz könnyű dolga a Csurgónak.

Az egriek a szünetben hárommal vezettek, s bár a Csurgó fordított a második félidőben, nem tudta megőrizni az előnyét.. Az utolsó másfél percben emberelőnyben játszó hazaiak, majd a legvégén a vendégek is megszerezhették volna a győzelmet, ám Füzi Dániel és Alem Toszkics is hibázott, így maradt a döntetlen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DVTK-EGER–CSURGÓI KK 29–29 (16–13)
Eger, 850
néző. V: Bonifert, Oláh
EGER: LORGER – LEZÁK 6, Dobó Zs. 2, Takács 2, FÜZI 4, BERNATONIS 10, Szepesi I. 3. Csere: Repóth (kapus), BAJORHEGYI, KISS G., Hegedüs M. 2, Tóth R., Molnár B. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: Balogh T. – VASICS 9 (6), Tóth A., Toszkics, HADZIOMERIVIC 4, Kovacevic 3, Hanusz. Csere: Zaponsek (kapus) 1, Cehte 3, Asztrasapkin 4, Oslak 4, Vasvári, Varjú, Nagy Sz. 1, Szeitl. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 10–7. 24. p.: 13–10. 36. p.: 17–17. 42. p.: 18–20. 48. p.: 22–23. 54. p.: 25–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 6/6
Tóth Edmond:
– Az első félidőben jól kihasználtuk a Csurgó hibáit. Kicsit felőrlődtünk a második játékrészre, küzdöttünk, végig ott voltunk a vendégek nyakán. A végén helyén volt a szívünk, igazságos a döntetlen.
Bencze József: – Az első félidőben nálunk hiányzott a kellő koncentráció, az Eger jól használta ki a megingásainkat. A szünet után már az elvárt hőfokon kézilabdáztunk, a végén mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet.

1. Szeged 11 11 399–282 +117 22
2. Csurgó 10 7 2 1 274–248 +26 16
3. Tatabánya 10 7 1 2 267–237 +30 15
4. Veszprém 8 6 2 263–190 +73 12
5. Balatonfüred 10 6 4 262–254 +8 12
6. Gyöngyös 10 5 1 4 269–272 –3 11
7. FTC 8 5 3 209–192 +17 10
8. Komló 9 4 1 4 237–261 –24 9