Férfi kézi NB I: Csurgón hagyta veretlenségét a Gyöngyös

2018.09.29. 19:54
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában elszenvedte első vereségét a Gyöngyös, a nyolcgólos Klemen Cehte vezette Csurgó a sikerével meg is előzte riválisát a tabellán.

A Vecsés sokáig jól tartotta magát, de végül a Budakalász otthonában is kikapott, így továbbra is pont nélkül áll az újonc.

FÉRFI NB I
4. FORDULÓ

FÉRFI NB I
4. FORDULÓ

CYEB BUDAKALÁSZ–VECSÉSI SE 27–23 (12–12)
Budakalász, 220
néző. V: Sándor L., Szikszay
BUDAKALÁSZ:
VÁCZI D. – TÓTH Á. 5, Leimeter 2, KOLLER 7, Czina, Mazák 1, Bohács 3. Csere: Boros (kapus), Váczi M., Koncz, Bodnár 1, Nagy B. 5 (4), Nemes 2, Glück, Tóth K., Sinkovits 1. Edző: Forgács Gyula
VECSÉS: KRÁNITZ – Takó 1, MARCZINKÓ 5, Benmiloud 2, Antal M., HASZILLO 7, Vízler 3. Csere: Vitáris (kapus), Nagy A., Antal L. 1, Simányi 1, Lendvay 2, Kökény, Spekhardt 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–5. 23. p.: 9–7. 27. p.: 10–10. 40. p.: 16–14.49. p.: 22–16. 55. p.: 25–20
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0
Forgács Gyula:
– Tisztességesen és fegyelmezetten játszó Vecsés ellen szereztük meg az első, de annál fontosabb győzelmet.
Nagy Károly: – Korrekten felkészültünk a mérkőzésre, az első félidőben a védekezés és a kapus összhangja jó volt, esély nyílt arra is, hogy átvegyük a vezetést. Kevesen vagyunk, a második félidő közepére megroppantott minket az ellenfél.

BALATONFÜREDI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 28–20 (15–11)
Balatonfüred, 600 néző. V: Paska, Vastag
BALATONFÜRED:
Fazekas – HORNYÁK 8 (3), Máthé 2, TOPIC 5, Ferreira 1, Szita 2, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), Vajda, VARGA M. 3, Déber, Németh B., Kancel, Karvackij 1, Szemjonov 1, Zdolik 3. Edző: Csoknyai István
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Jancsó 4 (3), STANKOVIC 4, Zelei 1, JÓGA 5, Kovács B. 2, Martins. Csere: PÁSZTOR I. (kapus), F. Krivokapics 2, Rodics, Gulácsi, Menyhárt 2, Dávid. Edző: Budai Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 10. p.: 4–5. 15. p.: 7–5. 21. p.: 11–8. 25. p.: 14–9. 33. p.: 16–11. 39. p.: 19–13. 46. p.: 22–15. 53. p.: 25–17. 57. p.: 27–17
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Csoknyai István:
– Mindenkinek játéklehetőséget biztosítottam, és elosztottuk a feladatokat. Voltak jó és kevésbé sikeres periódusaink, de összességében biztos győzelmünket semmi sem veszélyeztette.
Budai Dániel: – Gratulálok a füredieknek, mi tíz mezőnyjátékossal érkeztünk, és ennyire futotta az erőnkből. Becsülettel küzdöttünk, és készülünk a következő erőpróbákra.

CSURGÓI KK–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 2926 (15–15)
Csurgó, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: Zaponsek – VASZICS 5, ASZTRASAPKIN 3, Toszkics 3, Hadziomerovic 2, Oslak 1, Kovacevic 5. Csere: BALOGH T. (kapus), CEHTE 8, Kerkovits, Vasvári, Hanusz, Nagy Sz. 1, Varjú, Szeitl 1, Farkas. Edző: Bencze József
GYÖNGYÖS: Tóth M. –, Urbán 2, MARKEZ 5 (2), Duris 1, Sajin 3, VILOVSZKI 3, VARSANDÁN 4 (1). Csere: Buzogány. (kapus), Gábori 2, Gerdán, Herceg 1, István, M. Krivokapics 1, Németh 1, Ubornyák 3, Sipeki. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 10. p.: 5–7. 14. p.: 8–8. 18. p.: 10–9. 21. p.: 10–13. 24. p.: 13–13. 28. p.: 14–15. 34. p.: 16–15. 39. p.: 19–17. 45. p.: 23–18. 49. p.: 25–20. 53. p.: 26–22, 57. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Bencze József:
– Sikerült jól felkészülnünk a Gyöngyös ellen. Az első játékrészben a védekezéssel, a fordulás után pedig a támadásainkkal voltam elégedett. A második félidei kapusteljesítménnyel és a gyors gólokkal sikerült eldöntenünk a mérkőzést. Nagyon jó csapatot győztünk le, amiben sokat segített lelkes szurkolótáborunk is.
Konkoly Csaba: – Nem tagadom, hogy pontokért jöttünk Somogyba. Jól kezdtünk, de nem tudtunk nagyobb előnyt szerezni. A második játékrész elejét elrontottuk és utána csak futottunk az eredmény után. Összességében a végeredmény vállalható.

1. Szeged 5 5 183–123 +60 10
2. Tatabánya 5 4 1 131–109 +22 9
3. Veszprém 4 4 143–90 +53 8
4. Csurgó 4 3 1 106–102 +4 6
5. Komló 5 3 2 127–131 –4 6
6. Gyöngyös 4 2 1 1 111–99 +12 5
7. Dabas 5 2 1 2 120–119 +1 5
8. Balatonfüred 5 2 3 127–136 –9 4