Férfi kézi NB I: az FTC kipipálta az Egert, jöhet a Veszprém!

2019.11.22. 19:46
A Ferencváros 30–27-es győzelmet aratott az Eger vendégeként a férfi kézilabda NB I-ben pénteken. Az Orosháza nagy csatában 24–24-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

A Veszprém elleni jövő keddi (november 26.) ütközetre készülő zöld-fehérek a szünetben még csak egygólos előnyben voltak Egerben, a második félidőben azonban hattal elhúztak (26–20), majd hárommal nyertek (30–27). A vendégeknél Nagy Bence hat találatig jutott.

Az FTC az ötödik idegenbeli mérkőzésén harmadszor nyert ebben a bajnokságban, míg az egriek – a Tatabánya elleni vereség (28–30) után – másodszor kaptak ki hazai közönség előtt.

A másik pénteki meccsen az Orosháza nagy csatában 24–24-es döntetlent játszott a szünetben még öt, a második játékrész elején hét góllal vezető Mezőkövesddel, így egymást követő második hazai találkozóján szerzett ponto(ka)t.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SBS-EGER–FTC-HUNGAROCONTROL 27–30 (13–14)
Eger, 850
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
EGER: Cvetkovszki – LEZÁK 6, Tóth A. 2, Schmid 1, Füzi 4, Bernatonis 2, Molnár B. 7 (2). Csere: Moscoso (kapus), Papp G. 2, Kiss G., Tóth R. 3 (1). Edző: Tóth Edmond
FTC: ZERNOVIC 1 – BUJDOSÓ 5 (2), Pordán 2, Schuch, Debreczeni 1, Kovacsics 4, NAGY B. 6. Csere: Győri K. (kapus), Andjelics 4, Schäffer 2, J. Mikita 1, Ivanovics 4, Bohács. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 5–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–11. 36. p.: 16–17. 42. p.: 18–20. 48. p.: 20–24.54. p.: 24–28
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Nehéz bajnokiról bajnokira csodát tenni. A hosszú szünet után nem sikerült felpörögni a kellő fordulatszámra, hiányoztak a jó egyéni teljesítmények. A következő meccseken igyekszünk javítani.
Horváth Attila: – Olyan pályán nyertünk, amelyen az ősszel eddig csak a Tatabánya szerzett pontokat. Örülök, hogy sikerült megtörni a hazaiak sorozatát. Pontos támadójáték, remek védekezés, kiváló kapusteljesítmény hozta meg a sikert.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MEZŐKÖVESDI KC 24–24 (10–15)
Orosháza, 350
néző. V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA: Herjeczki – Szlavuljica, Bujnenko 1, Mrsulja 2, Zubai, ORDZSONIKIDZE 6, NÉMETH L. 8 (4). Csere: Busa (kapus), Döme 1, Kiss A. 2, Kancel, Pásztor M. 1, BELLA 3. Edző: Ratko Djurkovics
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Jancsó 4, Stankovic 2, Martins 2, Dávid, HALILBEGOVIC 6 (1), MENYHÁRT 6 (1). Csere: Mojszilov (kapus), Kovács B., Horváth L. 2, Szöllősi O. 1, Radnic 1, Varjú. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 10. p.: 2–6. 14. p.: 5–7. 18. p.: 6–9. 23. p.: 9–10. 27. p.: 9–13. 33. p.: 11–18. 43. p.: 17–19. 48. p.: 19–20. 57. p.: 24–23
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Ratko Djurkovics:
– Nagyon rosszul kezdtünk, pontatlanok voltak a lövéseink. A szünetben azt mondtam a csapatnak, hogy hinni és harcolni kell, mert a mai kézilabdában az ötgólos hátrány nem számít nagynak. Nem vagyok elégedett, de mégiscsak szereztünk egy pontot.
Buday Dániel: – A mérkőzés előtt még elfogadtam volna az egy pontot, utólag már nehezen. A negyvenedik percig taktikusan, jól játszottunk, ám aztán buta egyéni hibák miatt felhoztuk az ellenfelet – bár el kell ismerni, remekül harcolt az Orosháza. Egy már megnyert meccsen veszítettünk pontot.

1. Szeged 11 11 401–257 +144 22
2. Veszprém 10 10 366–240 +126 20
3. FTC 10 7 3 285–266 +19 14
4. Gyöngyös 9 6 3 268–242 +26 12
5. Tatabánya 10 6 4 278–260 +18 12
6. Csurgó 10 5 1 4 252–259 –7 11
7. Balatonfüred 10 5 1 4 274–282 –8 11
8. Komló 10 4 1 5 253–264 –11 9