Férfi kézi NB I: a Veszprém 17, a Szeged egy góllal nyert

2018.05.02. 19:43
A Veszprém 34–17-re nyert otthon a Dabas ellen a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszában, míg a Szeged egy góllal győzött Balatonfüreden.

A Balatonfüred és a Szeged gyakorlatilag tét nélküli mérkőzést játszott egymással, hiszen a fürediek negyedik helye biztos volt, ahogy az is, hogy a Tisza-partiak bajnoki döntőt vívhatnak a Veszprémmel.

A Szeged kilenc perccel a vége előtt még négy góllal vezetett, de a Balatonfüred felzárkózott mínusz egyre. A meccs utolsó támadását a hazaiak vezethették, ám Marin Sego védett.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BALATONFÜREDI KSE–MOL-PICK SZEGED 26–27 (14–14)
Balatonfüred, 600
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 1 (1), Kaspárek 2, SZEMJONOV 4, TOPICS 1, SZITA 6, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B. 1, DÉBER 2, Máthé 1, KARVACKIJ 4, DEBRECZENI, Kemény L. 2, Ágh, Varga M. 1. Edző: Csoknyai István
SZEGED: Sierra – Rodríguez 1, Källman 2, Thiagus Petrus, BÁNHIDI 4, GORBOK 4, SKUBE 4. Csere: Sego (kapus), Srsen 2, SIGURMANNSSON 7 (6), Balogh Zs. 2, Blazevic, Gaber 1, Zsitnyikov, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–4. 16. p.: 6–6. 20. p.: 7–10. 27. p.: 12–13. 37. p.: 16–19. 42. p.: 18–22. 50. p.: 20–25. 55. p.: 24–25. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 7/6
Csoknyai István:
– Végig nagyon koncentráltan, jól játszottunk. Fordulás után elhúzott a Szeged, de a hajrában hat juniorkorú játékossal közel álltunk a pontszerzéshez.
Carlos Pastor: – Fontos, hogy nyerni tudtunk, és Bodónak nem kellett játszania. Érezhetően senki sem akart megsérülni a bajnoki döntő előtt. A vége forró lett, de megúsztuk.

TELEKOM VESZPRÉM–DABAS KC 34–17 (16–9)
Veszprém, 800
néző. V: Paska D., Vastag S.
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 5, Sulic 1, Nagy L. 1, LIGETVÁRI 5, Ilics 2 (1), Ugalde 1. Csere: Mikler (kapus), BLAGOTINSEK 4, Nenadics 2, JA MALI 5, Tönnesen 1, Manaszkov 2, Marguc 2, Schuch 2, Borzas 1. Edző: Ljubomir Vranjes
DABAS: Holló – ORSZÁGH 3, Perisics 2, Bíró, Slachta 2, Kiss 3, Kekezovics 1. Csere: Podoba (kapus), Ács, Priczel, Tokuda 3, Korsós, Tanaka 1, Pocsai, Laurinyecz, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 10. p.: 6–2. 13. p.: 6–5. 26. p.: 14–7. 35. p.: 20–10. 47. p.: 26–16
Kiállítások: 2, ill. 0 perc [Tab]
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/2
Ljubomir Vranjes:
– Elégedett voltam a két félidővel. Jó volt a védekezésünk, régen játszottunk már, ehhez képest megfelelő volt a ritmusunk.
Tomori Győző: – A Veszprém uralta az egész mérkőzést. Sportszerű, jó meccset játszottunk, sérülés nélkül. Nekünk is fontos volt a találkozó, mert a Ligakupában még kemény döntő vár ránk.

1. Telekom Veszprém 25 24 1 878–541 +337 48
2. Mol-Pick Szeged 26 22 2 2 854–632 +222 46
3. Grundfos Tatabánya KC 25 20 2 3 697–594 +103 42
4. Balatonfüredi KSE 25 19 6 684–628 +56 38
5. CYEB Budakalász 25 10 4 11 704–729 –25 24
6. Sport36-Komló 25 11 2 12 605–639 –34 24
7. Csurgói KK 25 10 3 12 658–692 –34 23
8. Dabas KC VSE 26 9 2 15 628–730 –102 20