Férfi kézi NB I: a Veszprém sima győzelemmel kezdett

2013.09.06. 19:47
Sima győzelemmel kezdett az új névszponzort kapó Veszprém együttese a férfi kézilabda NB I 1. fordulójában. A Balatonfüred is hazai pályán nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 1. FORDULÓ
MKB-MVM Veszprém–B. Braun Gyöngyös 43–30 (21–11)
Veszprém, 2500 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VESZPRÉM:
FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 4, SULIC 6, NAGY L. 6, Schuch 1, Tercic 1, Rodríguez 1. Csere: Alilovic (kapus), UGALDE 6, Dzsamali 4, ILICS 8 (6), Gulyás 4, Iváncsik G., Pesics 2, Kisék. Edző: Carlos Ortega
GYÖNGYÖS: Liszkai – Varsandán, HAJDU G. 6, Frey T. 4 (2), SÁNDOR Á. 3, Bakos D. 3, Szalafai 3. Csere: Holló (kapus), Iváncsik Á. 2, Sándor R., Szöllősi Á., Oláh T., Debreczeni D. 1, Koller T. 2, Acusi 6. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–0. 14. p.: 12–5. 25. p.: 19–10. 41. p.: 27–16. 49. p.: 35–21
Kiállítások: 6, ill 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2

Carlos Ortega: – A támadásokkal és a lerohanásokkal elégedett vagyok, a második félidő védekezésével viszont nem. Játékosaimtól a meccs minden egyes pillanatában ugyanazt a motivációt várom el.
Gulyás István: – Nincs szégyenkezni valónk. Sajnáltam, amikor vége lett a meccsnek, mert az utolsó tíz percben értük el azt a sebességet, amit a találkozó elejétől szerettem volna. FÉRFI KÉZILABDA NB I, 1. FORDULÓ
VESZPRÉM:

BALATONFÜREDI KSE–ETO-SZESE GYŐR 26–16 (11–6)
Balatonfüred, 500 néző. V: Natkai, Szalay
FÜRED: SZÉKELY – Tombor 1, Lelkes, SZÖLLŐSI B. 4, Kovács Gy. 2, Zdolik 7 (1), PÁSZTOR 4. Csere: Komendánt (kapus), Gerdán, Juhász 1, Bóka 2, Kis Á., Bánhidi, Bujtár 2, FALUVÉGI 3
Edző: Sótonyi László
GYŐR: LORGER – Gebhardt 2, Németh G. 2, Hernandez 1, ROSTA M. 1, Mota 1, Halász L. 3. Csere: Szabó A. 3, Vajda, Gubó, Terenyi 2, Kalmár, Rivnyák, Gál K. 1, Tóth E.
Edző: Magi Serra
Az eredmény alakulása. 12. perc: 1–4. 22. p.: 7–5. 28. p.: 9–6. 39. p.: 12–8. 51. p.: 17–12. 57. p.: 24–14
Kiállítva: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0
Sótonyi László: – Tipikus szezoneleji játékkal is biztosan győztünk, s ezt stabil védekezésünknek köszönhetjük.
Magi Serra: – Nagyon nehéz újoncként egy erős csapat otthonában kezdeni, csak a védekezésünkkel voltam elégedett.