Férfi kézi NB I: a Veszprém kiütéssel kezdte a bajnokságot

2017.09.09. 17:29
Vranjes 16 gólos győzelemmel kezdte a bajnokságot (Fotó: Földi D. Attila)
A Telekom Veszprém fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Csurgó felett a férfi kézilabda NB I 1. fordulójában.

A Veszprém már az elejétől nagyon komolyan odalépett. Ljubomir Vranjes együttese 4–0-s rohammal indított, a Csurgó pedig csak az 5. percben szerezte meg az első gólját. A hazaiak egy pillanatra sem vettek vissza, így fordulhatott elő, hogy a félidőben 19–6-os veszprémi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a Csurgó már sokkal jobban küzdött – volt egy 3–0-s sorozata is –, de a lendülete nem volt elég arra sem, hogy legalább egy picit szorosabbá tegye a találkozót. A vége sima 31–15 lett.

A macedón Dejan Manaszkov nyolc gólig jutott a Veszprémben, a Csurgóból a szerb Marko Vaszics bizonyult a legeredményesebbnek hat találattal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
Telekom Veszprém–Csurgói KK 31–15 (19–6)
Veszprém, 2500 néző. V: Herczeg P., Südi P.
VESZPRÉM:
Mikler – MANASZKOV 8, Terzic, Ilics, Nagy 1, NILSSON 4, Marguc 2
Csere: Lékai 2, Accambray 2, Tönnesen 3, BLAGOTINSEK 3, Schuch, Győri 2, Sulic 2, Ligetvári 2
Edző: Ljubomir Vranjes
CSURGÓ: Bartucz – Varjú, Tóth A., Oslak 1, Szeitl 2, Mikita 2, Radjenovic 2
Csere: Balogh T. (kapus), Ferreira, Géczi, Cehte 1, Jerebie, Hanusz 1, Oliveira, VASZICS 6 (5)
Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1, 16. p.: 10–4, 23. p.: 15–5, 35. p.: 23–6, 47. p.: 25–10
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 5/5
Ljubomir Vranjes: – Boldog vagyok a győzelem miatt, örülök, hogy a játékosaim remekül játszottak. Mindig a száz százalékra törekszem, ezt a játékosok is bizonyították. Nem csak a hat egyes, hanem az öt egyes védekezést játszottuk, de ezen van még mit csiszolni a továbbiak során.
Sótonyi László:
– A védekezés agresszivitása volt a legnagyobb különbség. Készültünk, hogy minél kevesebb indításgólt kapjunk, sajnos nem sikerült. Az első félidőben nagyon meg voltunk illetődve, a hat lőtt gól nagyon kevés. A második félidőben volt egy-egy felvillanás támadásban és védekezésben is, de nem kettő, hanem ötvenhat perc kellene. Szeretnénk előrelépni a bajnokságban és játékban is, egyelőre ma ezt nem láttam. Nem a Veszprém az ellenfelünk, de még nem tudom, mire leszünk képesek.

Sport36-Komló–Dabas KC 25–26 (9–12)
Komló, 700 néző. V: Nagy F., Túróczy
KOMLÓ:
Selymes – GEBHARDT 4, Obradovic 3, KATZIRZ, Jerkovic 7, Pribanic 3, MARKOVICS 6 (1)
Csere: Granic (kapus), Szunajko, Szögi, Grünfelder, Laufer 1, Kékesi, Balázs S. 1, Szkokán
Edző: Kilvinger Bálint
DABAS: HOLLÓ – Országh 2, Petrovszki 3, BÍRÓ B. 2, Schlachta, HALÁSZ L. 6, KEKEZOVICS M. 6 (4)
Csere: SZIMOVICS 5, Bakos, Lepsényi 2, Pocsai, Lókodi
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 15. p.: 2–8. 21. p.: 6–9. 35. p.: 10–15. 43. p.: 14–19. 51. p.: 20–21. 58. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4
Kilvinger Bálint: – Idegesen, sok hibával játszottunk, nem tudtuk véghezvinni, amit elterveztünk, így a győzelem is elmaradt. Gratulálok a Dabasnak.
Tomori Győző: – Végig kimagasló védekezéssel, extra kapusteljesítmény mellett sikerült ezt a nagyon értékes két pontot megszerezni.

Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE-Linamar 27–25 (12–10)

Eger, 700 néző. V: Andorka, Hucker
EGER:
STOCHL – Lezák 3, Dobó Zs. 4, AFLITULIN 6 (1), PETRO 5, Takács 1, ANTL 8
Csere: Bajorhegyi, Kiss G., Szepesi, Füzi
Edző: Tóth Edmond
OROSHÁZA: Szabó L. – ANTAL 5, Ferenczi 2, Markoszki 1, Srsen, Z. Radojevics 7, Németh L. 3
Csere: Herjeczki (kapus), Knezsevics 3, Gyene 1 (1), Morva, Németh G. 2, Pásztor 1
Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–6. 24. p.: 10–8. 36. p.: 15–11. 42. p.: 17–15. 48. p.: 21–18. 54. p.: 24–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Tóth Edmond: – A küzdelem dominált. Nagyon sokat jelentett az a fantasztikus szurkolótábor, amely mögöttünk állt. Kevés játékos áll a rendelkezésemre, ezért lassítanunk kellett, hogy kibírjuk a hatvan percet. Bejött.
Buday Dániel: – Kemény, férfias csatát vívtunk. A döntő szituációkban sokat hibáztunk, amit ilyen szinten nem engedhetünk meg magunknak. A helyzetkihasználáson van mit javítani.