Férfi kézi NB I: a Veszprém iszonyúan megverte a Csurgót

2017.05.09. 19:27
Hozta a kötelezőt a Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I alapszakaszában: a Bajnokok Ligája négyes döntőjének magyar résztvevője hazai pályán 40–22-re legyőzte az 5. helyezett Csurgót.

A két csapat őszi mérkőzésén a Csurgó hazai környezetben meg tudta szorongatni a címvédő Veszprémet: a félidőben még csak egy gól volt a különbség a csapatok között, végül öttel nyertek a vendégek. Ezúttal kisebb ellenállásba ütközött Javier Sabaté legénysége, amelyben ott volt a Dánia elleni idegenbeli Eb-selejtezőt kihagyó Mikler Roland és Nagy László is.a Dánia elleni idegenbeli Eb-selejtezőt kihagyó Mikler Roland és Nagy László is.

A találkozó első perceiben egyik csapat sem találta góllövő formáját, az első néhány támadás során egyik háló sem rezdült. Aztán 3–3-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a Veszprém került előnybe, amit a szünetre hétgólossá tett, így magabiztos vezetéssel vonulhatott pihenőre a bajnokcsapat (20–13).

A fordulás után egy 6–3-as rohammal tízgólosra növelte előnyét a házigazda, amelyet az sem állított meg a gólszerzésben, ha emberhátrányba került. A Veszprém a második félidőben is 20 gólt szerzett, ahogy az elsőben, a Csurgó viszont visszafogottabb teljesítményt nyújtott támadásban, így összesen 22-ig jutott. A Veszprém érvényesítette a papírformát, és visszavette első helyét a tabellán. 40–22

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK

TELEKOM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 40–22 (20–13)
Veszprém, 2800 néző. V: Hargitai G., Markó G.
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 1, SULIC 6, Nagy 2, ILICS 9 (1), Iváncsik 3, Chema Rodríguez 1. Csere: Alilovic (kapus), Gulyás 2, Schuch 1, Pálmarsson, Ugalde 2, Marguc 2, Blagotinsek 3, Lékai 3, LIGETVÁRI 5. Edző: Xavier Sabaté
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 3, Asztrasapkin 2, Hadziomerovic 3, Oslak 2, Mikita 2, RADJENOVICS 5 (1). Csere: Balogh Á., Bartucz (kapusok), Halász, Pordán 1, Hanusz 2, Géczi 2, Csordás, Rodrigues. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Xavier Sabaté:
– Jó mérkőzést játszottunk, erős csapattal álltunk ki. Remek csapat ellen játszottunk, a csurgói gárda jól kézilabdázik, Sótonyi László jól dolgozik a fiatalokkal. Elégedett vagyok a mérkőzéssel, nem az eredmény volt a cél, hanem hogy együtt tudjunk játszani. A három legfontosabb hét jön a szezonban, harcolni fogunk minden sorozatban a kupáért. A csapat jól áll, friss, reméljük, hogy sérülésmentesen sikerül majd befejeznünk minden sorozatot.
Sótonyi László: – Kicsit csalódott vagyok, mert több célunk volt, amiket nem sikerült megvalósítani. Két és fél hetes szünet után jöttünk. Szerettem volna, ha több labdát szerzünk, és a kettő-kettő elleni játék is megy. Ezek nem sikerültek, igyekszünk győzelemmel búcsúzni majd a szezontól, és leszűrni a tanulságokat.

VÁCI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–36 (17–20)
Vác, 250
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VÁC: Vitáris – Vasics 3, SZTANOJEVICS 5, Topic 4, Koller 4, LENDVAY 3, POPOVICS 7 (1). Csere: Tyiskov 1, Pavlovics 2, Ménfői 1, Császár 2, Czene. Edző: Gúnya Péter
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor Á. 3 (1), Leimeter, SZÖLLŐSI B. 8, Sipos A., Ilyés 2, VUJOVICS 10. Csere: Székely M. (kapus), Dénes, VRANJES 6, Juhász Á., GRIGORAS 6 (1), Nagy Sz. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 13. p.: 9–6. 22. p.: 11–14. 29. p.: 14–19. 34. p.: 21–22. 43. p.: 23–28. 50. p.: 28–31. 57. p.: 31–34
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Gúnya Péter: – Idényvégi hangulatban kézilabdáztak a csapatok. A nézők számára látványos volt a sok gól. Sportszerű küzdelemben időnként egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnoki bronzérmesnek.
Vladan Matics: – Mindkét oldalon a látványos támadójátékon volt a hangsúly, a védekezést hanyagolták a csapatok. A hosszú szezon után fáradtak a játékosok, várjuk a végét, mindenkire ráfér már a pihenés.

1. Telekom Veszprém 25 24 1 793–563 +230 48
2. MOL-Pick Szeged 24 23 1 782–531 +251 46
3. Grundfos Tatabánya KC 24 18 2 4 658–588 +70 38
4. CYEB Budakalász 25 15 1 9 637–641 –4 31
5. Csurgói KK 25 13 2 10 649–638 +11 28
6. Balatonfüredi KSE 24 13 1 10 624–592 +32 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 24 11 13 605–654 –49 22
8. Sport36-Komló 25 7 5 13 597–668 –71 19