Férfi kézi NB I: a Veszprém Csurgón, az Eger Orosházán nyert

2017.12.17. 19:47
A Veszprém 33–19-re nyert Csurgón a K&H férfi kézilabdaliga 14. fordulójában, míg az Eger Orosházán győzött 28–25-re.

A Csurgó sérült irányítói nélkül várta a mérkőzést, amelynek csak az első tíz percében tudta tartani a lépést a Veszprémmel. A címvédő a hazai pályán aratott 31–15-ös sikere után ezúttal 14 góllal múlta felül a csurgóiakat.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 19–33 (9–17)
Csurgó, 1200
néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Bartucz – Vasics 4 (2), FERREIRA 5, Cehte, 1, Mikita J. 1, Radjenovics 1, Szeitl. Csere: BALOGH T. (kapus), Vasvári, Varjú 2, Tóth A. 1, Hadziomerovic 2, Géczi, Jerebie 1, Josics 1 (1), Megyeri. Edző: Bencze József
VESZPRÉM: MIKLER – MANASZKOV 5, Ilic 2 (1), Ligetvári 1, Nagy L. 1, Sulic 3, GAJIC 9 (1). Csere: Alilovic (kapus), Ancsin 1, Dzsamali 4, Lékai 1, Schuch, Tönnesen 2, Nilsson, Blagotinsek 1, Győri 3. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 9. p.: 3–4. 14. p.: 4–8. 18. p.: 7–10. 22. p.: 8–13. 28. p.: 9–16. 34. p.: 11–20. 39. p.: 12–23. 45. p.: 15–26. 52. p: 16–29. 56. p: 17–31
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill.3/2
Bencze József:
– A mai mérkőzésre nem sikerült a felkészülésünk, mert a héten tovább nőtt sérültjeink száma. Ettől függetlenül jól kezdtünk, de irányítóink hiánya rányomta bélyegét a találkozóra. Gyengén védekeztünk és sok könnyű gólt kaptunk. Ma ennyit tudtunk teljesíteni.
Ljubomir Vranjes: – A bemelegítéskor a játékosaimon fáradtságot láttam, és a mérkőzés első negyedében ez beigazolódott. Ekkor a hazaiak nagyon jól játszottak. Aztán rendeztük a sorainkat és fokozatosan elhúztunk a lelkes vendéglátóktól. Feljavult a védekezésünk, és ennek köszönhetően fontos pontokat szereztünk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–EGER SBS ESZTERHÁZY 25–28 (9–12)
Orosháza, 350
néző. V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA: Szabó L. – PÁSZTOR M. 7, Ferenczi 1, Knezevics 1, Markoszki 3, Milas 2, Németh L. 2. Csere: Herjeczki (kapus), Stranigg 1, Gyene 4 (4), Srsen 1, Németh G. 3, Z. Radojevics, Antal. Edző: Buday Dániel
EGER: STOCHL 1 – Vaskó 2, I. Radojevics 3 (1), Bajorhegyi, Kiss G., PETRO 5, Takács B. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Szepesi 1, SZABÓ P. 5, Dobó 1, Lezák 2, ANTL 4 (1), Aflitulin 2, Füzi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–3. 17. p.: 3–7. 20. p.: 5–8. . 25. p.: 5–11. 29. p.: 8–11. 35. p.: 11–14. 40. p.: 14–17. 48. p.: 17–22. 50. p.: 20–22. 54. p.: 20–25
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Buday Dániel:
– Rengeteg hibával játszottunk. Azok a meghatározó játékosok, akikben bíztam, nem tudtak jól teljesíteni, az ellenfél kapusa pedig tucatnyi lövést védett.
Tóth Edmond: – Magabiztos győzelmet arattunk, amit megint csak a nagyon jó csapatszellemnek köszönhettünk.

Grundfos Tatabánya KC–MOL-Pick Szeged 24–22 (12–8)

1. Telekom Veszprém 14 14 505–283 +222 28
2. Mol-Pick Szeged 15 11 2 2 482–367 +115 24