Férfi kézi NB I: a Veszprém 37-et lőtt a kiesőjelöltnek

2019.04.19. 19:46
A Telekom Veszprém 37–22-re legyőzte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Mindössze két nap telt a Tatabánya elleni fontos siker óta, igaz, ezúttal jóval könnyebb feladat várt a bakonyiakra: a Mezőkövesd holtversenyben áll(t) a kieső helyen tanyázó Cegléddel, így nagy meglepetés lett volna, ha meg tudja nehezíteni David Davis együttesének a dolgát.

Ez nem is sikerült, s bár az elején még tartotta magát a vendégcsapat, a második félidőben belelendülő Veszprém 15 góllal nyert, és újabb lépést tett a döntőbe jutás felé.

A találkozó legeredményesebb játékosa a Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov lett nyolc találattal, míg az ötig jutó Andreas Nilsson megszerezte a 600. gólját a klub színeiben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–MEZŐKÖVESDI KC 37–22 (17–12)
Veszprém, 2000
néző. Vezette: Bujdosó, Horváth
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 6 (2), Tönnesen 1, MAHÉ 5, Blagotinsek, Ilics, MANASZKOV 8. Csere: Gödör (kapus), Gajic 2, Nilsson 5, Terzic, NENADICS 7, Szuharev 1, Ernei, Mackovsek 1, Szűcs B. 1. Edző: David Davis
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Jancsó 3, Kovács B. 2, Jóga 2, Dávid 2, Halilbegovic 4, Menyhárt 2. Csere: Győri K. (kapus), Rodics 3, Horváth L. 2, Mikita 1. Kovács P. 1. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–1. 7. p.: 4–4. 12. p.: 7–6. 23. p.: 12–8. 27. p.: 15–9. 34. p.: 20–12. 42. p.: 26–16. 49. p.: 30–16. 55. p.: 35–18
David Davis: – Köszönöm a Mezőkövesdnek, hogy beleegyezett az időpontváltozásba, így egy nappal többet tudunk készülni a sorsdöntő Bajnokok Ligája-találkozóra. Örömteli, hogy sok időt tudtam adni a mérkőzésen a fiataloknak, Szűcs Bence például napról napra jobban teljesít.
Buday Dániel: – Sok a sérültünk, ennek ellenére az első félidőben jól tartottuk magunkat, főleg Pásztor kapus védései tartottak minket meccsben. Utána elfáradtunk, a sebességünk alábbhagyott, a Veszprém pedig könnyű gólokat lőve megnyerte a találkozót.

1. Szeged 23 22 1 798–577 +221 45
2. Veszprém 23 20 3 789–552 +237 40
3. Tatabánya 21 16 2 3 595–518 +77 34
4. Csurgó 21 13 3 5 592–543 +49 29
5. Balatonfüred 21 14 7 565–521 +44 28
6. Gyöngyös 23 11 3 9 601–602 –1 25
7. Dabas 22 8 3 11 567–591 –24 19
8. FTC 21 9 12 552–546 +6 18