Férfi kézi NB I: a Veszprém 28 góllal verte meg a Ceglédet

2020.10.07. 22:18
Kentin Mahé 11 góllal vette ki a részét a fölényes sikerből (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Telekom Veszprém idegenben 48–20-ra legyőzte a Ceglédet. A találkozó legeredményesebb játékosa a 11-szer eredményes Kentin Mahé volt.

A veszprémiek gyorsan elléptek három góllal, de a Cegléd a nyolcadik percre vissza tudott kapaszkodni mínusz egyre (3–4).

Ez volt az utolsó pillanat, hogy látótávolságon belül voltak egymáshoz képest a felek, Mahé vezérletével a vendégek öt perccel később már hattal vezettek (5–11), a 24. percben pedig már kilenc volt közte. Ehhez képest a 33. percig kellett várni ahhoz, hogy először legyen két számjegyű differencia, ezt Lauge gólja biztosította (13–23), a teljesen elfáradó hazaiak pedig folyamatosan szakadtak le, negyedórával később már húsz volt a különbség (18–38).

A végén már csak az volt a kérdés, hogy elmegy-e harmincig a fór, ez végül nem következett be, de a Veszprém így is rendkívül fölényesen nyert (20–48).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Ferencvárosi TC – elhalasztva
Balatonfüredi KSE–Dabasi KC VSE – elhalasztva

CEGLÉDI KSE– TELEKOM VESZPRÉM  20– 48   (13–21)
Abony, 500
néző. V: Nagy F., Túróczy
CEGLÉDI KSE:  Kránitz – Pásztor Á. 1, Juhász, Kállai  4, Németh B. 1, Spekhardt  2, Szepesi 2 (1). Csere: Rózsavölgyi, Tamási (kapusok), KISS R.  4, Vranac  1, Mazák 1, Zakics,Teleki, Sinkovits 1, Gyene 3. Edző: Nagy Károly
TELEKOM VESZPRÉM: Székely – Marguc  5,  Maqueda  5 (1), MORAES  5, Lauge 4, Borozan 1, MAHÉ 11. Csere: CORRALES (kapus), TÖNNESEN  4, Lékai  3,  Nilsson  4, Markussen 1, Jahija 4, Ligetvári 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 8. p.: 3–4. 10. p.: 4–8. 14. p.: 6–11. 20. p.: 10–16. 24. p.:  10–18.    29. p.: 12–21. 34. p.: 14–24.  40. p.: 16–31.  46. p.: 17–36. 48. p.: 18–38. 55. p.: 19–44
Kiállítások:  6, ill. – perc
 Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Nagy Károly: –
A Veszprém más sebességfokozatban játszott, mint mi. Nem is bírtuk erővel. Az első félidőben még elfogadható volt a teljesítményünk, de a másodikban már sem fizikailag, sem taktikailag nem tudtuk követni a tempót. Megérdemelt a veszprémi győzelem.
David Davis: – Köszönjük a Ceglédnek a mérkőzést, nehéz csapatot találni, amely teljes kerettel tud kiállni. Gratulálok a játékosaimnak, komolyan vették a meccset, elégedett vagyok velük.

1. Veszprém 6 6 231–125 +106 12
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 3 3 94–61 +33 6
4. Gyöngyös 4 3 1 114–103 +11 6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5
6. Budakalász 5 1 1 3 124–148 –24 3
7. Komló 2 1 1 55–51 +4 2
8. Balatonfüred 3 2 1 74–78 –4 2