Férfi kézi NB I: a Veszprém 12 góllal nyert a Cegléd ellen

2012.11.20. 19:34
A címvédő MKB Veszprém hazai pályán 38–26-ra győzött a Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A veszprémi csapatból gyomorbántalmai miatt hiányzott Marco Oneto és sérülés miatt Mirszad Terzic. Ligetvári Patrik bemutatkozhatott az első csapatban, aki a serdülőválogatottnak oszlopos tagja. A mérkőzésen szenzációsan játszott Iváncsik Tamás, a válogatott jobbszélső szebbnél szebb gólokat lőve szórakoztatta a szurkolókat.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–CEGLÉDI KKSE 38–26 (19–13)
Veszprém Aréna, 1700 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VESZPRÉM: Alilovics – GULYÁS 5, Sulic 1, LALUSKA 5, SCHUCH 3, Pérez 3, Császár 3 (2). Cs: FAZEKAS (kapus), Ugalde 1, Dzsamali 2, Iváncsik G. 3, Chema Rodriguez, Nagy L. 3, IVÁNCSIK T. 9 (1), Ligetvári. Edző: Carlos Ortega
CEGLÉD: Lengyel – POCSAI 5, LEPSÉNYI 5, Bíró 2, Gyuris 2, MEKARU 4, Hódi 1. Cs: Lakos (kapus), Takács B. 2, Savon, Benke 4 (1), Csőke 1, Bányai. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–4. 15. p.: 11–6. 20. p.: 12–11. 25. p.: 17–12. 36. p.: 23–13. 48. p.: 30–19. 54. p.: 35–23
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Carlos Ortega: – Csak a második félidei teljesítményünkkel lehetünk elégedettek, bár ne feledjük, hogy két napja még BL-mérkőzést játszottunk.
Kökény István: – Gratuláltam a játékosaimnak, hiszen időnként megcsavargattuk az oroszlán bajuszát. Jó teljesítményt nyújtottunk önmagunkhoz képest.

1. MKB Veszprém KC 12 11 1 439–291 +148 22
2. Pick Szeged 11 10 1 375–262 +113 21
3. Csurgói KK 11 8 3 278–268 +10 16
4. Grundfos Tatabánya KC 11 6 2 3 288–281 +7 14
5. Balatonfüredi KSE 11 6 1 4 289–283 +6 13
6. FTC-PLER 11 5 2 4 272–259 +13 12
7. B.Braun Gyöngyös 11 4 3 4 287–303 –16 11