Férfi kézi NB I: a vége sima lett, a Bányász legyőzte az Egert

2020.01.30. 19:34
A férfi kézilabda NB I 14. fordulójában a Grundfos Tatabánya hazai pályán 36–29-re legyőzte az Egert.

Tatabányai szempontból döcögősen indult a találkozó, hiszen az Eger kezdte jobban a mérkőzést. A 12. percben 4–8 volt az állás, a félidőben azonban már Vladan Matics csapata vezetett.

A második játékrészben tovább növelte előnyét a Bányász, a vége már sima lett, 36–29-re nyertek a kék-fehérek.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SBS EGER 36–29 (18–16)

Tatabánya, 800 néző. V: Hargitai G., Markó G.
TATABÁNYA: BARTUCZ – GYŐRI 7, Ilyés, VRANJES 5, Sipos A. 1, Ancsin 4, Hornyák 1. Csere: Deményi (kapus), Komogorov 2, HOLPERT 6, SZÁSZ A. 4, Borzas 2, Davidovics 3, Balogh Zs. 1 (1), Dénes, Pásztor Á. Edző: Vladan Matics
EGER: Cvetkovszki – BERNATONISZ 5, MOLNÁR B. 6 (3), SCHMID 7, Pap G., Tóth A. 1, LEZÁK 6 (1). Csere: Moscoso (kapus), Szepesi 3, Száva 1, Tóth R., Hajas, Mándy. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 8. p.: 3–7. 19. p.: 11–10. 25. p.: 14–15. 35. p.: 19–19. 40. p.: 25–19. 47. p.: 30–20. 58. p.: 35–27
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Vladan Matics: – Tipikus hosszú szünet utáni első meccs volt. Az első félidőben álmosan kézilabdáztunk, szünet után már sokkal jobban. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget adhattam, az új fiúk – Holpert és Davidovics – jól mutatkoztak be. Megérdemelten szereztük meg a két pontot.
Tóth Edmond: – Első bajnokinak – különösen Tatabányán – jó volt. Remélem, jövő hétre felépülnek a sérültjeink, és csatasorba állhatnak.

1. Szeged 14 13 1 512–343 +169 26
2. Veszprém 13 13 467–324 +143 26
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. FTC 13 8 5 364–361 +3 16
5. Gyöngyös 13 7 1 5 388–363 +25 15
6. Balatonfüred 13 7 1 5 367–359 +8 15
7. Csurgó 13 7 1 5 322–328 –6 15
8. Komló 13 6 2 5 343–345 –2 14