Férfi kézi NB I: a Vác hamar elveszett az Omszk parkban

2017.11.11. 19:49
A Budakalász 14–8-as első félidő után 29–24-re győzött hazai pályán a Vác ellen a K&H férfi kézilabdaliga szombati mérkőzésén.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BUDAKALÁSZ–VÁC 29–24 (14–8)
Budakalász, 220
néző. Vezette: Herczeg, Südi
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 3, REZNICEK 5, NAGY B. 9 (3), Mazák 2, Koncz, Fekete 3. Csere: Boros (kapus), Czina, Leimeter 3, BERGGREEN 4, Nemes. Edző: Forgács Gyula
VÁC: Paul – Ménfői 3, TÖRÖK 6, SAKIC 4, Koller 2, Törteli 1, Tárkányi 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Holpert 1, Davidovic, Grbavac 2, Tyiskov 1, Baláz 2 (2), Kecskeméti 1. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 5–3. 21. p.: 8–7. 30. p.: 14–8. 35. p.: 15–11. 42. p.: 19–12. 51. p.: 25–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Forgács Gyula:
– A mérkőzés egyes szakaszaiban kiválóan védekeztünk, ami remek kapusteljesítménnyel párosult. Örülök, hogy végre Nagy Bence teljesítményéhez svéd légiósunk is felnőtt, amivel talán ellenfelünket is megleptük.
Gúnya Péter: – Nem számítottunk rá az előzmények alapján, hogy a Budakalásznál ilyen jó lesz a védekezés és a kapusteljesítmény. Mi nagyon sok ziccert hibáztunk, rosszkor jöttek a kiállítások, ezekből nagy hátrányt szedtünk össze. Ezzel az előnnyel a hazaiak a második félidőben jól sáfárkodtak.