Férfi kézi NB I: a Tatabánya nyert; döntetlen Balatonfüreden

2013.11.22. 19:42
A Tatabánya 29–22-re nyert a Cegléd ellen hazai pályán, a Balatonfüred–Gyöngyös találkozó pedig döntetlenre végződött a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CEGLÉDI KKSE 29–22 (15–10)
Tatabánya, 600
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
TATABÁNYA: PAUL – Kanyó Á., MAZÁK 6, KATZIRZ 5, DÉNES 2, Nenadic 2, HARSÁNYI 6 (1). Csere: Djukics, Kiss Á. 2, Nagy Sz. 2, Törő 2, Juhász Á., Bartók 2, Vaskó. Edző: Debre Viktor
CEGLÉD: Bősze – Varga P. 1, TAKÁCS B. 5, Perisic 1, Dengi 1, BÍRÓ 6 (1), POCSAI 5. Csere: Bartucz (kapus), Vujovics 1, Lepsényi, Sutka, LÁSZLAI 3, Endrédi. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 6. p.: 3–3. 19. p.: 9–7. 25. p.: 13–10. 36. p.: 18–13. 41. p.: 21–15. 47. p.: 22–20. 51. p.: 25–20. 58. p.: 27–22
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Debre Viktor:
– Rengeteg problémánk van. Jelen állapotunkban kihoztuk ebből a meccsből a maximumot. Egyre fogy a csapatunk, de jönnek a fiatalok.
Kökény István: – Megpróbáltuk meglepni nyitott védekezéssel és gyors lerohanásokkal a Tatabányát. Ez a meccs egyes periódusaiban sikerült is, de a gyatra helyzetkihasználásunk miatt nem lehetett szorosabb a találkozó.FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–B. BRAUJHN GYÖNGYÖS 31–31 (15–15)
Balatonfüred, 600
néző. V: Dobrovits, dr. Tájok
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Nagy D. 2, Lelkes 1, Szöllősi B. 2, KOVÁCS GY. 3, ZDOLIK 13 (5), PÁSZTOR 4. Csere: Komendant (kapus), Németh B., Bóka 1, Bánhidi 2, Vasvári, Bujtár 1, Faluvégi 1, Grigorjev 1. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Hudák – HAJDÚ G. 4, SZALAFAI 4, Sándor Á. 2, VARSANDÁN M. 4, Frey 4 (3), Iváncsik Á. 1 (1). Csere: Tamási és Liszkai (kapusok), Bakos D. 3, Szöllősi Á., Debreczeni 2, Koller 1, MEKARU 6. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–6. 11. p.: 7–6. 18. p.: 12–9. 24. p.: 13–12. 27. p.: 15–12. 36. p.: 18–19. 40. p.: 21–20. 45. p.: 21–23. 51. p.: 26–26. 58. p.: 31–30
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4
Sótonyi László:
– Rendkívül küzdelmes mérkőzés volt, mindent beleadva hajtottunk, de egy szerencsétlen, időn túli szabaddobásból kapott góllal kicsúszott kezünkből a győzelem.
Gulyás István: – Örülök az egy pontnak, és sajnálom, hogy időnként tompán játszottunk.

1. Pick Szeged 13 13 426–284 +142 26
2. Csurgói KK 14 11 1 2 406–345 +61 23
3. MKB-MVM Veszprém 12 11 1 410–272 +138 22
4. Grundfos Tatabánya KC 14 10 2 2 361–320 +41 22
5. Balatonfüredi KSE 14 7 3 4 378–351 +27 17
6. B.Braun Gyöngyös 13 6 3 4 351–365 –14 15
7. SZESE Győr 13 5 8 297–327 –30 10