Férfi kézi NB I: a Tatabánya legyőzte a Szegedet

2017.12.17. 21:18
Ilyés Ferencék szinte felfalták a Szegedet (Fotó: Török Attila)
A Tatabánya 24–22-re nyert hazai pályán a Szeged ellen a K&H férfi kézilabdaliga vasárnapi rangadóján.

A Tatabánya az utóbbi években többször megviccelte a Szegedet, amely ráadásul az utóbbi hetekben igen mély hullámvölgybe került. Ennek következtében gyakorlatilag az alapszakasz második helye, azaz a bajnoki döntő volt a tét a mostani rangadón.

Ezt a találkozót sem kezdte jól a Tisza-parti alakulat, a 8. percben szerezte első gólját. Az első félidő közepén így is át tudta venni a vezetést, ám a szünet előtti 12 percben csak kétszer talált be, a Tatabánya 12–8-ra fordított.

Demis Grigoras tarthatatlannak bizonyult, de a többi hazai játékos is eksztázisban kézilabdázott. A Denis Bunticot és a megműtött Jonas Källmant nélkülöző Szeged rengeteg hibával játszott, szűk negyedórával a vége előtt már hatgólos hátrányban volt (20–14).

A hajrában a Pastor-csapat visszajött mínusz kettőre, és az utolsó támadásánál már az időt húzta. Sikerrel, így csak két góllal maradt alul, ami az alapszakasz végén még számíthat, hiszen azonos pontszámú csapatok között az egymás elleni eredmények rangsorolnak, márpedig a Szeged 28–25-re nyert hazai pályán az első fordulóban.

Ez sem szegte azonban a tatabányaiak kedvét, akik hatalmas örömtáncba kezdtek a végső dudaszó után.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
14. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL-PICK SZEGED 24–22 (12–8)
Tatabánya, 1200
néző. V: Herczeg, Südi
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Harsányi 1 (1), GRIGORAS 7, VRANJES, JUHÁSZ Á. 2, Ilyés 1, Vujovics 4 (1). Csere: Iancu (kapus), Sipos A., VRANKOVIC 5, Szöllősi Sz., Dénes, Bozsovics 3, Pásztor Á. 1. Edző: Vladan Matics
SZEGED: SEGO 1 – Sostaric 1, Gaber, GONCALVES 2, Bánhidi 1, Gorbok 1, SIGURMANNSSON 5 (2). Csere: Sierra (kapus), Skube, Balogh Zs. 3, Zsitnyikov 3, Blazevic, BODÓ 3, Zubai 1, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 12. p.: 3–4. 20. p.: 8–6. 25. p.: 9–7. 33. p.: 13–8. 38. p.: 14–12. 47. p.: 20–14. 55. p.: 22–19
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Vladan Matics:
– Remekül védekeztünk, ez a sikerünk kulcsa. Nem kell szégyenkeznie a Szegednek, mert már az EHF-kupában és a Veszprém ellen is megmutattuk, jó formában vagyunk. Ez a siker jó alkalom, hogy felhívjam a figyelmet, jelentősebb szponzori támogatás nélkül a következő idényben nem tudjuk tartani ezt a szintet, több játékosunk elmegy, gyengülni fog a csapat.
Carlos Pastor: – Tizennyolc eladott labdával, lerohanásból kapott tíz góllal nem lehet nyerni. Az utolsó percben már arra kellett figyelni, ne kapjunk ki hárommal vagy néggyel, hiszen otthon hárommal győztünk, ez a végén fontos lehet. Denis Buntic távolmaradásáról annyit, nem illeszkedett be csapatunkba, ilyen játékossal pedig nem szeretnék tovább dolgozni.

CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 19–33 (9–17)
Csurgó, 1200
néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Bartucz – Vasics 4 (2), FERREIRA 5, Cehte, 1, Mikita J. 1, Radjenovics 1, Szeitl. Csere: BALOGH T. (kapus), Vasvári, Varjú 2, Tóth A. 1, Hadziomerovic 2, Géczi, Jerebie 1, Josics 1 (1), Megyeri. Edző: Bencze József
VESZPRÉM: MIKLER – MANASZKOV 5, Ilic 2 (1), Ligetvári 1, Nagy L. 1, Sulic 3, GAJIC 9 (1). Csere: Alilovic (kapus), Ancsin 1, Dzsamali 4, Lékai 1, Schuch, Tönnesen 2, Nilsson, Blagotinsek 1, Győri 3. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 9. p.: 3–4. 14. p.: 4–8. 18. p.: 7–10. 22. p.: 8–13. 28. p.: 9–16. 34. p.: 11–20. 39. p.: 12–23. 45. p.: 15–26. 52. p: 16–29. 56. p: 17–31
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Bencze József:
– A mai mérkőzésre nem sikerült a felkészülésünk, mert a héten tovább nőtt sérültjeink száma. Ettől függetlenül jól kezdtünk, de irányítóink hiánya rányomta bélyegét a találkozóra. Gyengén védekeztünk, és sok könnyű gólt kaptunk. Ma ennyit tudtunk teljesíteni.
Ljubomir Vranjes: – A bemelegítéskor a játékosaimon fáradtságot láttam, és a mérkőzés első negyedében ez beigazolódott. Ekkor a hazaiak nagyon jól játszottak. Aztán rendeztük a sorainkat, és fokozatosan elhúztunk a lelkes vendéglátóktól. Feljavult a védekezésünk, és ennek köszönhetően fontos pontokat szereztünk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–EGER SBS ESZTERHÁZY 25–28 (9–12)
Orosháza, 350
néző. V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA:
Szabó L. – PÁSZTOR M. 7, Ferenczi 1, Knezevics 1, Markoszki 3, Milas 2, Németh L. 2. Csere: Herjeczki (kapus), Stranigg 1, Gyene 4 (4), Srsen 1, Németh G. 3, Z. Radojevics, Antal. Edző: Buday Dániel
EGER:
STOCHL 1 – Vaskó 2, I. Radojevics 3 (1), Bajorhegyi, Kiss G., PETRO 5, Takács B. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Szepesi 1, SZABÓ P. 5, Dobó 1, Lezák 2, ANTL 4 (1), Aflitulin 2, Füzi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–3. 17. p.: 3–7. 20. p.: 5–8. . 25. p.: 5–11. 29. p.: 8–11. 35. p.: 11–14. 40. p.: 14–17. 48. p.: 17–22. 50. p.: 20–22. 54. p.: 20–25
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Buday Dániel:
– Rengeteg hibával játszottunk. Azok a meghatározó játékosok, akikben bíztam, nem tudtak jól teljesíteni, az ellenfél kapusa pedig tucatnyi lövést védett.
Tóth Edmond: – Magabiztos győzelmet arattunk, amit megint csak a nagyon jó csapatszellemnek köszönhettünk.

1. Telekom Veszprém 14 14 505–283 +222 28
2. Mol-Pick Szeged 15 11 2 2 482–367 +115 24