Férfi kézi NB I: Matics ezt a meccset várta tavaly nyár óta

2017.04.19. 20:09
A Tatabánya 35–26-ra legyőzte a Csurgót a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén, ezzel biztosította a harmadik helyét a bajnokságban. A két csapat legutóbb a Magyar Kupa szombati bronzmeccsén találkozott, akkor 23–18-ra győzött az EHF-kupa-negyeddöntős Tatabánya.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 35–26 (17–16)
Tatabánya, 100
néző. Vezette: Andorka, Hucker
TATABÁNYA:
Székely M. – Pásztor Á. 3 (1), VRANJES 3, Sipos A., Ilyés 3, VUJOVICS 6 (1), SZÖLLŐSI SZ. 4. Csere: TÓTH M. (kapus), GRIGORAS 6, Szöllősi B. 3, Nagy Sz Sz. 2 (1), Leimeter 2, Dénes, Juhász Á. 3, Rosta M. Edző: Matics Vladan
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 3, Asztrasapkin 1, Oszlak 3, Pordán, FALUVÉGI 3, Radjenovics 2. Csere: Balogh Á. (kapus), GAZDAG 8 (4), Mikita, Géczi 1, Hadzimerovics 3, Halász 1, Hornyák, Jerebie 1, Manojlovics. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 11. p.: 5–5. 18. p.: 9–11. 23. p.: 14–12. 34. p.: 21–16. 44. p.: 25–18. 48. p.: 25–21. 55. p.: 32–23
Kiállítások: 6, illetve 4 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4
Matics Vladan:
– Ezt a meccset vártam tavaly nyár óta. Ezzel a győzelemmel biztosítottuk a bajnoki bronzérmünket. Most már bármit tehetnek a játékosaim a következő meccseken, semmiért nem szidom le őket.
Sótonyi László: – Az első félidőben, amíg bírtuk szuflával, tartottuk a lépést a Tatabányával. A szünet után, ahogy fáradtunk, egyre inkább kiütközött a két csapat közti tudásbeli különbség.