Férfi kézi NB I: a Tatabánya idegenben legyőzte az FTC-t

2019.02.21. 19:26
A Tatabánya 29–25-re győzött a Ferencváros ellen a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK! (Fotók: Török Attila)

A vendég Tatabánya kezdte jobban az összecsapást, négy és fél perc alatt elhúzott 4–0-ra, ezzel szemben a ferencvárosiaknak majdnem hat perc kellett az első találatukhoz. A zöld-fehérek dolgát az sem könnyítette meg, hogy magyar válogatott beállójukat, Schuch Timuzsint a nyolcadik percben kizárták a mérkőzésről.

A félidőre ötgólos előnnyel mehetett a Tatabánya (16–11). A Ferencváros mindent megpróbált a folytatásban, a második játékrészben egy gólra csökkentette hátrányát, ám ennél jobban már nem tudta megközelíteni a Tatabányát – a vendégek 29–25-re megnyerték a találkozót.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC–GRUNDFOS TATABÁNYA 25–29 (11–16)
Kőbányai út, 600
néző. V: Herczeg, Südi
FTC:
MIJATOVICS – Bujdosó 2, ANCSIN 7, Ordzsonikidze 2, Oláh T., Andjelics 4, Pálos 2. Csere: Tóth J., Bali 1, Schuch, Holdosi 2, PRAINER 4 (1), Szakály 1 (1), Kiss B. Edző: Horváth Attila
TATABÁNYA:
BARTUCZ – PÁSZTOR Á. 4, GRIGORAS 6, Juhász Á. 1, Rosta 3, Bozsovics 4, VUJOVICS 6 (1). Csere: Székely (kapus), Sipos 2, Ilyés 1, Nagy B. 1 (1), Borzas 1, Dénes. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc:
0–4. 12. p.: 3–6. 14. p.: 6–7. 16. p.: 6–9. 21. p.: 8–13. 40. p.: 17–19. 51. p.: 20–21. 58. p.: 23–28
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/2
Horváth Attila:
– Rosszul kezdtünk, mégis jó meccset játszottunk, több labdánk volt az egyenlítéshez. Ekkor mindig hibáztunk, és újra futnunk kellett az eredmény után.
Vladan Matics:
– A végjáték forró hangulatban telt, felengedtük a Fradit egy gólra. Határán voltunk, hogy elfogy az erőnk, de mégis tudtunk újítani.

1. Szeged 19 19 675–475 +200 38
2. Veszprém 16 14 2 555–377 +178 28
3. Tatabánya 16 13 1 2 446–382 +64 27
4. Csurgó 15 9 2 4 413–389 +24 20
5. Gyöngyös 16 9 1 6 434–432 +2 19
6. Balatonfüred 16 9 7 422–416 +6 18
7. FTC 16 8 8 413–400 +13 16
8. Komló 15 7 1 7 390–424 –34 15