Férfi kézi NB I: a Szeged megnyerte a 12. mérkőzését is

2018.12.01. 19:38
A százszázalékos teljesítménnyel éllovas Mol-Pick Szeged 32–22-re győzött a Dabas vendégeként a férfi kézilabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. A Csurgó nagy csatában verte meg a Ferencvárost, míg a Balatonfüred simán győzött Komlón.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

DABASI KC VSE–MOL-PICK SZEGED 22–32 (12–15)
Dabas, 2000
néző. V: Altmár, Horváth M.
DABAS: PALLAG – Országh 1, TOKUDA 5, Szöllősi Sz., Bíró, BORSOS 5, Kekezovics 1. Csere: Podoba (kapus), Ács 1, Garajszki, Halász, KISS A. 3, Lepsényi 1, Perisics 2, SIMOVIC 1, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző
SZEGED: SEGO – Bombac, MAQUEDA 4, Henigman 1, GABER 4, Bodó 1, SIGURMANNSSON 7 (3). Csere: Allilovic (kapus), CANELLAS 6 (3), SOSTARIC 6, Szunajko 1, Balogh Zs. 1, Kasparek, Tóth J., Zsitnyikov 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–4. 18. p.: 9–9. 25. p.: 11–13. 34. p.: 13–16. 49. p.: 19–25. 56. p.: 22–28
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/6
Tomori Győző:
– Összességében elégedett vagyok, de kár a végéért. Az öt-hat gólos különbség lett volna reális. Jó, hogy a fiatal játékosaink is lehetőséget kaphattak. Bízom benne, hogy ha ezt a teljesítményünket más mérkőzésekre is át tudjuk menteni, akkor az pontokban is megmutatkozik.
Carlos Pastor: – Reálisan öt gól volt ma a két csapat között. Nehéz háromnaponta mérkőzéseket játszani a hosszú idegenbeli utazások után. Gyorsabb ritmusban kézilabdáztunk, ez volt a döntő.

SPORT 36 KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 25–31 (13–16)
Komló, 1000
néző. V: Herczeg, Südi
KOMLÓ: Szabó M. – Gebhardt 4, Obradovic 2, Sz. Szunajko 2, Grünfelder 2, JERKOVIC 6, Markovics 5 (1). Csere: DJURDJEVICS, Granic (kapusok), Katzirz, Balázs S. 1, MARCSEK 2, Matics 1 (1), Wéber, Szkokán, Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 7, Kemény, TOPIC 4, Da Silva 1, Szita 3, BÓKA 5. Csere: BŐSZ (kapus), Szemjonov 5, Máthé 6 (3), Németh B., Déber, Karvackij. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 13. perc: 4–6. 24. p.: 7–14. 36. p.: 14–20. 49. p.: 16–28. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/2, ill. 3/3
Kilvinger Bálint:
– Lassan, enerváltan kézilabdáztunk, nem tudtuk a kellő sebességet elérni. Emiatt megérdemelten nyert a Füred.
Csoknyai István: – Kiváló védekezéssel, nagyon szervezett támadójátékkal sikerült győznünk. Úgy néz ki, még visz minket az EHF-kupa-lendület: az első félidő végét és a második félidő egy-két percét leszámítva uraltuk a találkozót.

CSURGÓI KK–FTC 28–25 (13–11)
Csurgó, 800
néző. V: Andorka, Hucker
CSURGÓ: Zaponsek – VASICS 9 (3), ASZTRASAPKIN 6, Hadziomerovic 3, Toszkics 2, Kovacevic 2, Hanusz. Csere: Balogh (kapus), Vasvári, Varjú, Tóth A., Cehte 4, Szeitl, Oslak 1, Nagy Sz. 1, Farkas T. Edző: Bencze József
FTC: Mijatovics – Bujdosó 1 (1), ANCSIN 8, Debreczeni 2, Andjelics 4, Ordzsonikidze 4, Pálos 3. Csere: Zernovic (kapus), Holdosi, Schuch, Szakály 1 (1), Oláh 1, Pordán 1, Lukács, Mikita, Kovacsics. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Bencze József:
– Határozott és megfelelő keménységű volt a védekezésünk. A csapatjátékunkat ismét csak dicsérni tudom.
Horváth Attila: – Nem a megbeszéltek szerint játszottuk. Sajnos szétesett a védekezésünk és a támadójátékunk, csak futottunk az eredmény után.