Férfi kézi NB I: a Szeged csak 3 góllal gyűrte le a veszprémi fiatalokat

M. D.M. D.
2020.09.11. 18:45
Bánhidi Bencéék baja meggyűlt a veszprémi fiatalokkal (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország, archív)
Nem várt izgalmak után a Mol-Pick Szeged 28–25-re legyőzte hazai pályán a Veszprémi KKFT-t a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A veszprémi fiatalok az első fordulóban ugyan 29–27-re nyertek a Dabas vendégeként, a Telekom Veszprémtől két nappal ezelőtt elszenvedett 16 gólos vereség (21–37) ismeretében mégsem arra lehetett számítani, hogy szoros meccset tudnak majd játszani Szegeden, ezúttal már a súlyos sérülést szenvedő Somogyi Bálint és Szakály Benedek nélkül. Tombor Csaba együttese azonban rácáfolt a várakozásokra (s az esélyekre), és nagy csatára késztette Juan Carlos Pastor eddig hibátlan gárdáját.

A „kis Veszprém” az első félidőben nemhogy tartotta a lépést a Szegeddel, hanem a 27. perc kezdetén három góllal még vezetett is (11–14), ez az előny aztán a szünetre egyre olvadt (13–14).

A második játékrész elején a Szeged rövid időre megfordította a mérkőzést, de nem tudta leszakítani magáról a veszprémi fiatalokat, akik az idő előrehaladtával egyre közelebb kerültek a (hatalmas) bravúrhoz. Még az 53. percben is döntetlenre állt a meccs (24–24), ám a végjátékban a vendégcsapat támadójátékából kifogyott a kreativitás, így nem tudott válaszolni a szegediek viszonylag könnyű góljaira.

A vége így 28–25-ös hazai siker – itt jegyeznénk meg, hogy a Szeged 59.55-ig egyszer sem vezetett hárommal –, de Éles József a végső dudaszó után felállva tapsolta meg a veszprémi csapatot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGED–VESZPRÉMI KKFT 28–25 (13–14)
Szeged, 250
néző. V: Rontó, Szanyi P.
SZEGED: Mikler – Radivojevics 4 (2), Henigman 3, Mackovsek, Gaber 2, Zsitnyikov 4, M. Stranovsky 1. Csere: Alilovic (kapus), Kaspárek 4, ifj. Rosta M., J. Canellas, Kecskés 1, Bodó 1, BÁNHIDI 5, BOMBAC 3. Edző: Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM: BORBÉLY – SZMETÁN 4, Tóth A. 1, Kristóf 3, Szeitl 1, ÉLES B. 5 (3), Hári 1. Csere: Ágoston Á. (kapus), TÓTH M. 2, VAJDA 6, Seregi 1, Bugyáki, Bartha 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 3–2. 14. p.: 5–5. 20. p.: 8–10. 24. p.: 10–12. 27. p.: 11–14. 32. p.: 14–14. 35. p.: 16–15. 39. p.: 17–19. 44. p.: 20–19. 50. p.: 23–22. 56. p.: 26–24
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Juan Carlos Pastor:
– Mindenekelőtt gratulálok a veszprémieknek, akik minimális hibával és nagy szívvel játszottak ezen a mérkőzésen. Ezzel a teljesítménnyel esélytelenek vagyunk a csütörtöki Bajnokok Ligája-meccsen a PSG ellen. Tanulnunk kell ebből a hatvan percből, mert eredményesek csak akkor lehetünk, ha a keretünk valamennyi tagja kizárólag a játékra összpontosít.
Tombor Csaba: – Nehéz helyzetben voltunk, mivel negyvennyolc órán belül az ország két klassziscsapata ellen kellett pályára lépnünk. Ezúttal is helytálltak a srácok, mert ismételten szívüket-lelküket kitették a pályára, végig méltó ellenfelei voltak a Szegednek.

1. Szeged 4 4 133–97 +36 8
2. Veszprém 3 3 112–66 +46 6
3. Tatabánya 2 1 1 52–51 +1 3
4. FTC 1 1 31–19 +12 2
5. Komló 2 1 1 55–51 +4 2
6. Gyöngyös 2 1 1 52–48 +4 2
7. Balatonfüred 2 2 50–50 0 2
8. Cegléd 2 1 1 42–52 –10 2