Férfi kézi NB I: a Szeged a szünetre kiütötte a Csurgót

2017.09.25. 19:40
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Mol-Pick Szeged idegenben 36–25-re kiütötte a továbbra is pont nélküli Csurgót.

Pedig nem kezdett rosszul a házigazda, 70 másodperc után 2–0-ra vezetett, de ezt követően a 6. percig nem tudott betalálni, s addigra ellépett a Szeged (2–5).

A 14. percig így is szoros volt a meccs (9–10), ekkor azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak Bodó Richárdék (9–14), és a szünetre lerendezték a fontosabb kérdéseket (14–23).

A 46. percben volt először két számjegyű a különbség a felek között (21–31), de a szünethez képest lényegesen nem nyílt tovább az olló, a Szeged 11 találattal győzött (25–36).

A Szegedben Stefán Sigurmannsson hat gólig jutott, Bodó Richárd, Stas Skube és Matej Gaber egyaránt ötször volt eredményes.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MECCSEN
CSURGÓI KK–MOL-PICK SZEGED 25–36 (14–23)

Csurgó, 1000
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ:
Bartucz – Vasics, OLIVEIRA 4, HANUSZ 4, Hadziomerovic 2, CEHTE 5, Gazdag 3 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, Szeitl, Ferreira 1, Varjú, Oslak 3, Jerebie, Mikita J. 2, Tóth A. 1. Edző: Sótonyi László
SZEGED:
Sego – Rodriguez 3, Gaber 5, Blazevic 1, Bodó 5, Skube 5, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Sigurmannsson 6, Gonzalves, Zsitnyikov 1, Zubai 2, Balogh Zs. 3 (2), Buntic 3, Fekete B., Bánhidi 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–5. 14. p.: 9–10. 19. p.: 10–14. 26. p.: 13–20. 36. p.: 17–26. 42. p.: 20–28. 47. p.: 23–32. 53. p.: 24–35
Kiállítások:
6 ill. 8 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 4/2
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László: –
Jó mérkőzést játszottunk és örülök, hogy a Szeged komolyan vette az összecsapást. Ízelítőt kaptunk abból, hogy milyen a Bajnokok Ligája színvonala. Az első félidőben nyújtott támadó játékunkkal elégedett vagyok. Nagyon nehéz a sorsolásunk, és szeretnénk minél több pontot szerezni. Maximálisan készülünk a hétvégi mérkőzésre.
Carlos Pastor: –
Köszönjük a Csurgó csapatának, hogy segítségünkre volt a mérkőzés előrehozatalában. Nagyon nehéz a zágrábi meccs után újra játszani, mindössze két napunk volt. A mérkőzés elején a védekezésváltás után sikerült elhúznunk a hazai csapattól, így az első félidőben tulajdonképpen eldőlt a találkozó. Sokat cseréltünk, így mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani. Készülünk a hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

1. MOL-Pick Szeged 5 5 165–104 +61 10
2. Telekom Veszprém 3 3 110– 55 +55 6
3. Balatonfüredi KSE 3 3 83– 69 +14 6
4. Eger Eszterházy SZSE 4 3 1 88– 98 –10 6
5. Dabas KC VSE 3 2 1 71– 75 –4 4
6. CYEB Budakalász 3 1 1 1 71– 71 0 3
7. Ceglédi KKSE 4 1 1 2 90– 97 –7 3
8. Grundfos Tatabánya KC 3 1 2 75– 72 +3 2