Férfi kézi NB I: a Szeged 16 góllal legyőzte a Komlót

VINCZE SZABOLCSVINCZE SZABOLCS
2019.09.06. 19:56
A Szeged a második félidőben tíz gólt vert a Komlóra (Fotó: Földi Imre)
A Mol-Pick Szeged 37–21-re legyőzte a Komlót a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Nem a győztes csapat kiléte volt a kérdés a férfi kézilabda-bajnokság második fordulójának pénteki játéknapján Szegeden, sokkal inkább az, hogy a hazaiak mire képesek két fontos játékosuk, a meccs előtt az orvosi szobában gyúrató válogatott beálló, Bánhidi Bence és az izlandi balszélső, Stefán Sigurmannsson nélkül, akik kisebb sérüléssel küszködnek.

Összesen 34 olyan másodperc volt a hatvan perces mérkőzés során, amikor a hazaiak nem vezettek, akkor is 1–1 volt az állás, ami persze nem jelenti azt, hogy a Szeged ne vette volna komolyan a Komló elleni meccsét.

Szinte nem volt helyzet, amit Juan Carlos Pastor szegedi edző ne kommentált volna széles gesztusokkal a hazai kispadnak, sőt, néha nem csak saját játékosaival kommunikált, az 5. percben az ellenfél visszafutó balszélsőjének, a kínjában mosolygó Igor Markovicsnak mutogatta a vállát vonogatva, hogy az előtte megadott (és értékesített) hazai hetes bizony jogos volt. Nem tudni, volt-e hozzá köze, de egy perc múlva Markovics hetest hibázott a másik oldalon…

„Azt hittem, tizenöt góllal nyerünk, erre csak hárommal vezetünk” – osztotta meg véleményét az egyik csongrádi szurkoló az első sorban ülő cimboráival 11–8-as állásnál a 21. percben, és bizonyos elemek tényleg csak csikorogva működtek a szegediek játékában. Nem mintha bármi is fenyegette volna a hazai győzelmet, az elszántságra sem nem lehetett panasz, elég csak a labdáért harcoló Bodó Richárd nyújtott testű, elszánt vetődésére gondolni az egyik komlói támadásnál.

A második félidő 13. percében először vezetett tízzel a hétgólos Mario Sostaric és az öt találatot jegyző Luka Stepancic vezette Szeged (27–17), és innen már tényleg csak az volt a kérdés, meg lesz az említett szurkoló öröme, a tizenöt gólos siker.

Az utolsó percek hajrájával nemcsak meglett, egyet még rá is tettek a hazaiak (37–21), sőt, még egy óriási üdvrivalgás is belefért a 18 éves Bajus Brunó első élvonalbeli góljánál, akinek édesapja, Bajusz Sándor a szegedi szurkolók kedvence volt. A Szeged a Csurgó után (29–21) a meccs végére elfogyó Komlót is legyőzte a bajnokságban, ahol az első igazi erőpróbára szeptember 25-ig várnia kell, akkor a Tatabánya otthonába utazik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGED–SPORT36-KOMLÓ 37–21
(19–13)
Szeged, 1500 néző. Vezette: Réti, Szedmák
SZEGED: Mikler – SOSTARIC 7 (3), Kaspárek 3, Bombac 3, ifj. Rosta M. 1, Bodó 4, KÄLLMAN 4. Csere: Alilovic, Nagy M. (kapusok), Radivojevics 1, Maqueda 1, STEPANCIC 5, Canellas 3 (2), Henigman 4, Bajus 1. Edző: Carlos Pastor
KOMLÓ: Granic 1 – Szkokán 1, Oláh T. 3, Jóga 1, Balázs S. 1, Grünfelder, MARKOVICS 4 (2). Csere: Selymes, Djurdjevics (kapusok), Vaskó 1, Zobec 1, Manojlovics 1, Kaáli Nagy 2 (2), Sunajko 1, Takács B. 3, Csomor 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 10. p.: 6–4. 16. p.: 9–6. 25. p.: 14–10. 37. p.: 22–15. 44. p.: 28–17. 51. p.: 30–21. 58. p.: 35–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/4
Carlos Pastor:
– A sok sérült ellenére tetszett a játékunk, de azért meglátszott, hogy támadásban és védekezésben is akadtak hiányzóink. Örülök, hogy mindenki lehetőséghez jutott, a balkezeseink kifejezetten sokat voltak fent támadásban. A legfontosabb, hogy megtaláljuk azt a csapatot, amely a Bajnokok Ligájában sikeres lehet.
Kilvinger Bálint: – Kicsit foghíjasak voltunk, ez leginkább a védekezésünkön látszott, de amit terveztünk, azt nagyjából sikerült véghez vinni. Az utolsó hat percre azonban teljesen elfáradtunk. Szeretnénk az ilyen meccsekből tanulni.

VÁCI KSE–FTC-HUNGAROCONTROL 21–24 (13–14)
Vác, 400 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
VÁC: KOVÁCS J. – Nagy N. 2, Kállai 2, Davidovics 1, ANTAL SZ. 6, Törteli, HOLPERT 6 (3). Csere: Tyiskov 1, Pál 1, Kocsi, Bognár A. 2, Rédai, Németh A., Rózner. Edző: Skaliczki László
FTC: ZERNOVIC – BUJDOSÓ 7 (2), Schäffer, Schuch, DEBRECZENI 5, Nagy B. 4, KOVACSICS P. 4. Csere: Győri (kapus), Andjelics 3, J. Mikita 1, Pordán, Ivanovics, Prainer, Holdosi, Imre B., Bohács. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Skaliczki László:
– Elismerésem a csapatomnak, mert jól küzdött. Sajnos, a sérülések és a kiállítások magas száma nagyban befolyásolta a játékunkat.
Horváth Attila: – Jó védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. Csapatom nagyon egységes volt, így mérsékelt teljesítménnyel is nyerni tudtunk. Különösen Kovacsics Péter védekezését és játékát emelném ki.