Férfi kézi NB I: a Matics-csapat legyőzte Csoknyaiékat

2019.02.02. 16:20
Csoknyai István és Vladan Matics magyar szövetségi kapitányok ezúttal egymás ellen csaptak össze: a férfi kézilabda NB I 14. fordulójában a Tatabánya 30–26-ra nyert.

Alighogy véget ért a férfi kézilabda-világbajnokság, máris egy rangadóval folytatódtak a magyar élvonal küzdelmei.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a 20. perc körül tudott több góllal meglépni a vendég Tatabánya, amely az első játékrész utolsó tíz percében végül hatgólos előnyre tett szert.

A második félidő elején jól kezdett a Füred, percek alatt felzárkózott két találatra, Maticsnak időt is kellett kérnie. A Balaton-partiak hátrányra egy gólra is csökkent a 38. percben, de megfordítani már nem tudták a meccset – a Bányász végül 30–26-ra nyert.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA 26–30
(11–17)
Balatonfüred, 1000 néző. V: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: Fazekas – HORNYÁK 3, MÁTHÉ 5 (2), Ferreira, Topic 1, SZITA 10, BÓKA 3. Csere: Bősz (kapus), Kemény, Déber, Szöllősi O. 1, Németh B. 1, Kancel, Német A., Karvackij, Szemjonov 2. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: SZÉKELY – Vrankovic, Grigoras 3, Bozsovics 3, VRANJES 7, Juhász Á. 2, VUJOVICS 8 (3). Csere: BARTUCZ (kapus), Pásztor 2, Sipos, Rozner, Nagy B. 1, BORZAS 4, Ilyés, Rosta M., Dénes. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 5–7. 18. p.: 10–10. 24. p.: 10–14. 33. p.: 13–17. 36. p.: 16–18. 40. p.: 18–19. 45. p.: 20–23. 50. p.: 21–25. 54. p.: 24–26
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Jól kezdtünk, de az első félidő közepén sajnos megtorpantunk, és az ellenfél hat góllal elhúzott. Fordulás után küzdöttünk, hajtottunk, ám nem tudtuk ledolgozni tetemes hátrányunkat.
Vladan Matics: – Nagyon féltem ettől a mérkőzéstől, mert a Füred jó csapat. Nagyszerűen játszottunk ezen a közönségszórakoztató rangadón, és hosszabb kispadunknak is köszönhetően értékes győzelmet arattunk.