Férfi kézi NB I: a Komló otthon, a Füred idegenben nyert

2016.11.11. 19:55
A Komló 25–20-ra nyert a Vác ellen a K&H férfi kézilabdaliga 9. fordulójában, míg a Balatonfüred a Balmazújváros vendégeként győzött 33–23-ra.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ
SPORT 36 KOMLÓ–VÁCI KSE 25–20 (13–7)
Komló, 800
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
KOMLÓ: GRANIC – Gebhardt 3, OBRADOVICS 2, TRKULJA 3, MARKOVICS 7 (2), JERKOVIC 3, SZÖGI 1. Csere: SELYMES (kapus), Szöllősi B., Wéber, BUJTÁR 2, Kékesi 4, Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
VÁC: Vitáris – Vasics 1, CSICSIKALO 5 (2), Törteli, Topic 2, Koller 2, Popovics 2. Csere: DRISSZI, Ulicsinyi (kapusok), PAVLOVICS 4, Tyiskov 2, Ménfői, Czene 1, Császár F. 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–0. 23. p.: 8–7. 39. p.: 17–8. 42. p.: 17–11. 49. p.: 21–15
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2
Kilvinger Bálint:
– Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, bár tudtunk végig vezetni, a helyzetkihasználásunk azonban bizonytalan volt, de ezt védekezésben kompenzáltuk.
Zsiga Gyula: – Sajnos támadásban ott folytattuk, ahol a Budakalász ellen abbahagytuk. K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ
Komló, 800

BALMAZÚJVÁROSI KK–BALATONFÜREDI KSE 23–33 (8–17)
Balmazújváros, 700
néző. V: Andorka, Hucker
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomics 2, SZTOJANOVICS 5, Szimovics, Katzirz, HANTÁK 3, TEMESVÁRI 5. Csere: Pajkó, Bagi (kapusok), Bali, István, VRANAC 5, Balázs S., Kekezovics 2 (2), Vahnovics, Teleki 1. Edző: Füzesi Ferenc
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 2, KASPAREK 4, SZEMJONOV 3, DEBRECZENI 8, GYŐRI M. 9 (1), Varsandán. Csere: Risztanovics (kapus), Gerdán, Kancel, Petrovszki 2, Németh 2, IVANOVICS 3, Déber, Nemes. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–4. 19. p.: 2–12. 27. p.: 7–15. 39. p.: 12–24. 46. p.: 13–27. 58.p.: 18–31
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Füzesi Ferenc:
– A játék minden elemében fölénk nőtt a Balatonfüred. Már az első félidőben el tudott lépni tíz góllal. Görcsösek voltunk, kevés olyan villanásunk volt, amely hasonlít a kézilabdára. Nem sikerült ritmust találnunk, pedig mindent megtettünk.
Csoknyai István: – Nagy különbséggel sikerült nyernünk. Tisztességes, korrekt csatát vívtunk. Nekünk ma minden sikerült, nem tudom, mikor lőttünk harminchárom gólt idegenben, jó volt a támadójátékunk. Jól kezdtük a mérkőzést, könnyű gólokkal tudtunk ellépni. Tartottunk ettől a mérkőzéstől, de jól játszottunk, örülök a győzelemnek.

1. Telekom Veszprém 13 12 1 412–294 +118 24
2. Mol-Pick Szeged 9 9 303–199 +104 18
3. Grundfos Tatabánya KC 9 7 2 237–217 +20 14
4. Csurgói KK 8 6 1 1 220–185 +35 13
5. Balatonfüredi KSE 10 4 1 5 258–247 +11 9
6. CYEB Budakalász 8 4 4 191–201 –10 8
7. B.Braun Gyöngyös 8 4 4 197–211 –14 8
8. Sport36-Komló 11 3 2 6 252–297 –45 8