Férfi kézi NB I: a Komló nagy csatában, a Csurgó simán nyert

2018.09.15. 21:00
A Komló hazai pályán nagy küzdelemben legyőzte a Dabast, a Csurgó simán nyert a Vecsés vendégeként, míg a szezont két vereséggel kezdő csapatok mérkőzésén (Mezőkövesd–Budakalász) döntetlen született a férfi kézilabda NB I 3. fordulójának szombati játéknapján.

A Mezőkövesd öt góllal is vezetett a Budakalász ellen (17–12, 18–13), de a hajrában már kétgólos hátrányt ledolgozva kellett döntetlenre mentenie a meccset.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SPORT 36 KOMLÓ–DABAS 25–24 (12–12)
Komló, 800
néző. V: Sándor L., Szikszay
KOMLÓ: GRANIC – GEBHARDT Á. 4, Obradovics 3, Szunajko F., GRÜNFELDER 1, JERKOVIC 6, I. MARKOVICS 11 (3). Csere: Katzirz D., Kovács M., Balázs S., Manojlovics, Matic. Edző: Kilvinger Bálint
DABAS: Pallag – ORSZÁGH 4, SZŐLLŐSI SZ. 6, Simovics, Borsos 3, Törteli, Zakics 2. Csere: HOLLÓ (kapus), I. Perisics 2, HALÁSZ L. 3, Bíró B., Tokuda 2, M. Kekezovics 2 (1), Slachta. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 14. perc: 6–5. 20. p.: 11–6. 40. p.: 17–15. 49. p.: 20–21. 57. p.: 25–22
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Kilvinger Bálint:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, küzdöttünk, hajtottunk. Egy kicsit több hibával játszottunk, de – ha szerencsével is – győztünk.
Tomori Győző: – Elismerésem a Komlónak, amely hazai pályán nagyon erős.

VECSÉSI SE–CSURGÓI KK 20–31 (5–16)
Monor, 200
néző. V: Bán, Haskó
VECSÉS: Vitáris – Takó 3 (2), Simányi 3, Benmiloud 2, Nagy A., Lendvay 2, Vízler 3. Csere: Kránitz, Kálomista M. (kapusok), Kökény 3, Antal L. 2 (1), Antal M., Marczinkó, Spekhardt 1, Haszilló 1. Edző: Nagy Károly
CSURGÓ: Balogh – VASICS 11, Asztrasapkin 5, Hanusz 1, Hadziomerovic 2, Cehte 2, Kerkovits 2. Csere: Zaponsek (kapus), Vasvári, Oslak 2, Nagy Sz. 2, Varjú, Szeitl 1, Toszkics 3, Kovacevic. Edző: Bencze József
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Nagy Károly:
– Az elején négy lehetőségünk is kimaradt, míg a vendégek a hibáinkat kihasználva könnyű gólokat lőttek. A félidő végéig nem is találtuk meg az ellenszert. Fordulás után rendeztük a sorokat, és sikerült a második játékrészt döntetlen körüli állásra hozni.
Bencze József: – Felkészültünk a Vecsésből, és sikerült a tervünket megvalósítani. Jó védekezésből gyors gólokat szereztünk, ezekkel hamar eldöntöttük a meccset. Már az első félidőben igyekeztünk minél többet rátenni a különbségre – sikerült.

MEZŐKÖVESDI KC–CYEB BUDAKALÁSZ 24–24 (14–12)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Nagy F., Túróczy
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR IMRE – Menyhárt 3, KOVÁCS B. 6, Horváth L. 4, Stankovic 3, Jancsó 3 (1), Jóga 1. Csere: TÓTH K. (kapus), F. Krivokapics 4 (4), Zelei, Kovács P., Martins, Dávid M., Rodics. Edző: Buday Dániel
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Bohács 4, NAGY B. 9 (3), Koller 3, Leimeter 4, Sinkovits 3, Nemes 1. Csere: BOROS T. (kapus), Váczi M., Koncz, Bodnár, Tóth Á., Simotics, Mazák, Tóth K., Czina. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 18. p.: 7–9. 21. p.: 10–9. 34. p.: 17–12. 48. p.: 20–20. 49. p.: 20–22. 56. p.: 23–24
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Buday Dániel:
– Jó és küzdelmes, viszont szépnek nem nevezhető mérkőzést vívtunk. Mi túl korán szereztünk nagy előnyt, de utána buta hibákat követtünk el, ezt ellenfelünk kihasználva fordított. Később visszajöttünk a meccsbe, rutintalanságunk következtében azonban nem tudtuk kiharcolni a győzelmet. A döntetlen a látottak alapján reális.
Forgács Gyula: – Igazságos végeredmény született, szoros és nehéz találkozót vártunk. Úgy gondoltuk, hogy a végére, mivel létszámban többen vagyunk, felőröljük ellenfelünket. Nagy hátrányból álltunk fel, volt esélyünk a győzelemre is, de fegyelmezetlenségeket követtünk el, ebből pedig profitáltak a hazaiak.