Férfi kézi NB I: a Füred otthon, a Gyöngyös idegenben nyert

2017.09.10. 19:56
A Balatonfüred 30–26-ra nyert otthon a Budakalász ellen, míg a Gyöngyös a Vác vendégeként győzött 25–24-re a K&H férfi kézilabdaliga első fordulójában.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
1. FORDULÓ

VÁCI KSE–B.BRAUN GYÖNGYÖS 24–25 (10–10)
Vác, 400
néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: PAUL – Ménfői, BALAZ 5, Davidovics 2, Sakic, Koller 3, HOLPERT 10 (4). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Tyiskov, Grbavac 2, Törteli, Török 1, Kecskeméti, Tárkányi 1. Edző: Gúnya Péter
GYÖNGYÖS: HUDÁK – GÁBORI 7, Markez, Hegedűs M. 1, Mikita M. 2, NÉMETH T. 6 (2), Duris 3. Csere: Holló M. (kapus), Loncar 3, Kovacsics 2 (1), Dumancsics 1 (1), Urbán. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 15. p.: 6–4. 24. p.: 7–9. 39. p.: 13–14. 50. p.: 21–17. 53. p.: 23–19
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/4
Gúnya Péter:
– A kevesebbet hibázó csapat nyerte meg a mérkőzést. Meg kell tanulnunk higgadtabban játszani a döntő szituációkban.
Konkoly Csaba: – Két hasonló célokkal rajtoló csapat csatájában óriásit küzdöttünk, ez esélyt adhat a folytatásra.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
1. FORDULÓ

Vác, 400

BALATONFÜREDI KSE–CYEB BUDAKALÁSZ 30–26 (15–10)
Balatonfüred, 700
néző. V: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 3 (1), KASPAREK 8, Szemjonov 3, Kemény 2, SZITA 5, BÓKA 5. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Németh B., Déber, Máthé, Varsandán 2 (2), TOPIC 1, DEBRECZENI 1. Vezetőedző: Csoknyai István
BUDAKALÁSZ: Tamási – Tóth Á. 1, Reznicek 3, Józsa M. 1, Mazák 1, Czina, Bohács 3. Csere: Váczi, Boros (kapusok), Sinkovits, Koncz 2, NAGY B. 6, BERGGREN 5 (1), LEIMETER 4, Sutka, Nemes. Vezetőedző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 14. p.: 6–3. 17. p.: 9–5. 22. p.: 9–7. 26. p.: 11–10. 34. p.: 16–11. 38. p.: 19–12. 44. p.: 21–17. 52. p.: 27–20. 56. p.: 28–23. 59. p.: 29–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Csoknyai István:
– Nagyon motiváltan és agresszíven védekeztünk, ehhez kiváló kapusteljesítmény társult. Az első félidőben jól kontráztunk, majd fordulás után tudatosan őriztük előnyünket, és megérdemelt győzelmet arattunk.
Horváth Attila:
– Gratulálok a Fürednek. Úgy érzem, saját magunkat vertük meg. A megbeszéltekből szinte semmit sem láttam, mentális vereséget szenvedtünk, mert a fürediek sokkal jobban akarták a győzelmet.

1. Mol-Pick Szeged 3 3 94–58 +36 6
2. Telekom Veszprém 1 1 31–15 +16 2
3. Balatonfüredi KSE 1 1 30–26 +4 2
4. Dabas KC VSE 1 1 26–25 +1 2
5. B.Braun Gyöngyös 1 1 25–24 +1 2
6. Ceglédi KKSE 2 1 1 52–58 –6 2
7. Eger Eszterházy SZSE 2 1 1 42–57 –15 2
8. Sport36-Komló 1 1 25–26 –1 0