Férfi kézi NB I: sokat kellett várni a szegedi győzelemre

2017.10.03. 21:02
A Balatonfüred hazai pályán 30–21-re legyőzte az Orosházát a K&H férfi kézilabdaliga keddi játéknapján. A Szeged–Vác találkozó másfél órás késéssel kezdődött, mert a vendégek baleset miatt elakadtak az M5-ös autópályán. A pályán már minden úgy alakult, ahogy arra számítani lehetett, sima hazai siker született.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 30–21 (14–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: D. Pech, Vágvölgyi
BALATONFÜRED: FAZEKAS 1 – Hornyák 3, Kasparek 4, TOPIC 4, DEBRECZENI 3, Szita 4, BÓKA 4. Csere: Bősz (kapus), Gerdán, NÉMETH B. 3, Déber, Varsandán, Karvackij 1, Szemjonov 2, Máthé, Horváth L. 1. Edző: Csoknyai István
OROSHÁZA: SZABÓ L. – Gyene 3 (2), Morva, Antal Sz. 3, Knezevics, MILAS 3, NÉMETH L. 4. Csere: Herjeczki (kapus), Srsen, Markoszki 1, Pásztor, Radojevics 2, FERENCZI 4, Németh G. 1, Bella, Zalai. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 11. p.: 6–5. 16. p.: 9–8. 20. p.: 11–8. 25. p.: 14–10. 38. p.: 19–12. 44. p.: 23–16. 50. p.: 27–17. 55. p.: 28–19
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Nem játszottunk igazán jól, inkább a küzdőszellem dominált. Az első félidőben még érződött, hogy két napja rangadót nyertünk Csurgón, aztán azonban úrrá lettünk a fáradtságunkon, és biztosan győztünk.
Budai Dániel: – Az első játékrészben jól tartottuk magunkat, fordulás után azonban gyorsan elhúzott a Füred. Próbáltunk kapaszkodni, de nem jöttek be a megbeszéltek. Jobbak voltak a hazaiak.

MOL-PICK SZEGED–VÁCI KSE 35–21 (17–12)
Szeged, 1000
néző. V: Földesi, Halász A.
SZEGED: Sego – RODRÍGUEZ 9, BUNTIC 5, Gaber 3, Blazevic, Sigurmannsson 2 (1), Zsitnyikov 1. Csere: Sierra (kapus), Gorbok 3, GONCALVES 3, Zubai Sz. 2, Sunajko 1, Skube 1, BODÓ 3, Fekete B. 2. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Paul – Ménfői 1, Baláz 2, Davidovic 1, SAKIC 4, Koller 2, Tárkányi 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Törteli 2, Tyiskov 1, Török Á., GRBAVAC 4, Holpert 1 (1), Czene 1, Kecskeméti. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 9. p.: 5–4. 12. p.: 6–7. 17. p.: 9–7. 23. p.: 13–8. 27. p.: 16–10. 34. p.: 20–13. 43. p.: 25–17. 52. p.: 30–20. 57. p.: 34–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1
Carlos Pastor:
– A dinamikus Vác ellen rossz ritmusban kezdtünk. A vasárnapi Bajnokok Ligája-mérkőzés után néhány meghatározó játékosomat pihentettem, a helyükre lépő fiatalokkal elégedett vagyok.
Gúnya Péter: – Próbáltuk felvenni az ellenfél gyorsabb ritmusú játékát. Az első félidőben jól teljesítettünk, a hajrában viszont gyenge védekezésünk miatt húzott el a Szeged.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA

1. Mol-Pick Szeged 6 6 200–125 +75 12
2. Balatonfüredi KSE 5 5 147–114 +33 10
3. Telekom Veszprém 4 4 146–73 +73 8
4. Eger Eszterházy SZSE 5 4 1 114–119 –5 8
5. Dabas KC VSE 4 3 1 105–106 –1 6
6. Grundfos Tatabánya KC 4 2 2 103–95 +8 4
7. Sport36-Komló 4 2 2 94–103 –9 4
8. CYEB Budakalász 4 1 1 2 102–105 –3 3