Férfi kézi NB I: a Ferencváros legyőzte a Tatabányát

I. SZ.I. SZ.
2019.09.14. 19:56
Az FTC a Tatabányától szerződtetett Nagy Bence vezérletével győzte le a Tatabányát (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/legyoztuk-a-tavalyi-bronzermes-tatabanyat" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros nagy meglepetésre legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Dabas hazai pályán döntetlent játszott a Balatonfüreddel, míg a Gyöngyös hat góllal megverte a Budakalászt.

Az első félidőben végig kiélezett meccsen a Ferencváros az 55. percben négy góllal is elhúzott vendégétől, amely 31–27-ről hiába próbált meg felzárkózni, kifutott az időből. Az FTC-ben Nagy Bence 10, Bozso Andjelics nyolc, Schäffer Zsolt öt gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-HUNGAROCONTROL–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–31 (18–17)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Gócz, Wiedemann
FTC: Zernovic – Bujdosó 2 (1), SCHÄFFER 5, ANDJELICS 8, DEBRECZENI 3, NAGY B. 10, Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), Schuch, Pordán 2, Imre, Bohács 2, Ivanovics. Edző: Horváth Attila
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák 2, Ancsin 3, Sipos, Ilyés 1, Bozsovics 2, VUJOVICS 10 (7). Csere: Borbély (kapus), Győri M. 3, Vranjes 4, Borzas, Dénes, Szász A. 1, BALOGH ZS. 5, Pásztor Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 14. p.: 9–9. 25. p.: 16–14. 40. p.: 21–21. 53. p.: 29–25
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 8/7
Horváth Attila:
– Amit a Komló ellen csak harminc percig tudtunk megcsinálni, az most ment hatvanig. Gratulálok a csapatomnak!
Vladan Matics: – Az a Tatabánya, amelyik eddig huszonegy-huszonhárom gólt kapott, most harminckettőt. Nagyon rossz volt a védekezésünk, rossz úton járunk, de megyünk tovább.

DABASI KC VSE–BALATONFÜREDI KSE 27–27 (15–13)
Dabas, 1000
néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.
DABAS: HOLLÓ 1 – Országh 1, PERISICS 7, Szöllősi Sz. 2, KRSMANCSICS 5, BORSOS 5, Kekezovics 4. Csere: Podoba, BALOGH T. (kapusok), Ács, Halász, Lepsényi, Mikita, Milenkovics, Szabó B., Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 4 (2), MÁTHÉ 5 (1), TOPIC 3, Sinkel 1, SZÖLLŐSI B. 5, BÓKA 6. Csere: Fazekas, Bősz (kapusok), Vajda, Varga M. 2, Déber, Németh B., Jiménez, Sztevanovics 1, Ág. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–4. 19. p.: 13-11. 27. p.: 14–12. 35. p.: 18–15. 49. p.: 22–23. 56. p.: 24–27.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3
Tomori Győző:
– Két felemás félidőt játszottunk. Sokáig mi irányítottuk a mérkőzést, de elfáradtunk a végére. Annak örülök, hogy még volt erőnk egy pontot itthon tartani.
Csoknyai István: – Nem úgy alakult a találkozó, ahogy szerettük volna, de a végén így is jó esélyünk volt a győzelemre. Igazságos döntetlen született, de a végjátékot nézve úgy érzem, egy pontot veszítettünk.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BUDAKALÁSZ 35–29 (18–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 700 néző. V: Bacs J., Bóna Sz.
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 1, MARKEZ 6, Duris 2, Vilovszki 2, HERCEG 8, VARSANDÁN M. 4. Csere: Gödör (kapus), PAPP B. 4, Urbán 1, Németh T. 4, Sipeki, Ubornyák 2, Hegedűs M., Gerdán, Újvári 1. Edző: Konkoly Csaba
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – TÓTH Á. 9, Simotics 1, Koller 3, Czina, Mazák, Hrabák 2. Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Váczi, Glück, NEMES 9, Gábor M. 2, Török 1 (1), Sinkovits 2, Simon B. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–5. 18. p.: 11–7. 24. p.: 14–10. 36. p.: 21–16. 42. p.: 26–18. 48. p.: 29–21. 54. p.: 33–24
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek:
2/0, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Az utolsó negyedórában a magabiztos előny birtokában, kicsit fellazult a védekezés és több technikai hibát is elkövettünk. Összességében azonban elégedett vagyok, látványos játékkal sikerült kiszolgálni a közönséget.
Forgács Gyula: – Sima győzelmet aratott a Gyöngyös. Csalódott vagyok, elsősorban a védekezés miatt. Össze kell kapni magunkat, mert közelednek azok a meccsek, amelyeken pontokat kell szerezni.

1. Veszprém 5 5 200–123 +77 10
2. Szeged 3 3 105–65 +40 6
3. FTC 3 3 82–77 +5 6
4. Dabas 4 2 1 1 103–109 –6 5
5. Balatonfüred 4 2 1 1 106–114 –8 5
6. Gyöngyös 3 2 1 91–79 +12 4
7. Csurgó 3 1 1 1 65–69 –4 3
8. Eger 4 1 1 2 112–132 –20 3