Férfi kézi NB I: a Csurgó 12 góllal nyert a juniorok ellen

MTI MTIMTI MTI
2013.09.24. 19:46
A Csurgó 12 góllal nyert Balatonbogláron a Juniorválogatott vendégeként a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén, így továbbra is százszázalékos.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
Provident-Juniorválogatott–Csurgó 24–36 (12–15)

13. Mezőkövesdi KC 4 4 87–131 –44 0

A juniorválogatott a rájátszásban nem vesz részt.

A LEBONYOLÍTÁS
A férfi juniorválogatott 13. csapatként indul az NB I alapszakaszában, eredményei beszámítanak az alapszakasz tabellájának sorrendjébe. Az 1–6. helyezett csapatok az alapszakasz befejezése után rájátszásos rendszerben folytatják, az első két helyezett kiemelt, míg a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel játszik az egyik fél második győzelméig tartó párharcot. A győztesek szintén két győzelemre menő elődöntőt vívnak az alapszakasz első két helyezettjével. A győztesek az aranyéremért, a vesztesek a bronzéremért folytathatják, két győzelem eléréséig, mint ahogy az ötödik hely megszerzéséhez is két győzelem kell. A 7–12. helyen végző együttesek oda-vissza vágós körmérkőzést játszanak a végső helyezések eldöntéséért. Az utolsó két helyezett kiesik.