Férfi kézi NB I: a Balaton partján hagyta veretlenségét a Fradi

2019.10.11. 19:30
Bóka Bendegúz öt góllal szomorította a ferencvárosiakat (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 6. fordulójában a Balatonfüred hazai pályán 29–25-re legyőzte az eddig remeklő Ferencvárost.

A Dabassal ikszelő, Veszprémben 12 góllal alulmaradó Balatonfüred a mind az öt meccsét megnyerő Ferencvárost fogadta, és kisebb meglepetésre a 6. percben már 4–1-re vezetett. A fővárosi csapat az első negyedóra végére visszakapaszkodott, Kovacsics Péter góljával már csak egy volt közte (8–7), de a szünetre újra ellépett a Balaton-parti együttes (15–11).

A hazaiak a 40. percben már öttel mentek (20–15), ám ekkor Nagy Bence a hátára vette alakulatát, amely egy 7–1-es szériával fordítani tudott (21–22).

Az 53. percig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor azonban sorozatban háromszor is a vendéglátó volt eredményes (27–24), innen pedig már nem volt visszaút a zöld-fehérek számára (29–25).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–FTC-HUNGAROCONTROL 29–25 (15–11)
Balatonfüred, 800 néző. V: Medve, Südi
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 7 (2), KEMÉNY 3, SZÖLLŐSI B. 4, TOPIC 3, Sinkel, BÓKA 5. Csere: BŐSZ (kapus), Vajda, Déber, NÉMETH B. 3, Jiménez 1, Sztevanovics 1, Ágh 1, Kőhegyi, Máté 1. Edző: Csoknyai István
FTC:
Zernovic – BUJDOSÓ 3, Schäffer 1, ANDJELICS 4, DEBRECZENI 3, NAGY B. 7, KOVACSICS 3. Csere: GYŐRI K. (kapus), Schuch 1, Imre, Pordán 2, Bohács, Prainer, Ivanovics 1, Mikita, Kiss B. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása.
6. perc: 4–1. 11. p.: 8–4. 15. p.: 8–7. 22. p.: 12–8. 27. p.: 14–10. 35. p.: 17–14. 39. p.: 20–15. 43. p.: 20–18. 49. p.: 21–22. 53. p.: 24–23. 58. p.: 27–25
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 1/0
Csoknyai István: –
Jól felkészültünk a kitűnő formában lévő Fradiból. Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, fordulás után azonban a vendégek nyitott védekezésénél megtorpantunk, ziccereket hibáztunk. Ennek ellenére kiváló mentalitással lehajráztuk ellenfelünket, és nagyon értékes két pontot szereztünk.
Horváth Attila:
– Elismerésem a Fürednek, tudtuk, hogy a Balaton-partiak főleg hazai pályán nagyon erősek, ezért nem is mi voltunk a találkozó esélyesei. Vereséget szenvedtünk, de minden tőlünk telhetőt megtettünk, ezért emelt fővel hagyhattuk el a pályát.

1. Veszprém 7 7 272–172 +100 14
2. Szeged 7 7 254–169 +85 14
3. FTC 6 5 1 173–154 +19 10
4. Balatonfüred 6 4 1 1 167–164 +3 9
5. Gyöngyös 5 4 1 152–127 +25 8
6. Csurgó 6 3 1 2 150–147 +3 7
7. Dabas 7 3 1 3 175–192 –17 7
8. Tatabánya 6 3 3 172–165 +7 6