Férfi kézi NB I: a 35. percben még égett Gyöngyösön a Veszprém

2018.11.28. 20:26
Nagy Lászlóék a második félidőben találtak magukra (Fotó: gykk.hu)
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában a Telekom Veszprém 34–23-ra legyőzte idegenben a Gyöngyöst.

A házigazda sokáig jól tartotta magát, és még a 35. percben is vezetett 18–17-re. A végjátékban azonban az esélyesebb együttes felülkerekedett ellenfelén, és kiütéses sikert aratott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11 .FORDULÓ

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 23–34 (16–15)
Gyöngyös, 1400
néző. Vezette: Bíró Á., Kis O.
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Gábori, MARKEZ 4, VILOVSZKI 2, Gerdán, Németh T. 4, Duris 2. Csere: Buzogány (kapus), HERCEG 5, István P. 1, Sipeki 1, Ubornyák 3 (2), Urbán 1. Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 3 (3), Nagy L. 3, Mahé 2, BLAGOTINSEK 4, Mackovsek 1, MANASZKOV 6. Csere: R. Toft Hansen, Nilsson 2, Nenadics 4, Tönnesen 3, Gajic 3 (2), Jamali 3. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–6. 18. p.: 10–9. 24. p.: 14–12. 36. p.: 18–18. 42. p.: 19–22. 48. p.: 21–26. 54. p.: 21–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5
Konkoly Csaba:
– Büszke vagyok az első félidei teljesítményünkre, erős ellenféllel szemben álltunk helyt. A második játékrészre kicsit bele is fáradtunk a nagy tempóba, a technikai hibákat gólokkal büntették meg a vendégek. Talán szorosabb eredmény is születhetett volna.
David Davis: – A csalódást keltő első félidő után a másodikban már jobban koncentráltunk. Nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltunk, felőröltük az ellenfelet.

CYEB BUDAKALÁSZ–DVTK EGER 25–28 (11–13)
Budakalász, 200
néző. Vezette: Hargitai, Markó
BUDAKALÁSZ:
Váczi – TÓTH Á. 3 (1), Leimeter 2, Koncz 6, Mazák 2, Koller 3, Bohács. Csere: Boros (kapus) 1, Sinkovits, NAGY B. 6 (3), Simon B. 1, Simotics, Czina, Tóth K., Váczi M., Bodnár M. 1. Edző: Forgács Gyula
EGER: REPÓTH – Lezák 1, Dobó 3, Takács B. 4 (1), Hegedüs M. 2, BERNATONIS 9, Szepesi I. 2 (1). Csere: Lorger (kapus), Molnár B. 1, KISS G., Szepesi N., Vaskó 2, Füzi 3, BAJORHEGYI, Tóth R., Rédei 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 4–8. 18. p.: 10–9. 27. p.: 10–13. 35. p.: 11–16. 43. p.: 15–19. 56. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Forgács Gyula: –
Az utóbbi hetekben sérülésekkel bajlódunk, így sajnos nem tudjuk játszani a saját játékunkat, többen elbizonytalanodtak. Rengeteg hibát követtünk el, és sok ziccer marad ki. Jelenleg gödörben vagyunk, és szép feladat lesz, hogy tavaszra összeálljon a csapatjátékunk, hogy az ilyen mérkőzéseket megnyerjük. Sinkovits Benjámin sajnos bokasérülést szenvedett.
Tóth Edmond: – Jó formában vagyunk, hatékony védekezést raktunk össze, és e mellé párosult a kiváló kapusteljesítmény. Semlegesíteni tudtuk az ellenfél átlövőit, elbizonytalanítottuk őket. Mi is sok technikai hibát követtünk el, de végig kézben tartottuk a mérkőzést.

1. Szeged 11 11 399–282 +117 22
2. Veszprém 10 8 2 339–235 +104 16
3. Csurgó 10 7 2 1 274–248 +26 16
4. Tatabánya 10 7 1 2 267–237 +30 15
5. FTC 9 6 3 237–211 +26 12
6. Balatonfüred 10 6 4 262–254 +8 12
7. Gyöngyös 11 5 1 5 292–306 –14 11
8. Komló 10 5 1 4 265–288 –23 11