Férfi kézi NB I: 11-10-es után 20-9-es szegedi félidő

2013.09.22. 17:45
A szegediek ezzel az emlékplakettel fejezték ki együttérzésüket (Fotó: a Pick Szeged Kézilabdacsapat facebook-oldala)
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójának vasárnapi mérkőzésén két ellentétes félidő után a Pick Szeged 31–19-re nyert az újonc SZESE Győr vendégeként.

A mérkőzés előtt a Pick Szeged játékosai „Veletek vagyunk” feliratú emlékplakettet adtak át a buszbalesetet szenvedett Győr női kosárlabdacsapat képviselőinek kifejezve együttérzésüket a tragédia áldozatainak gyászolói és sérültek felé.

Az összecsapáson a hazaiak szereztek vezetést, és némileg meglepő módon a győriek sokáig tartották is minimális előnyüket, a Pick a 21. percben volt először előnyben (7–8), ám a félidőben is mindössze egy találattal vezettek a vendégek (10–11).

A második játékrész elején aztán gólcsendbe burkolózott a SZESE, és Magí Serra edző időkérése sem állította meg a szegediek rohanását, így a játékrész közepére az Ancsin Gábor hajtotta Pick már fölényes különbséggel vezetett (15–22). A győriek elkészültek erejükkel és a hajrában hitüket is vesztették, így Juan Carlos Pastor együttese végül 31–19-re nyert.

GYŐR:
LORGER – Terenyi 1, Szabó A. 2, MOTA 5 (1), Rivnyák 1, Gál K. 2, H. Hernández 1. Csere: Somogyi (kapus), Rosta M., Németh G. 2, Halász 1, Gebhardt 3, Kalmár, Tóth E. 1, Sokoray, Gubó. Edző: Magí Serra
SZEGED:
MIKLER – Parrondo 2, Balogh Zs. 1, MINDEGÍA 5, Zubai Sz. 2, Ilyés, Vadkerti A. 2. Csere: TATAI (kapus), Blazevic, Larholm 5 (5), Sulc 4, ANCSIN G. 6, Vranjes 1, Kekezovics 2, Gidai 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása:
7. perc: 4–3. 16. p.: 6–5. 21. p.: 7–8. 26. p.: 9–9. 38. p.: 12–16. 45. p.: 13–20. 54. p.: 18–26
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 5/5
Magí Serra:
– Az első félidőben nagyon jó védekezéssel egyenrangú ellenfelek voltunk. A fordulás utáni első tíz perc rövidzárlata döntőnek bizonyult. A mérkőzés jól szolgálta a fejlődésünket.
Carlos Pastor:
– Rendkívül enerváltan kezdtünk, mélységben keveset mozogtunk. A szünet után sikerült elkapni a ritmust, feljavult a védekezésünk, és ekkor már megmutatkozott a két csapat közötti különbség.

VÁCI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21–22 (12–11)
Vác, 350 néző. V:
Herczeg, Südi
VÁC:
NAGY L. – GÁBORI 5 (2), Laurencz 3, KÖKÉNY 3, Kocsi 2, Korsós, CSÁSZÁR 5. Csere: Vitáris (kapus), Bajorhegyi, Pál, Simányi 1, Székely, Bakos 1 (1), Tyiskov 1, György. Edző: Rosta István
TATABÁNYA:
Paul – HARSÁNYI G. 7 (4), Díaz 1, Dénes, ROSSINI 3, BODÓ 3, Kanyó Á. 2. Csere: SZENTE (kapus), Djukics 1, Katrzirz 2, Nenadic, Pásztor Á. 1, Mazák 2, Kiss Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása.
6. perc: 1–3. 18. p.: 4–8. 22. p.: 8–8. 28. p.: 11–10. 36. p.: 15–12. 46. p.: 15–17. 53. p.: 19–19. 59. p.: 19–22
4, ill. 14 perc
3/3, ill. 4 /4
Rosta István: –
Nagyot küzdöttünk és állva haltunk meg. Mást nem mondhatok, mert annak következménye lenne.
Debre Viktor:
– Küzdelmes mérkőzésen sikerült minimális győzelmet aratnunk. A további véleményemet inkább megtartom magamnak.

1. MKB-MVM Veszprém 5 5 190–114 +76 10
2. Pick Szeged 5 5 153–98 +55 10
3. Csurgói KK 4 4 117–87 +30 8
4. Grundfos Tatabánya KC 4 4 111–85 +26 8
5. Balatonfüredi KSE 5 3 1 1 132–117 +15 7
6. B.Braun Gyöngyös 4 2 1 1 107–110 –3 5
7. Váci KSE 4 1 3 88–102 –14 2
8. SZESE Győr 4 1 3 83–106 –23 2