Férfi kézi MK: nagy hajrával lett harmadik a Balatonfüred

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.04.07. 15:12
A Balatonfüred története során negyedszer lett bronzérmes a Magyar Kupában (Fotó: Földi Imre)
Hiába vezetett már négy góllal is a Dabas férfi kézilabdacsapata, végül az utolsó 18 percet 6–2-re hozva a Balatonfüred 21–20-ra megnyerte a Magyar Kupa bronzmérkőzését.

Csoknyai István, a fürediek vezetőedzője a 19. percben már második alkalommal kért időt, mert a Dabas sokkal jobban, pontosabban kézilabdázott (9–5), de a félidőben 13–10-re, a második félidő közepén pedig (a csapatkapitány Holló Balázs remek kapusteljesítményének is köszönhetően) már 18–15-re is vezetett a Pest megyei együttes.

Ekkor azonban jött egy rövidzárlat, a dabasiak több mint tíz percig nem találtak a hálóba, amit a Balatonfüred egy 4–0-s sorozattal kihasznált, és a meccs során először átvette a vezetést (19–18).

A BKSE a hajrában is jobbnak bizonyult, így története során negyedszer lett bronzérmes a Magyar Kupában.

(Fotó: Földi Imre)

FÉRFI MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ
A 3. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–ROTACHROM DABAS 21–20
(10–13)
Debrecen, Főnix Csarnok, 3600 néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: FAZEKAS N. – Hornyák P. 2, MÁTHÉ 5 (3), Szöllősi Balázs 2 (1), Topic 1, SZITA 6, BÓKA 3. Csere: Bősz (kapus), Kemény L. 2, U. da Silva, Szemjonov, Németh B., Déber
Edző: Csoknyai István
DABAS: HOLLÓ B. – Országh 1, Lepsényi, Szimovics, BORSOS 4, Szöllősi Sz. 3, M. KEKEZOVICS 4. Csere: Pallag (kapus), I. Perisics 1, Zakics 1 (1), Bíró B. 2, Tokuda 1, HALÁSZ L. 3
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 14. p.: 2–6. 27. p.: 8–12. 36. p.: 13–16. 50. p.: 19–18. 58. p.: 21–19
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1
Csoknyai István: –
Nem tudtuk megismételni a kiváló játékunkat, amellyel az elődöntőben megszorongattuk a Szegedet. Az első félidőben halmoztuk a hibákat, aztán a szünetben rendeztük a sorokat. Nyolc perc alatt öt egyes sorozattal fordítottunk. A sors igazságtalansága lett volna, ha nem szerezzük meg a bronzot, igaz, a Dabas is sokat tett érte.
Tomori Győző: – Csak dicsérni tudom együttesemet, mert nem egyszerűen helytállt, hanem az utolsó percig volt esélye a bravúrra. Igazi csapatmunka eredményét láthatták a jól szórakozó nézők. Nekünk a harmadik hellyel felérő az egygólos vereség.

DÖNTŐ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 28–27 (17–10)

A VÉGEREDMÉNY
Kupagyőztes: Mol-Pick Szeged (Mirko Alilovic, Balogh Zsolt, Bánhidi Bence, Alen Blazevic, Bodó Richárd, Dean Bombac, Joan Canellas, Matej Gaber, Jonas Källman, Stanislav Kaspárek, Jorge Maqueda, Pedro Rodríguez, Marin Sego, Stefan Sigurmansson, Mario Sostaric, Sztefan Szunajko, Dmitrij Zsitnyikov. Edző Carlos Pastor), 2. Telekom Veszprém, 3. Balatonfüredi KSE, 4. RotaChrom Dabas