Férfi kézi MK: a Veszprém Tatabányán jutott be a final fourba

2019.03.12. 19:31
Strlek (jobbra) kettős emberhátrányban is betalált (<strong>Fotó</strong>: Dömötör Csaba, archív)
A Telekom Veszprém 30–21-re nyert a Grundfos Tatabánya otthonában a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében, ezzel bejutott a debreceni final fourba.

Ellentétes előjelekkel várta a két csapat a kupameccset, a Tatabánya ugyanis pontot szerzett a Szeged ellen, míg a Veszprém csak egy góllal tudott nyerni az FTC otthonában az NB I-ben. Ráadásul október közepén éppen egy tatabányai vereséggel mutatkozott be a bajnokságban David Davis a Veszprém kispadján.

A bakonyiakon látszódott, hogy ezúttal nagyon felszívták magukat a találkozóra, míg hazai oldalon nem volt ott Vladan Matics vezetőedző, aki a napokban veszítette el az édesanyját, így Sibalin Jakab irányította a Bányászt.

A Veszprém rögtön a meccs elején előnyt tudott kiharcolni, de a kezdeti gólínségen túllendülő Tatabánya sokáig ott loholt a nyomában. A félidő hajrájához érve 13–9-re megléptek Lékai Mátéék, ám utána többször is elcserélték magukat, így három mezőnyjátékosuk maradt. Azonban nem bírta kihasználni ezt az időszakot a Tatabánya, sőt, pont hogy az elsőként visszatérő Manuel Strlek lőtt gólt a jobb szélről.

A második félidőben közte hatról 19–16-ra még fel tudott jönni a Tatabánya, de utána több hiba csúszott a játékába, amit megbüntetett a vendégcsapat, ezzel percek alatt 23–16-ra nőtt a különbség. Davis jobban tudta forgatni a csapatát, amelynek továbbjutása összességében nem forgott veszélyben. A lefújás előtt még volt egy kis kakaskodás a felek között, amit két percekkel „jutalmaztak” a játékvezetők, majd a végén 30–21-es győzelemmel utazhatott haza a Veszprém.

A négyes döntőt április 6-án és 7-én a debreceni Főnix Csarnokban rendezik, az elődöntő sorsolását pedig hétfőn 20.30-tól az M4 Sport Kézilabda magazin című műsorában tartják.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 21–30 (10–15)
Földi Imre Sportcsarnok,
900 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Székely M. – Grigoras 4, Vrankovic 2, Sipos A. 1, Ilyés 1, Bozsovics 4, Vujovics 6 (4). Csere: Deményi (kapus), Juhász Á. 2, Rosta M. 1, Borzas, Dénes, Pásztor Á., Nagy B., Rozner. Edző: Sibalin Jakab
Veszprém: Sterbik – Gajic 3 (3), Nagy L. 1, Mahé 2, Blagotinsek, Mackovsek 5, Strlek 3. Csere: Mikler (kapus), Terzic, Nilsson 3, Nenadics, Lékai 4, Tönnesen, Ilics 4, Manaszkov 2, Marguc 3. Edző: David Davis
Az eredmény alakulás. 8. p.: 1–3, 12. p.: 5–5, 20. p.: 7–10, 25. p.: 9–13, 36. p.: 12–18, 41. p.: 16–19, 46. p.: 16–23, 50. p.: 20–25, 56. p.: 21–28.
Kiállítások: 8, illetve 16 perc
Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3