Férfi kézi MK: a Szeged lesz a Veszprém ellenfele a döntőben

2019.04.06. 16:44
Nem simán, de magabiztosan nyert a Szeged (Fotó: Földi Imre)
A Mol-Pick Szeged lesz a Telekom Veszprém ellenfele a férfi kézilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjében, miután a szombati elődöntőben hét góllal legyőzte a Balatonfüredet.

Gyors Bodó-góllal kezdett a Szeged, de aztán két góllal válaszolt a Balatonfüred, amely még 5–4-re is vezetett, sőt, a 16. percben 9–9 állt az eredményjelzőn. A szünetre háromgólos előnyt szerzett a bajnoki címvédő, ám a második félidő elején 17–16-ra feljöttek a Balaton-partiak.

Még a 46. percben is csak két gól volt a különbség, viszont 24–22 után belehúzott a Szeged, amely Balogh remek passza és Gaber gólja után az 53. percben először állt jobban hat góllal (30–24). Innen már nem volt visszaút, a Mol-Pick Szeged 33–26-ra megnyerte az elődöntőt, és vasárnap a Veszprém elleni rangadón játszhat a Magyar Kupa-győzelemért.

SZEGED:
Sego – P. Rodríguez 4, Maqueda 1, J. CANELLAS 4, Bánhidi 3, BODÓ 4, Sz. Szunajko 1. Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Sigurmannsson 4 (2), Kaspárek 1, Bombac 2, GABER 3, Henigman, BALOGH ZS. 6. Edző: Carlos Pastor
BALATONFÜRED:
Fazekas N. – Hornyák P. 2, Kemény L. 1, TOPIC 4, Ferreira, SZITA 5, Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), Máthé 4 (2), Szöllősi Balázs 3, Szemjonov 2, Németh B. 1, Déber 1, Orbán B. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 3. perc:
1–2. 10. p.: 5–6. 19. p.: 12–9. 22. p.: 14–10. 26. p.: 14–12. 34. p.: 17–16. 40. p.: 22–17. 46. p.: 24–22. 55. p.: 31–24
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 2/2
Carlos Pastor: –
Ellenfelünk mindent megtett, hogy megnehezítse a dolgunkat, így aztán csapatomból biztosan többet kivett az elődöntő, mint a Veszprémből. A cserékkel igyekeztem frissen tartani az együttest, amelynek persze vasárnap kell mindent kiadnia magából. Újabb fontos győzelmet arattunk, és így szeretnénk folytatni a döntőben is.
Csoknyai István: –
Még messze állunk a két BL-csapat játékának színvonalától, de azért igyekeztünk mindent megtenni a tisztes eredményért. Negyvenöt percig ott voltunk a Szeged nyakán, és különben is végig bátran, ám nem felelőtlenül játszottunk. Még szorosabb lehetett volna a csata, ha a hajrában nem akad meg a támadójátékunk. Vasárnap ennek a tanulságát levonva kell küzdenünk a bronzért.