Férfi kézi MK: a Balatonfüred simán nyerte meg a bronzmeccset

2018.04.15. 16:42
A Balatonfüred remek játékkal szerezte meg a bronzérmet (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda Magyar Kupa bronzmeccsén a Balatonfüred 31–25-re megverte a Csurgót.

A papírformának megfelelően a Balatonfüred és a Csurgó is sima vereséget szenvedett a szombati elődöntőben – előbbi a Veszprémmel szemben maradt alul 38–22-re, míg utóbbit a Szeged verte meg 37–17-re.

A Balaton-parti együttes hamar dűlőre vitte a bronzmérkőzést. A Csurgó tíz percig tudott egálmeccset játszani, onnantól kezdve a 20 éves Szita Zoltán és Stanislav Kaspárek vezérletével, valamint Fazekas Nándor remek kapusteljesítményével fokozatosan leszakította az ellenfelét a Füred, amely a nagyszünetben már hat góllal vezetett.

Csoknyai István csapata a második félidőben is jól védekezett és támadásban sem vett vissza – ennek eredményeként volt kilenc gól is a különbség, végül 31–25-re győzött a Balatonfüred, megszerezve ezzel története harmadik Magyar Kupa-bronzát.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, négyes döntő, Debrecen, Főnix Csarnok
A 3. helyért
BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 31–25 (16–10)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4000
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK P. 4 (2), KASPÁREK 5, Szemjonov 2, TOPIC 6, SZITA 5, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Debreczeni 1, Kemény 2, Németh B. 1., Karvackij 1, Déber, Varsandán 1 (1), Kancel, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: Balogh T. – VASZICS 6 (4), Ferreira 4, Hanusz 3, Szeitl 5, CEHTE 5, Kovacsevics. Csere: Balogh Á. (kapus), Hadziomerovic, Tóth A. 1, Radjenovics 1, Varjú, Jerebie, Josic, Vasvári. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–3. 9. p.: 6–5. 17. p.: 12–7. 23. p.: 14–8. 36. p.: 19–12. 43.p.: 24–15. 50.p.: 25–19. 54.p.: 28–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Tudtuk, hogy javítani kell a védekezésünkön, ez sikerült is. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, és ez dicséretes a nagyon nehéz idény végén.
Bencze József: – Tíz percig játszottunk jól, aztán Fazekas Nándor bravúrjai elbizonytalanítottak bennünket. Jobbak voltunk, mint a Szeged ellen, de ez is kevés volt.