Háromgólos győzelmet arattak férfi kéziseink Rutenkáék ellen

2014.01.04. 12:57
A magyar válogatott kilenccel is vezetett már, végül hárommal nyert (Fotó: Török Attila)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31–28-ra nyert Fehéroroszország ellen a Provident-kupa második napján.

A két csapat tegnap egyaránt 29–28-as mérkőzést játszott, de míg a fehéroroszok legyőzték Lengyelországot, addig a mieink kikaptak Csehországtól. A találkozó fordulatosan indult, 4–3-ig a felek felváltva álltak jobban, ezt követően azonban Rutenka hiába szerezte meg a negyedik gólját is, fokozatosan kezdett ellépni a magyar együttes.

A félidő derekához érve Ancsin vezérletével 8–6-ra, húszpercnyi játék után 12–8-ra vezetett a Mocsai-csapat, Mikler pedig hátul lehúzta a rolót, így 16–9-nél már időt kellett kérniük a vendégeknek.

A játékrész hajrájában valamelyest kozmetikáztak Rutenkáék, de a 35. percre így is tetemes, kilencgólos különbség alakult ki Császár lövésével (21–12). Itt azonban megtört a házigazda lendülete, és nem sokkal később már csak kettővel mentek a mieink (22–20), sőt, nem sokkal később még egy kettős emberelőnyt is „sikerült" 0–2-vel lehozni (25–23).

Az utolsó percekre azonban újítani tudott a magyar válogatott, és fokozatosan ismét visszaállt a négy-öt gólos differencia, igaz, a végére ebből csak három maradt meg (31–28).

Javuló védekezés, de több gólt kell dobni

FÉRFI KÉZILABDA
PROVIDENT-KUPA, NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA, GYÖNGYÖS
FEHÉROROSZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 28–31 (11–17)
Gyöngyös. V:
Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
FEHÉROROSZORSZÁG: Cserepenko, Kisov (kapusok), Baranov 3, Brovko, Babicsev, Kamisik 2, Nyezsura, Nyikolenkov, Puhovszkij 6, D. Rutenka, Sz. Rutenka 11 (5), Silovics 3, Szemenov 1, Tyitov 2, Zajcev. Szövetségi kapitány: Jurij Sevcov.
MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 7, Császár 8 (4), Gulyás 3, Ilyés, Iváncsik G., Lékai 1, Mocsai 1, Nagy K. 2, Schuch, Putics 1, Szalafai 1, Szöllősi 1, Vadkerti, Varsandán 4, Zdolik, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

Mocsai Lajos:
– Ez egy felkészülési torna, ezt látni kell. Természetesen fontos a jó eredmény, de bizonyos dolgokat mindenképpen gyakorolnunk kell még akkor is, ha ez a teljesítmény rovására megy. Szerencsére az előző naphoz képest ma előrébb tudtunk lépni. Három-négy játékosunk lassan „visszaépül” a csapatba. A játékban nagyobb stabilitást tudtunk teremteni, védekezésben jobb volt a játékosok közötti kommunikáció, és ennek meg is lett az eredménye.

A NAP MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Csehország–Lengyelország 23–31

PÉNTEKI EREDMÉNYEK
MAGYARORSZÁG–CSEHORSZÁG 28–29 (13–15)
Lengyelország–Fehéroroszország 28–29

Az állás: 1. Lengyelország 2 pont (59–52), 2. Magyarország 2 (59–57), 3. Fehéroroszország 2 (57–59), 4. Csehország 2 (52–59)

A TORNA VASÁRNAPI PROGRAMJA
10.45: Fehéroroszország–Csehország
13.00: Magyarország–Lengyelország (Tv: RTL Klub)

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: Két elkapkodott támadás után a fehéroroszok hetest kaptak, Sziarhej Rutenka pedig kíméletlenül a bal felsőbe lőtt (0–1), amire Császár talpról eleresztett lövéssel felelt. A kezdeti fejetlenség rengeteg eladott labdát és támadóhibát eredményezett, aztán Zubai indulására (2–1) Rutenka átlövéssel válaszolt. Silovicsé volt a meccs az első kiállítása, miután a levegőben meglökte Nagy Kornélt, de Cserepenko védte a ziccert a szélről, sőt Rutenka a bal szélről hátrányból is betalált. 2–3

6–10. perc: Ancsin betörés után brutálisan nagy gólt vágott a jobb felsőbe, Mikler pedig védéseivel kompenzálta az elöl kimaradó helyzeteket. Ancsin viszont nem sokat problémázott, jobbról felkanyarodva visszahúzta a kapu bal oldalába a labdát (4–3). A beállóst kicsit megtépő Zubai kétperces „pihenőt” kapott, Rutenka pedig ismét értékesítette a büntetőt. Nagy Kornél sem tudta a szélről bevenni a kaput, majd egy óriásit kapott, ápolni is kellett. 4–4

11–15. perc: A büntetésből visszatérő Zubai befordulás után visszavette az előnyt, sőt, az eladott fehérorosz labdát követően Nagy került ziccerbe, de a kapufát találta el. Mikler újabb védése után Ancsin jobb kettőből tört be szépen, és lőtt lehetetlen helyzetből a rövid sarokba (6–4). A fehérorosz balszélső góljára Szalafai a jobb szélről felelt, majd az újabb szépítést követően Nagy pattintott a jobb átlövő helyéről a jobb felsőbe. Mikler a beállós ziccerét is fogta, Schuch pedig erőszakosan hetest harcolt ki. 8–6

16–20. perc: A büntetőt Császár magabiztosan értékesítette, Tyitov azonban a bal szélről szépített (9–7). A PSG irányítója ezután talpról is eredményes volt, míg Baranov szélső akciójára beállóból feleltünk (11–8). Ancsin újabb óriási átlövésével először volt közte négy. 12–8

21–25. perc: Szalafai szabálytalankodott Brovkóval szemben, amiért ő két percet, a vendégek hetest kaptak, Rutenka pedig az ötödig gólját is megszerezte. A passzívnál ellőtt labda után belemenésgyanús fölé érkezett a fehéroroszoktól, a hátrányunk pedig szépen lepörgött közben. Sőt, Nagy hetest harcolt ki passzívnál, Császár jobb alsóra tartó büntetőjét azonban védte Cserepenko. Maradt nálunk a labda, Varsandán pedig a bal szélről a kapus feje fölé húzta (13–9). Az elkapkodott vendégtámadást követően Császár betörésből a bal felsőbe lőtt, míg Mikler újabb ziccert hárított. 14–9

26–30. perc: Szöllősi két lövését is védte Cserepenko, de cserébe Mikler is fogta a jobbszélső újabb próbálkozását, majd Mocsai időt kért. Császár az újabb hetest már a kapuba pattintotta, Mikler pedig lábbal védte az átlövést. Egy gyönyörű figura végén Nagy lőtt a hálóba, sőt Zajcev még egy két percet is kapott (16–9). Rutenka óriási átlövést eresztett meg hátrányból is, a labda a bal felsőben kötött ki, Ancsin ágyúzása viszont a lécről kifelé pattant. Baranov szintén betalált hátrányból, a bal szélről ráadásul, Ancsin cserébe ezúttal nem hibázott, mi több, újabb kiállítást kaptak a vendégek. 17–11

31–35. perc: A hátrányban támadó fehéroroszok elvesztették a labdát, Gulyás pedig a jobb szélről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe, majd átlövőből is betalált (19–11). A szépítés után Ancsin volt eredményes, majd Császár lőtt passzívnál a bal alsóba, mielőtt Silovics szépített. 21–13

36–40. perc: Ismét indulhattak a vendégek, s bár a lövés kimaradt, náluk maradt a labda, és még egy két percet is kapott Zubai. Silovics előnyben a bal alsóba lőtt, Putics passzívnál azonban nem tudott átlőni Kisov kezén. Tyitov ráadásul megint gólt szerzett, így ötre zárkóztak a vendégek (21–16). Sőt, Rutenka újabb hetest értékesített, és csak Mikler bravúrja akadályozta meg a 0–5-ös sorozatot. 21–17

41–45. perc: Varsandán góljára Rutenka felelt, majd Kamisik is betalált, így már csak hárommal mentünk, jött is az időkérés (22–19). Ez sem akadályozta meg azonban, hogy Szemenov kettőre hozza fel a csapatát, Ancsin viszont megtörte a rossz sorozatot. A passzívnál gyengén ellőtt labda után ráadásul Gulyás ismét bevette szélről a kaput (24–20), indulását követő ziccerét viszont védte a kapus. Mikler cserébe szintén bemutatott egy bravúrt, Lékairól pedig kiszórtak egy embert. 24–20

46–50. perc: Ancsint a levegőben lökték meg, újabb két perc, és még egy hetes is. Császár a bal felsőbe ágyúzott, Puhovszkij azonban a szélről kettős hátrányban is eredményes volt. Sőt, az érvénytelenített gólunk után Miklernek bravúrt kellett bemutatnia, másodjára viszont ez sem sikerült. Pocsék kettős emberelőny volt ez részünkről... (25–22). Rutenka nagyszerű passza után Baranov szépített, és Ancsin ziccerét is védte a kapus. 25–23

51–55. perc: Szöllősi harcolt ki hetest, Császár a bal felsőbe pattintott, az újabb kimaradt fehérorosz támadás után pedig Varsandán a bal szélről ismét betalált (27–23). A szépítés után Mocsai átlövése visszaállította a közte négyet, Rutenka újabb hetesét pedig Székely védte. Putics ágyúzására Sziarhej Rutenka a tizedik góljával válaszolt. 29–25

56–60. perc: Puhovszkij labdaszerzése megint közelebb „lopta" a fehéroroszokat, de Szöllősi is megszerezte az első gólját, sőt, Rutenka felhúzott lövése sem eredményezett újabb találatot (30–26). Szalafai két percet kapott Puhovszkijról, jött is a gyors szépítés, Lékai viszont emberrel együtt is betalált (31–27). Gulyás és Varsandán kínai figurája nem hozott gólt, Puhovszkij azonban ismét eredményesnek bizonyult az utolsó percben, így végül a magyar válogatott három góllal nyert. 31–28