Férfi kézi: kikapott a Veszprém a Szeged BL-riválisától

2017.08.13. 19:45
Az idén a Nantes nyerte a Sparkassen-kupát (Fotó: Facebook)
Kétgólos, 34–32-es vereséget szenvedett a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a francia Nantes együttesétől a németországi Ehingenben rendezett Sparkassen-kupa döntőjében.

A magyar együttes szombaton a csoportjában előbb 28–28-as döntetlent játszott a horvát PPD Zagrebbel, majd 35–33-ra legyőzte a német Göppingent.

Így került szembe vasárnap a másik ágon két győzelmet arató Nantes-tal. A Szeged leendő BL-csoportellenfelének soraiban két ismerős is szerepelt: a magyar válogatott irányító Faluvégi Rudolf, illetve az egykori nagy kedvenc, a 2002 és 2007 között Veszprémben légióskodó macedón jobbátlövő, Kiril Lazarov.

Nagyon jól kezdett a magyar csapat, hiszen Lékai, Manaszkov és Nagy László góljával három perc alatt 3–0-s előnyre tett szert, de a franciák a 10. percre 7–5-re fordítottak. Egy ilyen bravúrt bemutatott magyar bajnok is, amikor 7–10-ről 12–11-re visszavette a vezetést, de a hektikus küzdelem a félidőre mégis kétgólos Nantes-előnyt eredményezett (17–15).

A második félidőben folytatódott az üldözőjáték, a 46. percben még 24–23-ra vezetett a Veszprém, de miután az utolsó tíz percre 29–26-os előnnyel érkeztek a franciák, már nem engedték ki kezükből a győzelmet (34–32).