Férfi kézi EHF-kupa: hatgólos hátrányban a Csurgó

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.11.19. 21:56
Hatgólos (27–21) vereséget szenvedett a Csurgó a spanyol Helvetia Anaitasuna otthonában a férfi kézilabda EHF-kupában, a 16-os csoportkörbe jutásért rendezett első mérkőzésén.

Rosszul kezdett a Csurgó, a hazaiak 8–5-ös vezetésénél időt kellett kérni. Ezután sikerült fordítani, ám a szünet előtt újból az Anaitasunánál volt az előny. A második félidőben is a hazaiak irányítottak, a 41. percben, 21–17-nél újból rendezni kellett a sorokat. Továbbra sem talált magára a magyar csapat, amely végül hat góllal kapott ki, így nagyon kemény visszavágó vár rá egy hét múlva.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ (A 16-OS CSOPORTKÖRBE JUTÁSÉRT), ELSŐ MÉRKŐZÉS

ANAITASUNA (spanyol)–CSURGÓI KK 27–21 (13–12)
Pamplona, 3000
néző. V: Budzak, Zahradnik (szlovákok)
ANAITASUNA: NORDLANDER – Gaston 1, Bazan, Gaarza, Valle 1, Etxeberria 2, MOTA 5 (2). Cs: Labairu (kapus), Nadoveza 2, Kiszeljev, Chocarro 2, Goni 1, AGUIRREZABALAGA 9, Balenciaga, Ugarte, Santos 4. Edző: Juan Apesetxea
CSURGÓI KK: Bartucz – Hornyák, ASZTRASAPKIN 6 (1), Hadziomerovic 2, J. Mikita, Faluvégi 2, Radojenovics 2. Cs: Balogh (kapus), Varju 1, Halász, Gazdag 2, Pordán, Oslak 3, HANUSZ 2, JEREBIE 1, S. Rodríguez. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 9. p.: 4–2. 11. p.: 6–3. 21. p.: 8–9. 27. p.: 13–11. 38. p.: 17–16. 51. p.: 23–18
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/1
Juan Apesetxea:
– Nem lehetünk nyugodtak, mert a Csurgó nagyon erős, csak a visszavágón dől el a továbbjutás kérdése. A kapusteljesítményünk sokat segített a jó eredmény elérésében.
Sótonyi László: – A tapasztaltabb és fegyelmezettebb csapat nyert. Sajnos a végén túl nagy lett a különbség, így szerény esélyünk maradt a továbbjutásra, azt azonban igyekszünk megragadni. Nordlander a végén extra teljesítményt nyújtott, ezt mi bántuk.