Férfi kézi EHF-kupa: biztosan nyert a Tatabánya Bitolában

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.02.17. 20:53
Juhász Ádám (a labdával) kiválóan játszott (<strong>Fotó</strong>: Tumbász Hédi, archív)
A Grundfos Tatabánya KC 31–21-re nyert az észak-macedón Eurofarm Rabotnik otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének második fordulójában.

A magyar csapat az első fordulóban némi meglepetésre egy góllal kikapott a horvát RK Nexe együttesétől Győrben, ezért vasárnap a macedónok számítottak esélyesebbnek.

A Tatabánya ezúttal remek első tíz percet produkált (7–3), és bár ezt követően a hazaiak kétszer is felzárkóztak, a vendégcsapatnak mindig volt válasza taktikailag, jól védekezett, remek volt a kapusteljesítmény, így ezeknek köszönhetően a szünetben három góllal vezetett (14–11).

Bartucz László a második félidőt is nagyszerűen kezdte a kapuban, az Eurofarm Rabotnik több mint hét perc után szerezte első gólját, eközben a magyar együttes négyszer is betalált. A folytatásban Juhász Ádám irányításával tovább növelték a különbséget a vendégek (21–13), és bár az ukrán Vladiszlav Osztrusko ezután négy gólt dobott – összesen kilencig jutott, ezzel ő volt a hazaiak legeredményesebb játékosa –, a hajrában ismét a vendégek bizonyultak jobbnak.

A Tatabánya jövő vasárnap a német Hannover csapatát fogadja Győrben.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
HC EUROFARM RABOTNIK (észak-macedón)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21–31 (11–14)
Bitola, 4000
néző. V: Katszikusz, Michailidisz (görögök)
RABOTNIK: Csanevszki – Djukics 2, Sztyepanovics 2, Markoszki, OSZTRUSKO 9 (2), Kuzmanovszki 3, Ojleszki. Csere: Trajkovszki (kapus), Kukoszki, Gradjan 3, Krsztevszki 2, Radovics, Talevszki, Petrovszki. Edző: Djordje Csirkovics
TATABÁNYA: BARTUCZ – Vujovics 5 (3), Bozovics 3, JUHÁSZ Á. 5, Vranjes 1, GRIGORAS 5, Pásztor Á. 2. Csere: Székely M. (kapus), ILYÉS 2, Sipos A., ROSTA M. 6, Nagy B., Borzas 2, Dénes, Rozner. Edző: Vladan Matics
A mérkőzés alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 3–7. 19. p.: 7–10. 26. p.: 10–13. 38. p.: 11–18. 43. p.: 13–21. 46. p.: 16–21. 51. p.: 17–25. 55. p.: 19–28
Kiállítás: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Vladan Matics:
– Jól és fegyelmezetten kézilabdáztunk, remekül védekeztünk, Bartucz meg fantasztikusan védett. Sajnos Vranjes megsérült, csak reménykedünk, hogy nem nagyon súlyos. Mostantól a csütörtöki, FTC elleni meccsre koncentrálunk. Elismerésem a csapatomnak, igazi férfimunka volt.

Szombaton játszották: RK Nexe (horvát)–Hannover (német) 29–25 (14–9)

A csoport állása: 1. RK Nexe (horvát) 4 pont, 2. Tatabánya 2 (58–49), 3. Hannover-Burgdorf (német) 2 (49–50), 4. Eurofarm Rabotnik 0