Férfi kézi EHF-kupa: a Füred 13 góllal kikapott Berlinben

2019.03.31. 18:02
A Balatonfüred 36–23-ra kikapott vasárnap a német Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének utolsó fordulójában. A magyar csapat egy győzelemmel és öt vereséggel végzett az A-csoport negyedik helyén.

Az már korábban eldőlt, hogy a Balatonfüred nem juthat tovább, a berliniek pedig már biztosították, hogy csoportelsőként jutnak a negyeddöntőbe, vagyis a találkozójuk tét nélküli volt.

A 15. percben már négy találattal vezettek a hazaiak, de a BKSE egy 6–2-es sorozattal egyenlített, és a szünetben csupán kétgólos hátrányban volt.

A svéd Mattias Zachrisson vezérletével a Füchse a második félidő elején ismét elhúzott ellenfelétől (22–16), majd egy 8–1-es szériával fölényessé tette a sikerét.

Zachrisson végül tíz, a dán Hans Lindberg kilenc gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

FÜCHSE BERLIN (német)–BALATONFÜREDI KSE 36–23 (16–14)
Berlin,
9000 néző. Vezette: Petursson, Prastarson (izlandiak)
BERLIN: Heinevetter – LINDBERG 9 (4), WIEDE 4, ZACHRISSON 10, Marszenics 2, SIMAK 4, Elisson 2. Csere: SEMISCH (kapus), Struck 1, Mandalinic 2, Gojun 1, R. Urios, Reissky 1, Drux. Edző: Velimir Petkovic
BALATONFÜRED: Bősz – Déber 1, Máthé 4 (1), Szöllősi Balázs 3 (1), TOPIC 3, Szita 2, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Kemény L. 1, Vajda, Szöllősi O., Németh B., SZEMJONOV 7. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 7–5. 15. p.: 10–6. 20. p.: 10–9. 26. p.: 12–12. 35. p.: 19–16. 43. p.: 23–19. 51. p.: 28–20. 54. p.: 30–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Velimir Petkovic:
– Az első félidőben jól játszott a Balatonfüred, míg nekünk gondjaink voltak. A fordulás után a cseréink lendületet vittek a játékba, jól kézilabdáztunk és biztosan győztünk.
Csoknyai István: – Amit elterveztünk, csak az első játékrészben tudtuk megvalósítani. A szünet után sok ziccert hibáztunk, jó néhány labdát eladtunk, és a németek gyors gólokkal elhúztak. A Füchse Berlin nem a mi kategóriánk.