Férfi kézi EHF-kupa: a Csurgó 3 góllal legyőzte a PSG üldözőjét

B. L.B. L.
2019.11.16. 16:43
A magyar csapat a szünet után 4–0-s szériával fordított (Fotó: Szabados Árpád/Csurgói KK)
A Csurgó hazai pályán az egyaránt hét gólig jutó Nagy Szabolcs és Gafar Hadziomerovic vezérletével 28–25-re legyőzte az USAM Nimes-et a férfi kézilabda EHF-kupa selejtezőjének harmadik fordulójában. A párharc győztese bejut a csoportkörbe.

A kezdeti minimális csurgói fölény után a bajnokságban a PSG mögött második helyen álló franciák a 10. percben vették magukhoz a kezdeményezést, és innentől kezdve gyakorlatilag végig vezetve mehettek kétgólos előnnyel a szünetre (11–13).

Luc Tobie révén a második félidő francia góllal indult, de Gafar Hadziomerovic vezérletével fordított a Csurgó (15–14), amely innentől kezdve nem engedte már át az előnyt. A hajrához közeledve ráadásul elkezdett kinyílni az olló a felek között, már négy is volt a magyar csapat fórja, de a végén kettős emberelőnyből egyet tudtak faragni a franciák (28–25).

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA,SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

CSURGÓI KKUSAM NIMES GARD (francia) 28–25 (11–13)
Csurgó, 950 néző. V: Kaludjerovics, Vujacsics (montenegróiak)
CSURGÓ:
ZAPONSEK – Vaszics 4,(2), Oslak 3, Leimeter, HADZIOMEROVIC 7, NAGY Sz.7, A. Kovacevic 2. Csere: PALLAG (kapus), Szeitl 1, Vasvári, Kerkovits, Asztrasapkin 2, Bazsó, Potocnik 2. Edző: Baranyai Norbert
NIMES: Desbonnet – SANAD 10 (1), Nyateu, Padolus, Dupuy 1, ACQUEVILLO 4, Guigou. Csere: Paul (kapus), George, Nieto 1, Salou, Gallego 3, TOBIE 3, Rebichon, Kaabeche, Prandi 3. Edző: Franck Maurice
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1. 8. p.: 3–3. 10. p.: 3–5. 14. p.: 4–6. 18 p.: 6–8. 22. p.: 8–9. 27. p.: 9–11. 35. p.: 14–14. 42. p.: 18–17. 50. p.: 22–20. 58. p.: 28–24
Kiállítások:12, ill.10 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 2/1
Baranyai Norbert:
– Egy kiváló erőkből álló francia együttessel találkoztunk. Kezdetben megilletődötten játszottunk, bele-belehibáztunk, amit az ellenfelünk rendre megbüntetett. A második félidőben fantasztikus teljesítményt, igazi csapatjátékot mutattunk be. Mindenki extra motivációval játszott, nem volt vesztenivalónk, és bár csak három gól az előnyünk, ezt a sikert óriási győzelemként éljük meg.

Jöhetett az ünneplés (Fotó: Szabados Árpád/Csurgói KK)