Férfi kézi Eb: Portugália legyőzésével Szlovénia előttünk

M. D.M. D.
2020.01.21. 17:34
Blaz Janc a maga hét góljával a mezőny legeredményesebb játékosa volt (Fotó: AFP)
A szlovén válogatott öt góllal, 29–24-re legyőzte Portugáliát a férfi kézilabda Európa-bajnokság mieinket is felvonultató 2-es számú középdöntős csoportjának harmadik fordulójában, ezzel a magyar csapatot megelőzve fellépett a második helyre Norvégia mögé.

Mindkét csapat javítani szeretett volna az előző fordulóban elszenvedett vereség után – a portugálok Izlandtól kaptak ki (25–28), a szlovénok a mieinktől (28–29) –, és mindkét csapatnak nagy szüksége is lett volna a két pontra az elődöntőbe jutásért folyó harcban. Portugáliának olyannyira, hogy a kezdés előtt tudhatta, újabb vereség esetén matematikai esélyét is elveszíti a négy közé kerülésre.

Az első félidő szoros, kiegyenlített csatát hozott, először a 18. percben alakult ki kétgólos különbség a felek között, ekkor a portugálok vezettek 10–8-ra. Magalhaesék aztán a 12–9-ért is támadhattak, ehelyett azonban fordított Szlovénia, amely a 27. percben először került kétgólos előnybe (12–14). Az első félidő utolsó három perce újabb fordulatot tartogatott, 3–0-s szériájával Portugália visszavette a vezetést a szünetre (15–14).

A második játékrész elején felváltva estek a gólok, Szlovénia a félidő folyamán először a 42. percben állt ismét jobban ellenfelénél (19–20), majd Alfredo Quintana kapus bravúrjai ellenére előbb két-, aztán a veszprémi Borut Mackovsek ötödik találatával háromgólos előnybe került (21–24).

A portugálokon az időkérés sem segített, az utolsó negyedórában a kapkodás sok technikai hibát szült, így a szlovénok előbb négy, majd öt góllal is elhúztak, s előnyüket a végső dudaszóig meg is őrizték (24–29).

A mérkőzés legjobbjának a szlovén Jure Dolenecet választották meg (6 gól/10 lövés), de a mezőny legeredményesebb játékosa nem ő, hanem csapattársa, Blaz Janc (7 gól) volt.

A szlovénok és a norvégok Izland felett aratott sikere után egyszerűsödött a képlet a svédekkel szemben hatgólos vereséget szenvedő magyar válogatott szempontjából: a mieink akkor elődöntősök, ha legyőzik Portugáliát, míg Norvégia megveri Szlovéniát.

A NORVÉGIA–IZLAND MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

A MAGYARORSZÁG–SVÉDORSZÁG MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!