Férfi kézi Eb: Izland sem tudta megállítani a norvég hengert

T. I.T. I.
2020.01.21. 19:48
Sagosen megállíthatatlan volt Izland ellen is (Fotó: AFP)
Norvégia zsinórban a harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a II. csoportban, ezzel már 8 pontos, és nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé – igaz, matematikailag még mindig nem biztos a helyzete.

Norvégia óriási elánnal esett Izlandnak, s lényegében az első hat percben megpecsételte a szigetországiak sorsát, minekutána 7–0-s szériával kezdtek Sander Sagosenék. A különbség a folytatásban sem igen csökkent, bár a 2019-es világbajnoki ezüstérmes a folytatásban kicsit visszább vett a tempóból 12–4-nél az addigi legnagyobb, nyolcgólos különbséget is feljegyezhettük.

A játékrész hajrájára egyetlen kérdés maradt a találkozót Budapestről nézve: Izland megússza-e kisebb különbséggel az első 30 percet az Eb-favorittal szemben, mint négy nappal korábban a magyar válogatott tette (20–12). Végül megúszták eggyel kevesebbel, Norvégia hétgólos, 19–12-es előnnyel vonult szünetre.

Ha már a magyar–norvég szóba került: akárcsak a mieink ellen, a második félidőben ezúttal is akadozott a Christian Berge-féle gépezet. Izland a szünet utáni első öt percet 4–1-re megnyerte, amivel a meccs legeleje óta nem látott közelségbe zárkózott fel. Egy Sagosen által értékesített büntető megtörni látszott az izlandiak lendületét (21–16), ám Olfaur Gudmundssonék fokozni tudták a tempót: a balátlövő vezérletével bő negyedórával a vége előtt még tovább csökkentették a különbséget (23–20).

Innentől gólra gól volt a válasz jó ideig, így a mérkőzés ezen – kiállításokkal is tarkított – periódusában a három-négy gólos különbség váltogatta egymást.

A széria az 54. percben tört meg, a norvégok tudtak egymás után kétszer is gólt szerezni, újra ötgólosra hizlalva a különbséget. Innentől már csak arra kellett figyelnie a 2. csoport éllovasának, hogy megfelelően menedzselje a hátralévő időt, amit meg is tett (31–28).

Magyar szempontból ez azt jelenti, hogy az olimpiai selejtezőtornán való induláshoz egyetlen pont is elég a hátralévő két mérkőzésen (Svédország, Portugália), ugyanakkor az elődöntőhöz két győzelem is kevés lehet...

Ami biztos, Izland a negyedik helynél előrébb már nem végezhet a csoportban, így pedig kiszállt az olimpiai versenyfutásból.

A további számolgatást hagyjuk későbbre!

A délutáni portugál–szlovén mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben!