Férfi kézi Eb: Dánia legyőzte Spanyolországot, ismét ikszelt a címvédő

2018.01.17. 22:16
Silvio Heinevetter bravúrjára nagy szükség volt az utolsó percben (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Európa-bajnokság C-csoportjának harmadik fordulóbeli rangadóján a címvédő németek 25–25-ös döntetlent játszottak a macedónokkal, akik így csoportelsőként jutottak be a középdöntőbe. Szlovénia kilenc góllal verte Montenegrót, és szintén továbblépett. A D-csoportban Dánia legyőzte Spanyolországot.

C-CSOPORT

A csoport rangadóján a két biztos továbbjutó, az eddigi hibátlan Macedónia és a még veretlen címvédő, Németország csapott össze, a párharc elsősorban a középdöntőbe továbbvihető pontok miatt volt létfontosságú.

A németek az utóbbi két napban nem lehettek a legnyugodtabbak a szlovének elleni parázs és meglepő meccsbefejezés, majd az azt követő óvásos és fellebbezéses hercehurca miatt.

„Ahhoz, hogy versenyben maradjunk az érmekért, mindent meg kell tennünk a győzelemért” – nyilatkozta Christian Prokop szövetségi kapitány, aki Bastian Roscheck helyére benevezte a Melsungen 210 centi magas átlövőjét, Finn Lemkét.

Az első félidőben jól tartotta magát a csapat, 12–11-re vezetett, de aztán a 34. percben a veszprémi szélső, Dejan Manaszkov hetesével 14–13-ra már a macedónoknál volt az előny, ami a 42. percre Kiril Lazarov találatával három gólra nőtt (19–16).

A németek azonban nem adták fel, az utolsó tíz perc 20–20-as döntetlenről kezdődött, majd Steffen Weinhold nyolcadik találatával át is vették a vezetést. Másfél perccel a meccs vége előtt, 25–25-nél Borko Risztovszki védett, így a macedónok kezébe került a lehetőség, ám Sztojance Sztoilov ziccerét Silvio Heinevetter óriási bravúrral védte.

Maradt 11 másodperc, a németek időt kértek, de lövésig nem jutottak el (25–25).

A két magyarországi légiós közül Manaszkov hét lövésből öt gólt szerzett, az Orosházán kézilabdázó Nikola Markoszki nem volt eredményes.

A csoport másik mérkőzésén a szlovénok ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre és a véghajrára: a macedónok és a németek ellen csalást emlegető válogatott csupán fenyegetőzött azzal, hogy távozik az Eb-ről, végül a vezetők a folytatás mellett döntöttek.

Jól tették, mert Montenegró ellen sikerült kiharcolniuk a továbbjutást: a félidőben még csak 14–13-ra vezettek, végül 28–19-re győztek, és csoportharmadikként kerültek a középdöntőbe.

D-CSOPORT

A forduló előtt nagy számolgatás volt a magyar esélyeket illetően, a csehek elleni négygólos siker biztos továbbjutást ért volna, az ennél kisebb győzelem esetén a dánokban bízhattunk volna.

Nos, válogatottunk a győzelemtől is messze járt (végül 33–27-re kikapott), pedig az olimpiai bajnok megcselekedte a tőle elvártat: Dánia az elejétől kezdve a kezében tartotta a spanyolok elleni meccset, és 14–13-as félidő után nagyon sima, 25–22-es győzelmet aratott.