Férfi kézi Eb: a spanyolok megszórták a cseheket

2018.01.13. 19:50
Spanyolország az esélyeknek megfelelően legyőzte Csehországot a mieink csoportjában a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A varasdi négyesnek is elkezdődött a torna, mégpedig a spanyolok papírforma szerinti sikerével. A kezdés előtt már az aréna környékén és a csarnokon belül is rengeteg magyarral lehetett találkozni, ez előre vetítette, hogy a mieink az esti meccsükön szinte hazai pályán játszhatnak.

A csehek nyolc perc alatt csak egy gólra voltak képesek, de utána egymást tüzelve többször is feljöttek mínusz egyre. A spanyolok azonban megrázták magukat, és a szünetre hétgólos előnyt alakítottak ki (16–9). A második játékrész már nem sok izgalmat tartogatott, sőt, egyre nagyobb lett a különbség a csapatok között. A csehek csak elvétve tudtak betalálni Rodrigo Corralesnek (57 százalékkal zárt), a legjobbjuk a Balatonfüreden légióskodó Stanislav Kaspárek volt a maga öt góljával. A spanyolok 17 találattal, 32–15-re győztek.