Férfi kézi Eb: a dán botlás után bonyolultabb a helyzetünk

2018.01.15. 22:07
A cseh Pavel Horák öröme érthető (Fotó: AFP)
A csehek meglepetésre 28–27-re legyőzték a dánokat a férfi kézilabda Európa-bajnokság D-csoportjában. Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott csak akkor jut tovább biztosan a csoportból, ha legalább négy góllal legyőzi szerdán a cseheket. Ha kevesebb góllal nyerünk, akkor azért kell szurkolnunk, hogy a dánok ne kapjanak ki a spanyoloktól. Ha nem verjük meg a cseheket, biztos, hogy számunkra befejeződik az Eb.

A papírforma sima dán sikert ígért, de a spanyoloktól 17 góllal kikapó csehek ezúttal teljesen más arcukat mutatták. A kapujukban Martin Galia parádézott, támadásban pedig Ondrej Zdráhala, aki nyolc gólig jutott – a balatonfüredi Stanislav Kaspárek pedig ötig. Ezzel szemben a dánok végig dekoncentráltan játszottak, legnagyobb sztárjuk, Mikkel Hansen ugyan lőtt hét gólt, de ehhez 13 lövésre volt szüksége.

Ennek ellenére a 49. percben 24–22-re még az északiak vezettek, de az utolsó percre már egygólos hátrányban fordultak, és hiába támadtak kettős emberelőnyben, nem tudták mattolni Galiát.

A csehek győzelme nem jött jól a magyar csapatnak, amely így csak akkor jut tovább tovább biztosan a középdöntőbe, ha szerdán legalább négy góllal legyőzi a cseheket. Ha kevesebb góllal nyerünk, akkor ki kell szurkolnunk a dánok spanyolok elleni pontszerzését. Ha nem nyerünk, akkor biztos, hogy a csehek örülhetnek a már biztos továbbjutó dánok és spanyolok mellett.

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN

SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 27–25 (13–12)
Varasd, 3400
néző. Vezette: Din, Dinu (románok)
SPANYOLORSZÁG: Corrales – Balaguer 2, Gurbindo 3, R. Entrerríos, J. Aguinagalde, Canellas, Rivera 4 (2). Csere: PÉREZ DE VARGAS 1 (kapus), Guardiola, FIGUERAS 4, Morros, A. DUJSHEBAEV 4, D. Dujshebaev, Sarmiento 3, Sole 2, ARINO 4. Szövetségi kapitány: Jordi Ribera
MAGYARORSZÁG: MIKLER – LÉKAI 4 (3), Ancsin G., Ligetvári, Schuch, Dzsamali 2, Juhász Á. 1. Csere: BALOGH ZS. 5, Bodó 2, Vilovszki 1, Császár 1 (1), BÁNHIDI 6, Bartók D. 2, Szöllősi Sz. 1. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 11. p.: 4–4. 19. p.: 7–7. 23. p.: 10–9. 28. p.: 11–11. 35. p.: 15–13. 40. p.: 17–17. 44. p.: 19–19. 48. p.: 23–21. 57. p.: 25–24. 59. p.: 26–25
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4