Könnyed szegedi győzelem Lengyelországban

2017.10.11. 18:01
Buntic ezúttal is nagyszerűen játszott (Fotó: Koncz György, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a Mol-Pick Szeged 33–27-re nyert Borbély Ádám csapata, a Wisla Plock otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
OW PLOCK (lengyel)–MOL-PICK SZEGED 27–33 (12–15)
Plock,
2500 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
PLOCK: Borbély – Ghionea 3 (1), De Toledo, Obradovic, M. Gebela 1, Duarte 3, Mihic 3. Csere: Morawski, Wichary (kapusok), Krajewski 2, Zabic 3 (2), IVIC 5, DASZEK 7, T. Gebala. Edző: Piotr Przybecki
SZEGED: Sierra – SOSTARIC 4, BUNTIC 5, Källman 3, Bánhidi 1, GONCALVES 3, Skube 3. Csere: Sego (kapus), Gorbok 2, Balogh Zs. 4 (4), Blazevic, GABER 3, BODÓ 4, Sigurmansson, Zsitnyikov 1, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–4. 7. p.: 1–6. 13. p.: 4–9. 20. p.: 9–9. 23. p: 9–12. 27. p.: 10–14. 35. p.: 14–16. 38. p.: 16–18. 44. p.: 17–23. 55. p.: 21–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Piotr Przybecki:
– Nagyon rosszul kezdtünk, mert a legutóbbi zágrábi meccsünk túl sok erőt kivett belőlünk. Már az elején láttam, remekül védekezik a Szeged, és ezzel el is döntheti a mérkőzést. Így is lett, mert csak két rövid jó időszakunk volt. A Szeged kontrollálta a küzdelmet.
Carlos Pastor: – Elégedett vagyok együttesem játékával is, nem csupán az eredménnyel. Főleg a védekezésünknek köszönhettük, hogy esélye sem volt a Plocknak a pontszerzésre. A támadójátékunk is okos, fegyelmezett volt.

A Vardar elleni mérkőzést kihagyó Bánhidi Bence visszatért a szegedieknél, és hamar be is vette a hazai kaput, ahogyan Denis Buntic is kétszer, valamint Szergej Gorbok is eredményes volt, így már a 4. percben időt kellett kérni a hazaiaknak (0–4).

Balogh sikeres büntetőjével már öttel vezetett a magyar csapat (1–6), ez a különbség még a 12. percben is megvolt, amikor Buntic a negyedik gólját szerezte (4–9), de ekkor megtorpant a Szeged, és az időkérés ellenére egyenlített a Plock (9–9).

Ekkor a hazaiak úgy érezhették, hogy elkaphatják a Szeged grabancát, de ennél nagyobbat nem is tévedhettek volna. Carlos Pastor edző ugyanis időt kért, és pillanatok alatt három góllal ellépett a magyar csapat (9–12). Ez a háromgólos különbség meg is maradt a félidő végére, elsősorban azért, mert Buntic jobbnál-jobb labdákkal tömte a társait, és maga sem fukarkodott a gólszerzéssel (12–15).

A második félidőben sem tudott megújulni a Plock, és ha Adam Morawski nem véd kiválóan, akár méretes vereségbe is beleszaladhattak volna. Állandósult a három-négy gólos szegedi előny, a lengyelekben egyedül Michal Daszek tartotta a lelket (15–18).

A 40. perctől kezdve egyre jobban elhúzott a Szeged, a hazaiak sok technikai hibáját háromszor is büntette Thiagus Petrus, Bodó Richárd pedig irgalmatlan erejű bombákkal lőtte szét a lengyel kaput.

Az 56. percben már kilenccel vezetett a Szeged Stas Skube góljával (22–31), de a kiütést elkerülte a Plock, mert az utolsó öt perc gólözönjében végül „csak” hattal nyert a magyar csapat (27–33). Kiegyensúlyozott teljesítménnyel, biztosan nyert a Szeged, a következő fordulóban jöhet a Löwen.

A Szeged legközelebb november 5-én otthon játszik BL-meccset, a Rhein-Neckar Löwent fogadja.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Szeged. 27–33
60. perc:
Még egy kiállítás és hetes, Baloghot küldték ki. A hetest Zabic ezúttal is belőtte. 27–33
60. perc: Gaber
még egy góllal feliratkozott a táblára. 26–33
60. perc:
A hetest Zabic biztosan bevágta. 26–32
60. perc:
Régen volt kiállítás a Szegedben, Fekete Bálintot küldték ki. Hetes is…
59. perc: Ivic
elkapta a fonalat, remekül cunderezett a jobb alsóba. 25–32
58. perc: Skube
nagy labdájával Sostaric gyönyörű gólt szerzett. 24–32
57. perc: Bodó
lövése kijött a kapufáról, indult is Ivic, és bedobta az üres kapuba. 24–31
57. perc:
Lyuk tátongott a szegedi védelemben, amit ki is használt Krajewski, és gólt szerzett. 23–31
56. perc:
Mit számít az emberhátrány, ha ott van Skube, aki újabb gólt szerzett. 22–31
56. perc:
Nem elég, hogy Ivic lőtt egy gólt, Zsitnyikovot kiállították lökés miatt. 22–30
55. perc:
Passzívan támadott a Szeged, de jött Zsitnyikov, és nagyon nagy gólt dobott. 21–30
55. perc: Szegedi időkérés.
54. perc: Duarte
kapta a labdát, felment, lőtt – mellé.
54. perc: Balogh
mehetett pihenni két percre lökés miatt.
53. perc: Mihic
pattintott lövése ment fölé, aztán elvették a labdát a Szegedtől.
52. perc: Bodó
játszott Gaberhez, aki emberrel a nyakán ért el gólt. 21–29
51. perc:
Bejött Sego, és mindjárt szemmel verte Ivicet, aki fölé lőtte a ziccerét.
50. perc: Duarte
megvillant, és a labda a jobb alsóban kötött ki. 21–28
50. perc: Källman
eresztett meg egy egészségesen erős átlövést, be is ment… 20–28
49. perc: Daszek
a király a Plockban, ő legalább gólt tud szerezni. 20–27
48. perc: Bodó
irgalmatlanul nagy bombája talált utat a hálóba, majd a lengyelek eladták a labdát, Thiagus köszönte szépen, és bedobta. 19–27
48. perc:
Kis lengyel öröm, mert Zabic révén végre hazai gólt láthatott a közönség. 19–25
47. perc:
Belemenés a lengyeleknél, majd Thiagus a saját térfeléről lőtt gólt üres kapura. 18–25
47. perc:
A hetest Balogh a jobb alsóba vágta, bár hozzáért a kapus. 18–24
46. perc:
Nagyon sokáig támadott a Szeged, de mielőtt passzív lett volna, Bánhidi hetest harcolt ki.
45. perc:
Nem sokáig vezettünk hattal, mert Ivic lőtt a bal alsóba. 18–23
44. perc:
Eladták a labdát a lengyelek, Thigaus indult, és belőtte a ziccert. 17–23
43. perc: Bodó
tűnt fel a bal szélen, de onnan is belőtte! 17–22
43. perc:
Nem adják fel a lengyelek, ezúttal Ivic keveredett helyzetbe, és be is lőtte. 17–21
42. perc: Skube
dobhatott ziccert, és biztos kézzel lőtt labdaszerzés után a kapu bal oldalába. 16–21
41. perc: Tomasz Gebalánál
belemenést fújtak, Balogh lövése a kapufáról jött ki, de előtte lökték.
40. perc: Sierra
védett, de maradt a labda a lengyeleknél.
39. perc: Tomasz Gebala
lövése a keresztlécről jött ki, az ellentámadásból Bodó nagy erővel lőtt a bal alsóba. 16–20
39. perc: Lengyel időkérés.
39. perc: Bodó
helyreállította az irányzékát, és a szaggatottról szépen lőtt a kapu jobb oldalába. 16–19
irányzékával van egy kis gond, ezúttal is fölé lőtt. Az ellentámadásból De Toledo lőtt fölé.
38. perc: Balogh
lövése kimaradt, gyorsan indítottak a lengyelek, Mihic pedig ziccerből hozta fel kettőre a hazaiakat. 16–18
37. perc:
Gyorsan indítottak a lengyelek, Daszek pedig belőtte a hatodik gólját. 15–18
37. perc:
Kölcsönös hibázások után Källman maradt egyedül a bal szélen, és nagyon biztosan dobta a jobb alsóba a labdát. 14–18
36. perc:
Maradt még egy kicsi az emberelőnyből, Sostaric élt is a lehetőséggel. 14–17
35. perc:
Kapaszkodnak a lengyelek, az elnyűhetetlen Daszek hozta fel két gólra a csapatát. 14–16
35. perc:
Eladták a labdát a lengyelek, Balogh azonban hiába került óriási ziccerbe, Morawski bravúrral védett.
34. perc:
Emberelőnybe kerültünk De Toledo kiállítása után, de hamar elvesztette a Szeged a labdát.
33. perc: Daszek
futott be a hatosra, és fordulásból ügyesen lőtt a jobb alsóba. 13–16
32. perc: Balogh
szép átadását Sostaric remekül ejtette a jobb fölsőbe. 12–16
31. perc:
Hetest kaptak a lengyelek, amelyet Sego kivédett!
31. perc: Bánhidi nagyszerűen szedett össze egy labdát, de a kapufáról kipattant a labda.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bodó nagy lövése fölé szállt, a lengyelek is hibáztak, vége az első félidőnek. 12–15
30. perc: Daszek
volt rendkívül agilis, betört, lövése pedig Sierra lábáról pattant a kapuba. 12–15
29. perc:
Elrontott lengyel támadás után Sigurmannson maradt teljesen egyedül, de a ziccert a kapus lábába lőtte.
28. perc:
A hetest Balogh a jobb alsóba lőtte. 11–15
28. perc: Zabic
mehetett le két percre, ráadásul hetes a Szegednek.
27. perc: Maciej Gebala
csapott le egy kóbor labdára, és nagyon kilőtte a jobb felsőt. 11–14
27. perc: Gaber
birkózta be magát, és emberrel együtt bedobta. 10–14
26. perc:
Ezúttal Ghionea próbálkozott, de Sierrának az ilyen lövés csemege.
25. perc: Buntic
talpról remekül vette észre, hogy üres a kapu jobb oldala, és a kapufa segítségével be is talált. 10–13
25. perc:
A kapufáról kipattanó labdára Daszek csapott le, és szépen ejtett a szegedi kapuba. 10–12
23. perc: Gebala
nem túl erős lövését védte Sierra, de maradt a labda a lengyeleknél. Nem sokáig, ismét lépéshiba. Buntic megpróbálta belőni az üres kapura, nem sikerült…
23. perc: Lengyel időkérés.
23. perc: Sierra
védése után Thiagus szerezte meg a labdát, majd gyors indítás után Källman lőtt ziccerből a jobb alsóba. 9–12
22. perc:
Lépéshiba a lengyeleknél, Skube megtalálta Sostaricot, aki szépen lőtt a hálóba a jobb szélről. 9–11
21. perc:
A hetest Balogh biztosan dobta a bal alsóba. 9–10
21. perc: Obradovic
ülhetett le a büntetőpadra, ráadásul hetest kapott a Szeged.
21. perc: Källman
fölöslegesen lőtt távolról, majd Sierra védett nagy ziccert.
20. perc:
Szép sánc után maradt a labda a Plocknál. Duarte azonban talpról nagy gólt lőtt. 9–9
19. perc: Gorbok
lövése ezúttal nem talált a kapuba, Morawski szépen védett.
18. perc:
Időt kért a 0–4-es szériában lévő Szeged.
18. perc: Daszek
a jobb szélről kozmetikázott. 8–9
17. perc: Källman lövése a kapusról a kapufa tövére, onnan az oldalvonalon túlra került. Gorboknak egyelőre nagyon nem megy, újabb kimaradt lehetőség.
17. perc: Ivic
betörés után a bal felsőbe lőtt. 7–9
16. perc: Bánhidié
az első kiállítás.
15. perc: Gorbok átlövését védte a kapus.
14. perc:
Labdát szereztek a hazaiak, Mihic lerohanásból kozmetikáz. 6–9
13. perc: Ghionea
tartja eddig a lelket a hazaiakban. 5–9
12.
perc: Buntic tarthatatlan, betörésből eredményes. 4–9
10. perc: Skube
futott be középre, jött a labda és nem is rontott. 4–8
10. perc: Gorbokot most blokkolták, de belemenés a túloldalon.
9. perc: Ghionea
büntetője is a kapuban kötött ki. 4–7
8. perc: Buntic
a harmadik gólját jegyzi, nagyon bekezdett a Szeged. 3–7
8. perc:
Gorbok lövése most kimarad, Duarte végigviszi. 3–6
7. perc: Krajewski
szépít. 2–6
6. perc: Balogh
első büntetője most jó. 1–6
5. perc: Gorbok
gyorsan felel, 1–5
5. perc:
A korábbi szegedi Ghionea szerezte meg az első lengyel gólt. 1–4
4. perc:
Időt kértek a hazaiak.
4. perc: Gorbok
betörés után talált be. 0–4
4. perc:
Újabb Sierra-védés, Buntic ezúttal a jobb szélről eredményes. 0–3
3. perc:
Labdát szerzett a Szeged, Bánhidi beállóból vette be Borbély Ádám kapuját. 0–2
1. perc: Buntic
test melletti lövése a jobb alsóban kötött ki. 0–1
1. perc: A Plock kezdte a meccset, Sierra rögvest bemutatta első védését.