Nyert a Veszprém és megszerezte a csoport második helyét

2018.03.03. 17:27
Lékai Máté néha váratlan helyzetben találta magát (Fotó: Szabó Miklós)
A Telekom Veszprém 29–22-re megverte a Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában és a B-csoport második helyén végzett.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
Csoportkör, 14. (utolsó) forduló
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–RK CELJE PL (szlovén) 29–22 (13–11)
Veszprém, 5000
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
VESZPRÉM: MIKLER – LÉKAI 6, Sulic 2, Nagy L. 1, BLAGOTINSEK 4, Ilics 3, Manaszkov 3. Csere: GAJIC 5, Nenadics, Nilsson, Dzsamali, Tönnesen 3, TERZIC, Ugalde 2. Edző: Ljubomir Vranjes
CELJE: LESJAK – Gal Marguc 2 (2), Mlakar 2, MALUS 6, Anic 1, MACKOVSEK 6, Kodrin 2. Csere: Suholeznik 1, Razgor 1, Groselj 1, D. Dujshebaev, Jurec. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–4. 11. p.: 6–7. 18. p.: 10–7. 24. p.: 11–9. 28. p: 11–11. 34. p.: 14–14. 39. p.: 19–16. 46. p.: 20–20. 49. p.: 22–21. 58. p.: 28–21.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Ljubomir Vranjes:
– Gajic lábsérüléséről az alaposabb orvosi vizsgálat után tudok többet mondani. A Celjéről meg annyit, hogy évek óta a sportág élvonalában küzd, remek játékosokat nevel, sajnálhatja, hogy a tehetségeit nem tudja megtartani. A győzelmet nagyobb rutinunknak és erős hajránknak köszönhetjük. A védekezésünk rendben volt, huszonkét gólon tartottuk a Celjét, ez nem sok csapatnak sikerült a BL-ben.
Branko Tamse: – Jobb csapat a Veszprém, de az utolsó öt percig mi is megmutattuk, mit tudunk. A végén a frissebb cserék meghatározták az eredmény alakulását. Kaphattunk volna kevesebb gólt, akkor elégedettebb lennék.

A csoport másik szombati mérkőzésén: Kielce–Breszt 33–28 (20–17)

A Veszprém a csoportkör utolsó fordulójában a csupán három győzelemmel álló Celjét fogadta. A hazaiaknak mégis komolyan kellett venniük a mérkőzést, ugyanis tudták: ha nyernek, biztosan a második helyen végeznek.

Az őszi, hetvengólos celjei meccshez hasonlóan ezúttal is elképesztő sebességgel szerezték a gólokat a csapatok – a 13. percig, 7–7-es állásig alig hibáztak. Onnantól kezdve Mikler Roland sorra mutatta be a szebbnél szebb védéseket, s ezekből rendszerint indultak is veszprémi kontrák, amelyek eredményeként Dejan Manaszkov és Dragan Gajic is gyorsan eljutott három-három találatig.

A korábbi csapata ellen szereplő Gajic mellett az ugyancsak volt celjei Blaz Blagotinsek is jól játszott, míg Lékai Máté a félidő vége felé indult be, a játékrészt épp az ő váratlan lövésből született hatalmas gólja zárta le.

A folytatás
A folytatásban a nyolcaddöntőben (március 21. és április 1. között) az A- és a B-csoportban 2. helyen végzők a CD-ágról kapnak ellenfelet. Az A- és a B-csoport 3–6. helyezettjeinek párosítása a nyolcaddöntőben: 3.–6., 4.–5.

A második félidő is az elsőhöz hasonlóan kezdődött, záporoztak a gólok, ráadásul a Celje a 46. percre utolérte ellenfelét. Ekkor még jobban rákapcsolt az Építők, betalált a 37. születésnapját ünneplő Nagy László, Mikler továbbra is mutatott be bravúrokat, és az indítások is sikeresek voltak hazai oldalon. Az utolsó 11 percben csupán egy gólra futotta a szlovénok erejéből – azt is az utolsó percben hetesből dobták. A mérkőzés hasonlóan alakult tehát az őszi összecsapáshoz, amikor sokáig jól tartotta magát a Celje, ám a Veszprém a végére felőrölte őt.

A Telekom Veszprém megszerezte a B-csoport második helyét, ami azt jelenti, hogy a nyolcaddöntőben – és amennyiben továbbjut, a negyeddöntőben is – hazai pályán játszhatja a visszavágót.

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Ugalde
lőtt még nagyon tiszta helyzetből. 29–22
60. perc: heteshez jutott a Celje, Gal Marguc belőtte, 11 perc után szereztek gólt a szlovénok. 28–22
58. perc: megint Lékai, ő ezúttal is megszórja a korábbi csapatát. 28–21
57. perc: Lékai gólt lőtt, minden bizonnyal eldőlt. 27–21
56. perc: Sulicot szórták ki, de Kodrin csak a kapufát találta el.
54. perc: nagyot kapott Lékai, Malust ki is állították. Gyorsan kihasználta a Veszprém, Tönnesen dobhatott ziccert a szélről. 26–21
53. perc: nagy hibák mindkét oldalon, legalább telt az idő. Még mindig néggyel megy a Veszprém.
52. perc: gyönyörűen játszott a Veszprém, Blagotinsek óriási labdát kapott ,ezúttal sem hibázott. A mérkőzésen először négy van közte. Időt kértek a vendégek. 25–21
51. perc: nagy lyuk tátongott a celjei védőfal közepén, Lékai lépett be és növelte az előnyt. 24–21
49. perc: Groselj válaszolt, a másik oldalon Sulic kapott jó labdát és állította vissza a kétgólos különbséget. 23–21
48. perc:
trükkös szabaddobással próbálkozott a Celje, de nem sikerült, néhány másodperccel később Ugalde fejezett be egy indítást. 22–20
46. perc: Razgor óljával megint egyenlő. Időt kért Vranjes. (20–20) Jó támadás volt, a születésnapos Nagy László is megszerezte az első gólját. 21–20
45. perc: jól védekezett a Veszprém, mielőtt passzív lenne a játék, időt kért a Celje. Jól átbeszélték az akciót a szlovénok, Kodrin talált be szélről. 20–19
43. perc: Tönnesen lőtt szép gólt átlövésből. 20–18
41. perc: Mackovsek újabb gólt szerzett, kicsivel később megint ő került helyzetbe, ám Mikler védett. 19–18
40. perc: nem rendeződött időben a hazai védelem, Mackovsek használta ki. 19–17
39. perc: Blagotinsek kapott jó labdát, nem is hibázott a szlovén játékos. 19–16
38. perc: Tönnesen ellenállhatatlanul tört be, a saját kapuja előtt labdát szerzett a Veszprém, a végigrohanó Gajic szerzett újabb gólt. 18–16
37. perc: Gajic éles szögből lőtt szép gólt, a másik oldalon azonnal válaszolt Mlakar. 16–16
36. perc: Terzicet állították ki, megint Malus talált be. 15–15
35. perc: most Ilics viszi a hátán a magyar csapatot. 15–14
34. perc: megint Malus, majd Mlakar is gólt lőtt. 14–14
33. perc:
remekül védekeztek a hazaiak, Malus mégis betalált. (13–12) A másik oldalon villámgyorsan gólt lőtt Ilics. 14–12
32. perc:
emberhátrányban kezdett a Veszprém, az első támadásnál ugyan sikerült húzni az időt, ám a kiállítás letelte utáni néhány másodpercben nem tudott gólt lőni.
Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
Razgor csak a kapufát találta el, a Veszprém végig támadta az utolsó másodperceket és Lékai hatalmas gólt lőtt. Ezzel mindenkit meglepett. 13–11
29. perc: Manaszkov nagy labdát kapott, Lesjak még nagyobbat védett. Később Lékai tört be villámgyorsan. (12–11) Tönnesen szabálytalankodott két percet érően.
28. perc: Malus óriási góllal egyenlített. 11–11
27. perc: azonnal eladták a labdát a hazaiak, a másik oldalon megint Mikler védett, de a labda maradt a szlovénoknál, akik időt kértek.
26. perc: az utóbbi percekben mindkét oldalon hibáztak a csapatok: hol a kapusok parádéznak, hol a támadók céloznak rosszul. Időt kért a Veszprém.
25. perc:
Mikler ismét óriásit védett. Később rossz veszprémi támadás után Suholeznik beállóból szerzett gólt. 11–10
24. perc: rohanhatott a Veszprém, Gajic szerezte meg a harmadik találatát. 11–9
23. perc: megint a kapusok bravúroztak, mindketten ziccert fogtak.
21. perc: Sulic lőhetett volna be egy ziccert, de magasan ejtett.
20. perc: megint jól támadtak a szlovénok, Kodrin talált be szélről. (10–9) Később Lesjak, és a másik oldalon Mikler is nagyot védett.
19. perc: hosszú idő után lőtt ismét gólt a Celje, Anic rázta le magáról a védőket. 10–8
18. perc: Sulicot állították ki két percre. Emberhátrányban is labdát szerzett a Veszprém,Manaszkov és Lékai robogott végig, utóbbi góljával és nőtt a hazaiak előnye. 10–7
17. perc: elrontott támadások mindkét oldalon.
15. perc: Mikler-védés után indultak a hazaiak, Gajic dobott ziccert. 9–7
14. perc: Blagotinsek
ismételt, újra vezet a Veszprém. 8–7
13. perc:
Sulic harcolt ki belemenést, a másik oldalon Blagotinsek volt nagyon kemény és emberrel a nyakán talált be. 7–7
11. perc: Gal Marguc értékesített hétméterest. 6–7
10. perc: Mlakar került tiszta helyzetbe és szerezte meg az első gólját. 6–6
9. perc: Sulicot lerántani sem lehetett, beállóból szerzett gólt. 6–5
8. perc: Blagotinsek már kapott egy sárgát, most ki is állították két percre. Mackovsek révén használták ki az emberelőnyt. 5–5
6. perc: Ilics törte meg a mérkőzésen hosszúnak mondható másfél perces gólcsendet. 5–4
5. perc: Mackovsek gólja után gyors középkezdéssel indult a Veszprém, ismét Manaszkov talált be. 4–4
4. perc: Malus
újabb gólja után sem bíbelődött sokat a Veszprém, Gajic talált be. 3–3
3. perc: Malus ejtette át Miklert, megint gyorsan jött a válasz, Manaszkov ezúttal a szélről. 2–2
2. perc:Mackovsek szép mozdulattal szerezte meg az első gólt, másodpercekkel később válaszolt Manaszkov. 1–1
Elkezdődött az összecsapás, a Celje vezette az első támadást.

Bemutatták a játékosokat, lejátszották a BL himnuszát, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

„Ugyanazzal a csapattal állhatunk ki a Celje ellen, mint amelyik a múlt héten pontot szerzett Flensburgban – mondta lapunk érdeklődésére Ljubomir Vranjes, akinek csapata a keddi egri bajnoki győzelem és a szerdai pihenőnap után csak a Celje elleni meccsre összpontosított. – Jó az esélyünk a B-csoportban a második hely megszerzésére, amely azért fontos, mert így a CD-ágról kapunk ellenfelet, a nyolcaddöntőben és a negyeddöntőben pedig itthon játszhatjuk a visszavágót. Ez azonban még odébb van, jelenleg a Celje elleni csata a legfontosabb. Senkit ne tévesszen meg, hogy a már biztos kieső, otthonában is legyőzött gárdát fogadunk, mert a Celje erős és nem fehér zászlóval jön. Elég arra utalni, hogy idegenben megverte a Kielt, valamint két-két pontot szerzett a Kielce és az Aalborg ellen.”

A B-csoportban csak nagyjából tisztult le a helyzet a zárás előtt. Már korábban eldőlt, hogy az élen a Paris SG végez, így – a kiírás szerint – egyből bejut a negyeddöntőbe. A Veszprémnek a második hely megszerzéséhez – biztos, ami biztos – nyernie kell szombaton a Celje ellen, bár akkor is második marad, ha ugyanannyi pontja lesz, mint a Flensburgnak. Gond, illetve visszaesés a táblázaton csupán akkor lenne, ha kikapna, miközben a Flensburg és a Kiel győzne.

Ha második lesz a Veszprém, a nyolcaddöntőben a gyengébb CD-ágról kap ellenfelet, várhatóan a Skjernt, mert a selejtező első meccsén a dán csapat csak kettővel kapott ki az ukrán Zaporizzsjánál.

További variáció, hogy a PSG-hez látogató Kiel és a Bresztet fogadó Kielce is 15-15 ponttal zár, mert ekkor a Kielce lesz a negyedik, a Kiel pedig az ötödik. Ebben az esetben a Szeged a nyolcaddöntőben a Kielcével mérkőzne.

A B-csoport alsóházában már nem lesz olyan változás, ami a továbbjutást befolyásolja – kiesett a Celje és az Aalborg.

A Veszprém szlovén játékosai így várták a meccset
Blaz Blagotinsek, a Veszprém beállósa
„Mindig jó érzés a volt csapatommal találkozni, és a régi ismerősökkel a pályán kívül is váltani néhány szót. Kerettag a Celjében az öcsém, a még csak 16 éves Anze is. Téved, aki azt gondolja, hogy sétameccs vár ránk, továbbra is erős, jó csapat a celjei. Nem lesz rajta nyomás, bátran fog küzdeni.”
Dragan Gajic, a Veszprém jobbszélsője
„Nagyon kell a két pont, és meg is szerezzük, de férfias csatára számítok. Több tapasztalt játékos is vezéregyéniség a Celjében, a fiatalok pedig tehetségesek, gyorsak, bizonyítani akarnak. Csak szép emlékem van a régi klubomról, amely ellen három éve még Montpellier-játékosként is játszottam.”
Gasper Marguc, a Veszprém jobbszélsője
„Jön az öcsém, Gal is, ám a pályán félretesszük a testvéri érzelmeket, ott a csapatunkért küzdünk. Nyernünk kell, de volt együttesem idegenbeli győzelme a Kiel ellen intő jel. Aztán a Kielcét is megverte.