A Veszprém Szkopjéban visszavágott a Vardarnak!

2019.02.16. 17:21
Petar Nenadics négy gólt szerzett (Fotó: Földi Imre)
A Telekom Veszprém remek második félidőt produkálva 29–27-re győzött a Vardar Szkopje vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, ezzel a – most már – észak-macedón csapatot megelőzve feljött az A-csoport 2. helyére.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
VARDAR (észak-macedón)–TELEKOM VESZPRÉM 27–29
(16–11)
Szkopje, 5500
néző. Vezette: Cacador, Nicolau (portugálok)
VARDAR:
MILOSZAVLJEV – SKUBE 4, Siskarjov 1, KRISTOPANS 4, Kalaras 2, DISSINGER 5, Gyibirov 1 (1). Csere: Gedbane (kapus), Sztoilov 4, Cupic 3 (2), Karacic, Borozan 2, Moraes 1. Edző: Roberto Parrondo
VESZPRÉM:
Sterbik – Gajic, NAGY L. 6, LÉKAI 7, Blagotinsek, Mackovsek 2, Manaszkov 2. Csere: MIKLER (kapus), Terzic, Nilsson 1, NENADICS 4 (2), Tönnesen 1, Mahé 1, STRLEK 3, Marguc 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. p.:
3–4. 11. p.: 5–6. 18. p.: 8–8. 23. p.: 12–8. 27. p: 15–9. 38. p.: 17–17. 45. p.: 21–18. 51. p.: 22–22. 53. p.: 23–24. 57. p.: 24–26. 59. p.: 26–28
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 3/2
Roberto Parrondo: –
Nem vagyok elégedett, mert bár nagyon jók voltunk az első félidőben, a másodikban – noha ezt a teljesítményt akartuk folytatni – nem tudtuk. Ráadásul a túloldalon Mikler nagyszerűen védett, alig tudtunk gól lőni neki. A Veszprém jobb volt az utolsó tíz percben, míg mi sok lövést elhibáztunk.
David Davis: –
Örülök, hogy ismét Szkopjéban lehettem, ahol négy és fél évet töltöttem, és ahol sok barátom él. Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, hiszen nem sok csapat tud itt nyerni. Az első félidőben a Vardar nagyon jól játszott, mi hibákat követtünk el, és a kapusunk sem teljesített a várt szinten. A második játékrészben át tudtuk venni a vezetést, jobban játszottunk, a Vardar elfáradt. A csereként beálló kapusunk pedig sokkal jobban védett. Óriási küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet.

A veszprémiek egy idegenbeli bravúrral a Vardart megelőzve a második helyre jöhettek fel a csoportban, ráadásul a visszavágás vágya is hajthatta őket, hiszen ősszel hazai pályán 27–25-re kikaptak – még Ljubomir Vranjessel a kispadon.

Azóta már David Davis a bakonyi csapat vezetőedzője, aki az irányítói közül megint Lékai Máténak szavazott először bizalmat. Jó döntésnek bizonyult, hiszen a magyar válogatott alapembere tarthatatlannak bizonyult, az első húsz perc gyakorlatilag az ő és Christian Dissinger gólpárbaját hozta.
A német balátlövő mellé idővel felnőttek társai a Vardarnál, a Veszprémben viszont Lékai mellett nem akadt igazán jó teljesítmény. Ehhez jött még hozzá, hogy a hazaiak kapujában a szerb Dejan Miloszavljev egyre inkább elkapta a fonalat, míg a jól kezdő Sterbik Árpád a félidő hajrájára egyre kevésbé találkozott a labdával.

Ez az eredményen is megmutatkozott, a Szkopje fokozatosan elhúzott, és ötgólos előnnyel vonulhatott szünetre. 16–11

A második félidőt – csakúgy, mint egy héttel ezelőtt a Barcelona ellen – csodásan kezdte a Veszprém. A szélekre beálló Gasper Marguc és Manuel Strlek góljaival szinte pillanatok alatt felzárkózott a vendégcsapat, majd emberelőnyben szerzett üres kapus találatokkal egyenlíteni is sikerült.
A Vardart meglepte a felkeményedett veszprémi védekezés, és bár egyszer még ellépett három góllal (21–18), ezt sem tudta kihasználni. A bakonyiak indítottak még egy nagy rohamot, és ezzel már a vezetést is átvették.

Az észak-macedónokat az exszegedi Stas Skube tartotta meccsben ebben a periódusban, de a Veszprémnél is akadt egy kiemelkedő teljesítmény a második félidőben, mégpedig Nagy Lászlóé. A veterán jobbátlövő nemcsak védekezésben volt vezéregyéniség, hanem támadásban is a hátára vette a csapatát, a végén az ő szélről lőtt góljával dőlt el a rangadó.

A magyar csapat sorozatban az ötödik győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában, és már a második helyen áll az A-csoportban.

A csoport további eredményei
Meskov Breszt (fehérorosz)–RN Löwen (német) 27–24 (15–12)
Kielce (lengyel)–Montpellier (francia) 27–28 (11–14)

2. FÉLIDŐ
60. perc: Sztoilov
belövi, és két perc Terzicnek. Davis időt kér 40 másodperccel a vége előtt. Mikler visszamegy a kapuba. Már csak 17 mp van hátra. Nagy a szélről eldönti, két góllal nyer a Veszprém Szkopjéban! 27–29
59. perc:
Lékai odavarázsolja Nilssonnak a labdát, hétméteres. Nenadics belövi. 26–28
58. perc:
Lékai ad gólpasszt Nagynak. Skube gyorsan válaszol. 26–27
57. perc: Nenadics
ejtésével már kettővel megy a Veszprém. Rossz csere miatt kiállítják Margucot. Kettős emberhátrány 17 másodpercig… Sztoilov használja ki. 25–26
56. perc:
Mikler védi Gyibirov hetesét, majd az orosz a lécre pattint a kipattanó után. Marad náluk a labda, de Gyibirov harmadik próbálkozása sem pontos.
55. perc: Marguc
a jobb szélről a rövidbe lő. Blagotinseket két percre kiállítják Skubéról.
24–25
54. perc: Skube
megint megtalálja a rést egy lövőcsel után, majd tényleg lő, gólt. 24–24
53. perc:
Borozan tüzel, Mikled véd, Strlek indul, és már a Veszprémnél az előny. 23–24
52. perc: Skube
betör Mackovsek mellett és a bal alsóba lő. Nagy lő, és becsúszik a labda. 23–23
51. perc: Lékai a lábak között besuhintja. 22–22
50. perc:
Jól védekezik a Veszprém, majd Mikler védi Ferreira Moraes ziccerét.
49. perc:
Mikler védi Borozan bombáját, de marad náluk a labda.
48. perc: Borozan
hatalmas góllal jelentkezik. Nenadics felugrik és lő, gól. 22–21
47. perc:
Gyibirov lőne csodás gólt kínai figurából, de Mikler ezt nem támogatja. Marguc hetest és Dissingernek kiállítást harcol ki. Nenadics kíméletlen ítélet-végrehajtó. 21–20
46. perc: Nagy
lő gólt 10 méterről. 21–19
45. perc: Kristopans
elkapta a fonalat, a jobb alsóba lő. 21–18
44. perc:
Megint a Vardar-kapus nyeri az újabb Mackovsek–Miloszavljev csatát.
43. perc: Kristopans
óriási góllal zárja a hosszú hazai támadást. 20–18
42. perc:
Kristopans lövését védi Mikler, de marad a Vardarnál a labda.
41. perc:
Mackovsek átlövését Miloszavljev védi. Sztoilov beállóból eredményes. Nilsson is. Dissingertől két percig nem kell tartani, mivel kiállítják. 19–18
40. perc:
Nagy lövésére Miloszavljev leér. Dissinger hétméterest harcol ki. Gyibirov ijesztget, majd a bal alsóba lő. 18–17
39. perc:
Blagotinsek csapja arcon Skubét, kiállítás a vége. Dissinger lő, de Mikler érzi az irányt, és kiüti a labdát.
38. perc:
Újabb jó védekezés után Mackovsek szerez üres kapus gólt 8 méterről. 17–17
37. perc: Mahé
nagy gólt lő, és Kalarast még ki is állítják. Skube bejátszása rossz, Mackovsek üti el a labdát, amelyet aztán Nagy az üres kapuba dob. Hazai időkérés. 17–16
36. perc:
Kristopans újra csak kapufáig jut.
35. perc:
Cupic dobhat hétméterest, de a kaput sem találja el, fölé lő. Mahé a másik oldalon ellépi.
34. perc:
A nyáron Veszprémbe igazoló Ferreira Moraes most még bosszúságot okoz leendő csapatának, Kristopans bejátszásából talál be. Strlek bemegy két hazai között, gól. 17–14
33. perc:
A Lékait váltó Mahé ad gólpasszt a Manaszkov helyét a bal szélen átvevő Strleknek. Terzic visszafeszíti Sztoilov karját, két percre leül. 16–13
32. perc:
Kristopans zúgó kapufája után Mikler védi a lett óriás ismétlését.
31. perc:
Siskarjov átlövése lelassul a blokkon, Mikler véd. Marguc indul, és behúzza a kapus feje fölött a labdát. 16–12

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Mikler áll a kapuba Sterbik helyére, de nem kell közbeavatkoznia, labdát szerez a Veszprém. A félidő utolsó 20 másodpercében Miloszavljev három védést is bemutat, így marad az ötgólos különbség.
29. perc: Kristopans
góljára Lékai válaszol remek testcselt követően. 16–11
28. perc:
Sterbik védése után Manaszkov belemenést követ el Skubéval szemben.
27. perc Skube
betör, és Sterbik lába mellett gólt lő. Siskarjov indításból eredményes. Manaszkov a szélről valahogy ellövi a kapus mellett a labdát. 15–10
26. perc:
Miloszavljev előbb Nenadics, majd a kipattanót begyűjtő Manaszkov lövését védi. A lerohanás végén Kalaras talál be. 13–9
25. perc:
Passzív jelzésnél időt kér a hazaiakat irányító Roberto García Parrondo. Dissinger lő, a blokkról mellé megy a labda. Megint a német lő, ezúttal kapu fölé.
24. perc: Jól húzza az időt a Vardar támadásban.
23. perc:
Lékai elhagyja a labdát, rohan a Vardar, és Borozan lövésébe csak beleérni tud Sterbik. Aztán kiállítják a montenegrói átlövőt, amiért lerántja Lékait. Manaszkov gyorsan kihasználja az emberfórt. 12–9
22. perc:
Miloszavljev védi Tönnesen lövését. Cupic hetesből gyarapítja góljai számát. David Davis időt kér. 11–8
21. perc:
Gyibirov éles szögből megpróbálja, de Sterbik kezében elakad a labda. Cupic sokkal jobb helyzetből mattolja a veszprémi kapust. 10–8
20. perc:
Mahé érkezik a büntetőre, és a kapufa tövére lő.
19. perc: Dissinger
betörésből talál be. Lékai hetest harcol ki. 9–8
18. perc: Kristopans
először szánja el magát lövésre, gól a vége. Tönnesen egyenlít. 8–8
17. perc: Lékai
előtt nyílik út, ki is használja. Sterbik Dissinger lövését védi, Miloszavljev pedig Mackovsekét. 7–7
16. perc:
Nenadics egyedül próbálkozik, belemenés. Kristopans kiejti a kezéből a labdát.
15. perc:
Nilssont kiküldik két percre. Dissinger bejátszaná a labdát, de a veszprémiek elütik azt.
14. perc:
Tönnesen lövését olvassa Miloszavljev.
13. perc:
Beállóból eddig nem megy a Veszprémnek, Nilsson lövését Miloszavljev védi. Kalaras a másik oldalon nem hibázik a vonalról. 7–6
12. perc:
Manaszkov labdát szerez, majd rosszul indít. Visszatámad a Vardar, de Sterbik védi Siskarjov ziccerét. A veszprémi kontra sem sikeres, végül Dissinger gólja zárja le a kaotikus másodperceket. 6–6
11. perc: Lékai
derék mellett ellövi, és már negyedszer eredményes. 5–6
10. perc:
Dissinger most elront egy lövést.
9. perc:
Nagy ezúttal a kapufát találja el. Dissinger beugrik az egyes és kettes védő között, majd átejti Sterbiket. Lékai szinte lemásolja a német gólját az ejtést leszámítva. 5–5
8. perc:
Skube betör, hétméteres. Cupic a jobb felsőbe lő. 4–4
7. perc: Nagy László
góljára Dissinger válaszol kínai figurából. Mackovsek egyedül megoldja. 3–4
6. perc: Sztoilov
egyedül marad a vonalon, és Kristopans bejátszása után ki is használja. 2–2
5. perc:
Skube lövését Sterbik védi, Lékai viszont másodszor is jó megoldást választ. 1–2
4. perc:
Siskarjov Sterbik alatt lőne a kapuba, de a rutinos kapus védi azt a területet. Blagotinsek második próbálkozása sem sikeres.
3. perc: Lékai
középről válaszol futtából. 1–1
2. perc: Dissinger talpról nagy gólt lő a hosszú felsőbe. 1–0
1. perc:
A Veszprémé az első támadás joga, Nagy bejátszása után Blagotinsek lövését védi Miloszavljev.