Megint a szünet után hagyta le a Bresztet a Veszprém

T. D.T. D.
2019.11.16. 17:20
Vladimir Cupara (16) remekül védett, a Veszprém nem tökéletes játékkal is simán nyert (Fotó: Szabó Miklós)
A Telekom Veszprém nehézkes első félidő után simán , 31–25-re legyőzte a Meskov Bresztet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 31–25 (14–14)
Veszprém, 5086
néző. V.: Brunovsky, Canda (szlovákok)
VESZPRÉM:
CUPARA – Marguc 3 (2), Tönnesen 3, B. BLAGOTINSEK, Terzic, Lauge 4, STRLEK 5. Csere: Székely (kapus), NENADICS 5 (1), A. Nilsson 1, Moraes, J. Omar 2, Borozan 3, GAJIC 5, MACKOVSEK. Edző: David Davis
BRESZT:
Pesic – Djukics 3 (2), Panic 1, Obranovic 1, Sumak 3, ACCAMBRAY 5, Razgor. Csere: Mackevics (kapus), OBRADOVICS 3, Skurinszkij 2, Vajlupov 2, Malus 2, Szelvjaszjuk 3, Jurinok, Kulak. Edző: Raúl Alonso
Kiállítások:
8, ill. 2 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/2
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–1. 9. p.: 6–3. 19. p.: 8–8. 22. p.: 11–9. 38. p.: 19–15. 43. p.: 22–17. 50. p.: 26–21. 58. p.: 30–24
David Davis:
– Kifejezetten örülök neki, hogy a védelem hatvan percen át jól működött. Ahogy a Breszt, úgy mi is erre fókuszáltunk ezen a héten. Az elején még együtt haladt a két csapat, a győzelmet a kispadunk hozta meg nekünk. Sikerült forgatnom a játékosokat és mégsem tört meg a lendület.
Raúl Alonso:
– Tavaly is nehéz mérkőzést játszottunk itt, most is hasonlóra készültünk. Hiába muzsikáltunk jól az első félidőben, a védelemtől több stabilitást vártam, hiszen egész héten erre készültünk. Sajnos nagyon sok technikai hibát vétettünk, számításaim szerint tizenhármat. Mindkét félidőben akadt egy tíz perces periódusunk, amikor könnyű gólokat kaptunk és innen már nehéz volt visszajönnünk a meccsbe.

Egyértelmű esélyesként várhatta a Meskov Breszt elleni mérkőzését a Veszprém. A fehérorosz csapat korábban sosem győzte le a BL-ben a bakonyi gárdát, a felek legutóbb egy héttel a mostani meccs előtt találkoztak, akkor is sima magyar siker született.

10 GÓLLAL KAPOTT KI A VARDAR
Ugyancsak a B-csoportban a címvédő Vardar Szkopje már a meccs elején hátrányba került a Kielce otthonában (2–0, majd 4–1), ezt követően pedig egyszer sem került két gólnál közelebb ellenfeléhez. Sőt, a második félidőben folyamatosan nőtt a különbség, végül Gyibirov gólja kellett ahhoz, hogy csak 10 legyen közte (35–25).

Annak rendje és módja szerint gyorsan előnybe is került az elején a Veszprém, ám lerázni nem tudta magáról a vendégeket, akik elsősorban William Accambray és Vjacsaszlau Sumak révén tartották magukat. A Veszprém mindeközben nem nyújtott kiemelkedőt támadásban, védekezésben pedig több hiba is becsúszott. Az elöl-hátul jól teljesítő Jahja Omar és a több fontos védéssel is jelentkező Vladimir Cupara játékát kiemelhettük ugyan, de ezzel együtt is csupán döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok, ami a sima sikerre készülő David Daviséknak nem lehetett megnyugtató.

A második félidőben viszont a kinti mérkőzéshez hasonlóan lehagyta ellenfelét a Veszprém: a védekezés – nagyrészt Borut Mackovsek játékának köszönhetően – feljavult, és a breszti kapu előtt is rátett egy lapáttal a Davis-alakulat.

A meccs háromnegyedéhez érve már hattal ment a bakonyi csapat, Petar Nenadics mellett Manuel Strlek és Dragan Gajic is 5 gólig jutott, miközben Cupara végig remekül védett – Székely Márton mindössze egy hetes erejéig állt be.

Hat gól maradt a két csapat között a végére, a nehézkes kezdés után teljesen megérdemelten gyűjtötte be a két pontot a Veszprém, amely – a Montpellier 19 órakor kezdődő meccsének végéig egészen biztosan – a második helyre lépett a B-csoportban. 31–25

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
B-CSOPORT
Telekom Veszprém–Meskov Breszt 31–25

Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (északmacedón) 35–25 (17–14)
VASÁRNAP JÁTSSZÁK
19.00: Montpellier (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán)

A-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Aalborg (dán) 44–35 (22–17)

ESEMÉNYEK

60. perc: Nenadics parádés passzából Gajic még betalál! 31–25, VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc:
Moraes ütközik keményebben a kelleténél, két percre lemegy.

59. perc: időkérés a vendégeknél.

58. perc:
hetest kap a Breszt, Székely Márton jön a kapuba, ám Djukics kíméletlen. 30–25.

57. perc:
Borozan lövi be a harmincadikat! 30–24.

55. perc:
Skurinszkij talál be, 29–24.

54. perc:
Obradovics szépít gyorsan, 29–23.

54. perc:
Cupara megint véd! Gajic büntet az ellentámadásból, 29–22.

53. perc:
Strlek pörgeti el a kapus mellett a labdát! 28–22.

52. perc:
Szelvaszjuk lő gólt gyorsindításból, 27–22.

51. perc:
remek Mackovsek-blokk után Strlek rohan el, be is lövi a ziccert. 27–21.

50. perc:
Nenadics, micsoda gól! Elképesztő erejű bomba a szaggatottról, 26–21!

49. perc:
közelebb lép a Breszt, Vailupau, majd Szelvaszjuk talál be. 25–21.

47. perc:
Nenadics lő gólt, ismét közte hat! 25–19.

46. perc:
Panic lövi át távolról a falat, 24–19.

45. perc: fantasztikus összjáték, Nenadics passzát a befutó Gajic értékesíti! 24–18!

43. perc:
Gajic talál be a jobb szélről, 23–18!

43. perc:
Obradovics azonnal válaszol, 22–18.

42. perc: Strlek húzza be szépen a szélről, 22–17! Először van öt gól a csapatok között!

41. perc: CUPARAA!
Ziccerben ment hatalmas beugrás után, Djukics lövését fogja ki!

40. perc: Tönnesen bombázza át a falat! 21–17.

40. perc:
Accambray pattintja be távolról, 20–17.

39. perc:
Malus ugrik fel, távolról be is veszi a kaput. A másik oldalon Tönnesen lő gólt válaszul, 20–16.

39. perc:
időkérés a vendégektől.

38. perc:
Cupara még egyet véd, Lauge büntet az ellentámadásból! Feljavult a védekezés, 19–15-re megy a Veszprém!

37. perc:
Marguc belövi a hetest! 18–15, először háromgólos előnyben a Veszprém!

36. perc:
Lauge lő a kapuba kontrából, ám meglökik közben – hetes a vége.

36. perc:
hosszú veszprémi támadás, Lauge könnyen olvasható lövését védi Pesic.

35. perc:
Cupara még mindig nincs rossz formában, újabb védés!

34. perc:
Lauge veri meg szépen az emberét, 17–15!

33. perc:
Accambray bombáz a kapuba, 16–15.

32. perc:
ez az, ez az! Tönnesen növeli kettőre az előnyt, 16–14.

31. perc:
rögtön egy Gajic-gól, kellett! 15–14.

31. perc: folytatjuk a második játékrésszel!

30. perc: nincs újabb gól a végén, döntetlen a szünetben!

30. perc:
hazai időkérés.

30. perc:
Terzic üt oda Vailupaunak, aki így is belövi. Terzic két percre kimegy, 14–14.

29. perc:
Borozan szerzi vissza gyorsan a vezetést, 14–13!

29. perc:
Szelviaszjuk fordul be és egyenlít, 13–13.

28. perc:
Cupara ismét! Jön a Veszprém, de Nenadics a kapufát trafálja telibe.

28. perc:
időt kér a Meskov Breszt.

27. perc:
Cupara újabb bravúrt mutat be! Rajta nem múlik semmi eddig.

27. perc:
Strlek a szélről majdnem a játékvezetőt is eltalálja, nincs gól.

26. perc: Malus talál be 8 méterről. 13–12

25. perc:
megint hiba a védekezésben, Skurinszkij büntet. 13–11

24. perc:
Jahja cselezi be magát, és be is dobja. Elöl-hátul remekül játszik az egyiptomi: 13–10.

23. perc:
megint az azonnali reakció, Jahja dob gólt ezúttal. 12–10

23. perc:
már majdnem kivédekezi a támadást a Veszprém, de megint a beálló mellett van rés a pajzson. Sumak talál be. 11–10

21. perc:
most nem tud védeni Cupara, Sumak lő gólt. Borozan szerencsére azonnal reagál, 11–9.

21. perc:
Nenadics bedobja a hetest! 10–8

20. perc:
Obranovicra fújnak egy hetest, bár a visszajátszás alapján szabályosan védekezett.

20. perc:
Lauge lövése most megpattan a blokkon, az ellentámadásnál Cupara is véd egy nagyot!

19. perc:
Lauge megint! Egyedül viszi be, lő is egy nagy gólt! 9–8

18. perc:
itt már nincs menekvés az iksz elől, Obranovic talál be. 8–8

18. perc:
óriásit rohan ellentámadás során Skurinszkij, Cupara ismét ziccert véd!

16. perc:
Sumak hozza közelebb a Bresztet. 8–7

15. perc:
Pesic védi szépen a berepülő Marguc lövését.

15. perc:
Cupara-bravúr! Jöhet a Veszprém!

14. perc: Lauge remekül veri át a védelmet, ki is használja. 8–6

14. perc:
Accambray nyúl oda Tönnesennek, két percre lemegy.

13. perc:
már megint Accambray. 7–6

13. perc:
Nilsson teljesen üresen marad a hatoson, kapja is a labdát, és be is lövi. 7–5

12. perc:
Panic lő óriásit, de szerencsére eltéveszti a kaput.

11. perc:
Blagotinsek megy ki két percre egy elsőre óriásinak tűnő homorítás után.

10. perc:
Djukics remekül pörgeti el a labdát hetesből Cupara mellett. 6–5

9. perc: szép veszprémi játék végén jobb szélen a labda, Gajic büntet. Obradovics gyorsan válaszol. 6–4

7. perc: újabb hazai labdaszerzés, Strlek büntet ziccerből, ám Accambray azonnal válaszol. 5–3

7. perc:
Marguc hetesével visszaáll a kétgólos különbség. 4–2

6. perc:
elemi erejű bomba, Accambray lövését nem védhette Cupara. 3–2.

5. perc:
Pesic védi Strlek ziccerét, marad a közte kettő.

5. perc:
Nenadics egyelőre tarthatatlan, 3–1.

4. perc:
megvan a vendégek első gólja, Djukics. 2–1.

3. perc:
Tönnesen üt oda Accambraynek, két perc.

3. perc:
kontrából Strlek szerzi meg a hazaiak második találatát! 2–0

2. perc:
az első Breszt-támadásnál a kapufa segít Cuparának, Nenadics góljával az ellentámadásból vezetést szerez a Veszprém! 1–0

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!